Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem meg szépen a...

Hogyan beszéljem meg szépen a szüleimmel, hogy 22 évesen elég felnőtt vagyok ahhoz, hogy felelősségteljes legyek?

Figyelt kérdés

Két évig külön éltem, egy hónapja költöztem haza. Ennyi ideje szakítottam a párommal, most kezdek egy új sráccal randizni. A találkozó előtti napon, leültem a szüleimmel, és elmondtam nekik, kivel, hová, milyen célból megyek, és mikor, valamint azt, hogy előreláthatólag nem tudom mikor érek haza.

Végül, aztán elég későre húzódott a találka, és csak itthon néztem meg a telefont, vagy tízszer hívtak, és a testvérem mesélte, hogy szobafogságba (!!!) tesznek, apám meg azt mondta, ha nem tudok időben hazajárni, akkor költözzek oda, ahova akarok.

Nem értem, tényleg, komolyan. Soha nem voltam ribi... Mindig megválogattam kivel találkozom, eddig két kapcsolatom volt, egy egy, és egy három éves. Mindig értelmes, tisztelettudó párom volt, soha semmi problémájuk nem volt egyikőjükkel sem.

Tudom, hogy amíg itthon élek, felelősséggel tartoznak értem, de hogy tudnám velük ma értelmesen megbeszélni (elég viharosak), hogy itt vagyok 22 évesen, és tartom magam annyira érettnek, felnőttnek, hogy magam is meg tudom állapítani, mi a jó nekem, és mi a rossz.

Tényleg nem akarok vitát, de még mindig úgy érzem, kislánynak tartanak, pedig érett gondolkodású, felelősségteljesnek tart mindenki.

Majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy üvölteni fognak, és leri..coznak, hogy biztosan lefeküdtem vele, és hiába fogom magyarázni, hogy egy ujjal nem nyúlt hozzám.

Olyan helyeken jártunk, ahol többen is láttak, a szüleim ismerősei közül is, tehát ilyen szempontból ellenőrizhető vagyok, ha szükséges, bár szeretném, ha ez megszűnne.

Tehát a kérdésem, hogyan beszélhetnénk meg, és mit mondhatnék nekik, hogy ne legyenek viták?


2010. júl. 21. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ilyen amikor hazaköltözöl ismét...(én 5 kerek hetet birtam ki,szintén 22 voltam)

tenni annyit tudsz,hogy jógyorsam elköltözöl ismét

2010. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem fogják megérteni. Én házas vagyok, de így sem értik. Vannak ilyen szülők.


Nagy hiba volt hazaköltözni.

2010. júl. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van miből szerintem is költözz el. Lényegében leírtad azt, amit mondanod kéne. Normális dolgokat írtál, ha így sem értenek meg, akkor nem igazán tudsz mit tenni..
2010. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

22 éves ,vagy ,felnőtt,de ha hazaköltözöl nem szabad felborítani az otthoni "rendet".

ha az a szokás,hogy 9-kor kapuzárás van,alkalmazkodnod kell.Vagy költözz tényleg albérletbe.

2010. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Nem tartozol elszámolással, hogy hova mész.

2. Nem tartoznak érted felelősséggel, felnőtt ember vagy.

3. Nem kötelesek eltartani és befogadni sem.


Ezek tudatában mérlegelj. Így egyszerűen mondd el nekik, ahogy nekünk leírtad. Nem garantálom, hogy sikerül velük megbeszélni, de egy próbát megér. Ha nem tudtok megegyezni, akkor ismét költözz el, ez a megoldás.

2010. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy önálló felnőtt nő vagy, nem gyerek, akinek elő szokás írni, mikor mit csináljon, és hogy rosszul esik neked, hogy szüleidként nem képesek feltételek nélkül segíteni neked (gondolom, nem költöztél volna haza, ha az anyagi helyzeted lehetővé tenné a különlakást), hanem lényegében ahhoz kötik a segítségüket, hogy újra pisisként viszonyulj hozzájuk. Ez szimpla zsarolás, amit szerető, intelligens szülők nem tesznek.
2010. júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!