Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyek jó apa 27 évesen?

Hogy legyek jó apa 27 évesen?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy apa leszek, már tudjuk azt is, hogy lány lesz. A feleségemmel az elmúlt időszakban nem viselkedtem úgy, ahogy kellett volna, elég nehéz eset vagyok, pedig ő a legfontosabb nekem. Szeretnék megváltozni és gondját viselni a családomnak, tudom hogy most ő mennyi mindenről lemond a gyerek miatt. Fiatalabb koromban mindenki linknek ismert, voltak balhéim és nem voltam egy érzelmes típus, de mióta ismerem a feleségemet, már lenyugodtam és mindig csodálkozom, hogy egy ilyen okos és szép lány van mellettem. Nem volt normális családom, a szüleim elváltak, az egész életünk a pénzről szólt szinte, meg a vitákról. Nem is szocializálódtam túlságosan. Most egy gyerekről kell majd gondoskodnom és még nem mondtam senkinek, de félek, hogy mi lesz.
2012. nov. 2. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leülsz a pároddal és elmondod a gondodat. Meg lehet beszélni te mit érzel, ő mit érez az eddigi együtt élésetekről. És azt, mit is vár el a jövőben tőled.
2012. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ne félj!Az hogy így gondolkodsz ahogy írod ez már jo!Ne félj apának szulonek lenni a legnehezebb de a legcsodásabb dolog!
2012. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Már maga az, hogy kiírtad ide a kérdést, azt sejteti, hogy jó apa leszel. Foglalkozol vele, tenni akarsz érte, ahogyan pedig írsz az érzéseidről, engem teljesen meggyőzött. Jó apa leszel, ne aggódj, szeresd a lányodat, ennyi elég lesz ahhoz a gondolokodáshoz, amid most van. ;-)
2012. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a legfontosabb, hogy a pároddal együttműködjetek, és hogy minden félelmet, tapasztalatot, gondolatot elmondjatok egymásnak- a piciről is :)

Fontos, hogy majd csapatként működjetek, ne önálló játékosokként.


Pár erény, amit ha a szemed előtt tartasz, nem lesz belőle probléma :)

-szeretet

-őszinteség

-tisztelet

-türelem

-kompromisszumkészség

-békülésre képesség


Ha ezeket mind a feleségednél, mind majd a picinél betartod, akkor jó úton fogsz járni :)

2012. nov. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen természetes, hogy így érzel, a legtöbb férfi ezt érzi, még ha nem is vallja be.

Hidd el, ha megszületik a csöppség, szerelem lesz első látásra. :) Lányos apukákat úgy csavar az ujjuk körül az a picike lény, hogy nem ismernek magukra.

De emellett nagyon fontos az is, hogy a feleségedet továbbra is nőnek tekintsd, és ne csak anyának. Udvarolj, bókolj neki, járj a kedvében - de ne csak anyaként! Ő a társad, és nagyon szépen írsz róla - ugye neki is szoktál ilyeneket mondani, nem csak a "háta mögött"?!

2012. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az kislányom apja is pont ennyi idős volt amikor apa lett. Ugyanígy félt, de csodás apa. :)
2012. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadás, és a szeretett megoldja. Jó apa leszel! :)

Mivel első gyerek lesz olvass utána ami téged is érint!

[link]

2012. nov. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Légy mindig nyugodt, és mond el ezeket a dolgokat a párodnak:)

Lényeg az, hogy mindig bizonyítsd, hogy mennyire szereted, mert hidd el, mostvkarnyújtásnyira vagytok attól, hogy elcsesszétek az életeteket és a lányotok gyermekkorát:)

2012. nov. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt így ahogy ide leírtad, mondd el a feleségednek.


Illetve ha elfogadsz egy jótanásot, mindig beszéljétek meg, ki mit vár a másiktól, nekem ott ment tönkre a házasságom, hogy meglett a gyerek, és nem kommunikáltunk, ti ne essetek ebbe a hibába! Közösen minden megoldható!


És gratulálok!

2012. nov. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!