Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok. Agond az, hogy...

Terhes vagyok. Agond az, hogy ha megtartom (arra hajlok) akkor kb csak a páromra számithatok, a szüleimre gyakorlatilag nem, ugy érzem egyedül vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
11.hetes terhes
2012. jan. 19. 14:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párodra számíthatsz az egy nagyon jó kiindulási pont ő rá támaszkodhatsz!A szüleid meg majd ha megszületik kisgyermeketek majd észhez kapnak!Nem vagy egyedül most hogy benned fejlődik szerelmetek gyümölcse soha nem leszel egyedül! :)
2012. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért érzed úgy, hogy egyedül vagy? Hiszen mint mondod ott a párod. Vagy nem éltek együtt? A szüleidre érzelmileg, vagy anyagilag nem számíthatsz?
2012. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
együtt élunk a szüleimnél.a páromékhoz nem mehetnénk anyagilag abszolut nem számithatunk rájuk érzelmileg meg anyukámra csak
2012. jan. 19. 14:24
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, anyu kórházban volt, az orvosok nem adtak neki 30%-ot!

Anyósomékra nem számíthattam, mert mindenki előtt előadta, mennyit segít a férjemnek és nekem, pedig... Inkább azt várta el, hogy mi segítsünk neki... Ő otthon volt, azzal a jelszóval, hogy neki még van egy iskolás gyereke, akit nevelnie kell, én meg terhesen jártam anyukámhoz a kórházba a váltás fehérneművel, főztem magunkra, apura + mamámra, és 2! munkahelyet vittem (férjem minden túlórát bevállalt!), hogy valahogy boldoguljunk! Ha a férjem nem segít be a túlórák után a háztartásban, végem! A napom akkoriban: reggel gyors főzés, közben ment a mosógép a másnapra való ruhákkal; utána étel ételhordóba szétadagolva; be a kórházba tiszta ruhákkal; rohanás a menetrend szerinti buszhoz, hogy apu és mama megkapja az ebédet, aztán (állandó délutános!!!) futás munkába! Este 10 előtt (téli terhes voltam...) ki a buszhoz, haza és ágyba-ájulás... :(

2012. jan. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudnod, elég nagy baj, ha gyakorlatilag a gyermeked életéről véleményt kell kérned, mert te nem tudod eldönteni. A pároddal kell megbeszélned, együtt hozzátok meg a döntést. Nem tudom, milyen a kapcsolatotok, valamint hogy milyen helyzetben vagytok(anyagilag), így nehéz véleményt írni. Én boldog lennék egy babával a hasamban, de azt nem tudom, te milyen körülmények közt élsz, a legfontosabb, h ti szeressétek a gyermeket.
2012. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, ez nem kéne kérdés legyen!

A gyereket nem nagyszülőknek szülöd, hanem magatoknak.

Nekem sincs senkim a férjemen kívül, de meg nem fordult a fejemben, hogy elvetessem!

Viszont ha ez kérdés, akkor talán jobb lett volna nem összehozni, nem tehernek kell megszülessen, hanem örömnek, te pedig ezek szerint tehernek érzed!

2012. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát 11 hetes terhesen sok választásod már nem nagyon van.

Amúgy meg sokan vannak, akiknek messze élnek a szüleik (mi is), vagy árvák, nekik sincs más a párjukon kívül.

A gyereket magadnak és a párodnak szülöd, ha szerencséd van, akkor van esetleg szülői támogatás. Ha nincs, az sem a világ vége.

Majd megismerkedsz más babás anyukával, összejártok a játszótéren, vagy sétáltok, és nem leszel egyedül.

2012. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az utolsó válaszadóval. A gyereket kettőtöknek szülöd, nem másoknak. Nekem nem élnek a szüleim, a férjemnek is csak az apukája (de ő mintha nem is lenne).A tesóm messze lakik tőlünk. Szóval sem anyagi, sem lelki támogatást nem fogok kapni senkitől. Egymásra számíthatunk és kész. Ez elég. Alig várjuk, hogy kinn legyen a kisfiunk :)
2012. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Ez a kérdező tegnapi kérdése. Sajnos, így már világos, miért is olyan nehéz a döntése. Eléggé függ anyagilag a szüleitől, nem állt még rendesen a talpára, nincs munkája, a párja is csak félállásban dolgozik. Plusz van már egy 3 éves gyerkőc is. Ezt csak azért linkeltem be, hogy lássák a válaszolók az egész felállást, mert ezek fényében azért igencsak nehéz lenne a szülők támogatása nélkül.

2012. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%

"kb csak a páromra"


kb. egy gyerekhez 2 ember kell, egy anya meg egy anya. az nagyon jó, ha a nagyszülők szeretik a kicsit és természetesnek kéne lennie, de támogatni már nem kéne. ideális esetben először elköltözik a fiatal pár és azután vállalnak gyereket, nem azon keseregnek, hogy az anyukájuk már nem szeretne egy gyereket felnevelni :/

2012. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!