Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 26 évesen még mindig a szüleim...

26 évesen még mindig a szüleimmel élek, de már semmi életkedvem. Hogyan legyek pozitívabb?

Figyelt kérdés

Nagyon égőnek tartom, hogy még mindig a szüleimmel élek. Itthonra adok haza pénzt, amúgy nem keresek sokat (havi kb. 100e) Apám nyugdíjas, szóval muszáj segítenem nekik anyagilag. Így viszont nem tudok egyről a kettőre jutni, és már nagyon elegem van ebből. Nagyon sokat gondolkozom ezen, és nagyon kilátástalan a helyzet.

De ami most végleg elszomorított, az egy másik kérdés, amiben a válaszadók mind 18 és 24 éves kora között költözött külön (főleg a párjukkal). Nekem erre egyelőre semmi esélyem, pedig nagyon szeretném. Szégyellem is magam emiatt.


2012. febr. 23. 20:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én szintén....
2012. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Attól is függ sok minden, hogy milyen a helyzeted, milyenek a körülményeid. Szóval szerintem ne szégyelld magad. Én is 26 évesen a szüleimmel lakom még, és nekem is hasonló gondolataim vannak, mint neked, de ettől még nem lesz jobb sajnos semmi :S
2012. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
A mai gazdasági helyzetben , ne csodálkozz ezen , már nem úgy van ,mint apáink idejében ,hogy 20 éves korukra házat építettek. Már nagyon sok barátom 28 , 30 éves , és nem tud elköltözni ,mert egy albérletre rámegy egy havi fizu... Menj külföldre dolgozni ,vagy keress pénzes csajt :)
2012. febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Szia, szerintem nem kell szégyellned magad.

Hiszen vannak céljaid, álmaid, amit szeretnél elérni, és teszel is érte, hiszen dolgozol.

(a mai világban az is elég nagy dolog, ha van az embernek munkája, még ha nem is fizetik agyon)

Nem biztos, hogy jobban jár valaki azzal, ha hamar elköltözik a szüleitől, szerintem ne legyél ezért elkenődve.

Kitartást kívánok neked, rendeződni fognak a dolgaid, ha most nem is látod annyira rózsásnak a helyzeted!

2012. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Törődj bele, neked pár évet még várnod kell és nagyon félretenni a dolgokat. Ugyanez van velem. Kellene egy külön kis garzonka, amit egyedül fenntarthatok és attól függetlenül segíteném Anyumat. De ha nincs normális melód, vagy te sem szedsz fel valami gazdag partnert nem lesz semmi.

21/L

2012. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Nem feltétlen kell "különköltözni"


3 lehetőséged is van.


1 Megtanulsz pár nyelven perfekt beszélni, és csinálsz egy ingatlanos szakmát vagy társasházkezelőit.


2 Hazaviszel egy csajt akit elfogadnak, és megcsinálod, hogy legyen unoka aztán éltek boldogan az ősökkel.


3 Elvégzel egy egyetemet a meló mellett, így még nem lesz nehéz, hogy otthon laksz.



Azt gondolod akik különköltöznek jobban élnek?


Versenyfutás az életük a pénzzel és ugyanannyit keresnek mint te, de fele annyi se marad nekik hónap végén mint neked amit elverhetsz! Ráadásul a legtöbbnek nincs visszaút.

Csak húzzák a présben amíg tudják, vagy egyik próbál fejlődni amíg a másik megszakad, hogy eltartsa mindkettőjüket.

Vagy becsúszik a gyerek aztán mindketten nyomorognak hogy eltarták a gyereket.


Tedd össze a két kezed, van szabadságod, lejattolsz a fizudból a többivcel meg azt csinálsz amit akarsz, és van főzve mosva takarítva bevásárolva stb.

2012. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Én is itthon vagyok még majdnem 26 évesen, és még tanulok is (szal sokat nem keresek suli mellett, pedig dolgozom is). Anyám nyugdíjas, kap havi 68-at, apám minimálos.. Elég tré a helyzetünk, de nekem azt mondják, hogy addig jó, amíg itthon vagyok és ne legyek emiatt elkeseredve, mert tudják mi folyik ebben az országban. Ha havi 150-et keresnék, akkor se mennék semmire. Külföldre gyúrok (azért tanulok értelmes szakmát és nyelveket is), hogy őket is támogassam majd.
2012. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

ma 20:49

Én 18 évesen költöztem el,és azóta csak jobban élek.Saját család,gyerek,és emellett támogatom a szüleimet..

A fiam 20 éves.Még velem él,de ha 26 éves lenne,és dolgozna,akkor már régen nem várnám el,hogy engem pátyolgasson,sőt igenis erőltetném,hogy élje a saját életét.Nem normális majdnem 30 évesen a szülőkkel együtt élni..

Nem sírni,és keseregni kell,hanem tenni a dolgokat.Lépni,és ami a lényeg ÉLNI A SAJÁT ÉLETET..

2012. febr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Csajt nem akarok hazavinni, és vele együtt a szüleim nyakán lenni, annak nem sok értelmét látom.

Nyelvet tanulok, januárban nyelvvizsgáztam, de csak a szóbeli sikerült.:S Külföldre kimennék, csak addig nem mertem egyedül nekivágni, amíg nem tudok olyan jól nyelvet. Tudom, hogy kint belejönnék jobban, csak addigis kell ügyeket intézni, ilyesmi.


Igen, az nagyon jó, hogy főznek, mosnak rám, csak pont ez a bajom, hogy ezt tartom már nagyon gáznak. Persze segítek itthon, bár főleg pénzzel. (anyám nagyon keveset keres, apám nyugdíja se sok)


Igen, a fő gond sajnos a pénz, mert nincs igazán alapom, amivel elinduljak.

2012. febr. 23. 21:12
 10/17 anonim válasza:

hmm, de aggodj ez miatt, ma nem könnyű elköltözni. Én is szívesen mennék több ok miatt is, de bizonyos dolgok miatt pedig jó is itthon (ebből van kevesebb) pl: több pénzt tudsz félretenni.

Én 2005 -ben egy pillanat alatt döntöttem el hogy elköltözök de akkor jóval másabb gazdasági helyzet volt. Ma sajna már nem látom annyira egyszerűnek.


ami fontos:

kell vmi nagyon nagyon rossz élmény mindig hogy bekövetkezzen vmi változás (erre mondják hogy minden rosszba van vmi jó).

Te is el fogsz jutni addig a pontig amikor a sok negatív dolog már annyira összegyúlik - vagy hirtelen jön egy nagyon negatív történés - hogy azt mondod kész ennyi elég és mindenáron elhúzol innen. Lehet, hogy jobban jársz a jövőd érdekében ha ez a dolog minél előbb megtőrténik és nem úgymond a " langyos vízben" éldegéélsz.


Nem sértegetni akarlak, magam is ugyanebben a helyzetben vagyok.

2012. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!