Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne kelljen a...

Mit tegyek, hogy ne kelljen a családdal a temetőbe mennem? Vagy ezt nem úszhatom meg?

Figyelt kérdés

én nem hiszek abban, hogy a nagypapám ezt értékeli odaát. vagy hogy egyáltalán tud róla. sőt szerintem nem.

és tekintve, hogy nem is szoktunk menni így évente, stb stb.


semmi kedvem a hidegben araszolni az öregeket kerülgetni, meg ácsorogni, hogy miko9r megyünk már haza.


2012. nov. 3. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Menjél csak, mindenkinek jót tesz egy kis séta, és most gyönyörűek a temetők, a sok virág és mécses, és ha szeretted nagyapád, akkor gondolj rá pár percig ott a sírnál, talán mégiscsak értékeli és lehet, hogy neked is jó lesz ott kicsit emlékezni a szép dolgokra.
2012. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Mondd meg, hogy nem szeretnél menni, mert te ezt nem érzed szükségesnek. Erre nem kényszeríthetnek.
2012. nov. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

én ettől függetlenül gondolok rá.

mécses pakolgatás az nem én vagyok.

ha tudja, akkor ezt is tudja.


ok jó levegő.

temetőben...


na beöltözök. csak kibirom.

habár a negatív dolgokat elvileg ki kellene zárni az életünkből....

2012. nov. 3. 10:10
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Én is úgy vagyok vele mint te. Nem szeretek temetőbe járni, ez nem az elhunytakról szól, max időtöltés, lelkiismeret-megnyugtatás Halottak Napján.. Főleg ilyenkor nem szeretek menni, a tömegben.


Persze tiszteletben tartom, hogy van akinek ez nagyon fontos, ő menjen a temetőbe, de ugyanígy azt is tiszteletben kellene tartani, hogy vannak emberek -főleg fiatalok- akiknek a temető nem sokat jelent, nem csontok, hamvak mellett akar emlékezni az ember, hanem otthon, a kedvenc régi helyen, ahol együtt voltak..


Hát kérdező, nekem is el kellett múlnom 20 évesnek, mire elfogadták. Még így is ferde szemmel néznek rám, sőt itt is valószínű le leszek pontozva..


Ha nem fogadják el a szüleid, akkor menjél, talán ők rosszabb néven vennék az ellenállást mint amilyen negatív élmény neked lesz. Majd idővel elfogadják, remélhetőleg.

2012. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
barcsak en kimehetnek a temetobe de sajnos 2000km valaszt el tole.Igy marad otthon a gyertya gyujtas es emlekezes.
2012. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nekem meg az jut eszembe erről, ha tud róla, hogy kimegyek hozzá, akkor lát akkor is, amikor a fürdőszobában meztelen vagyok...brrr rossz belegondolni.
2012. nov. 3. 12:36
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Tegnap mi is mentünk azért 300 km-t, hogy gyertyát gyújthassunk papámnak. Imádtam őt, de szerintem az emlékezés nem abból áll, hogy megmutatjuk a városnak, hogy márpedig mi ott jártunk és gyertyát gyújtottunk. Nekem is szinte minden nap eszembe jut, de az biztos, hogy ha egyszer elköltözök itthonról, akkor nem fogok egyedül kijárkálni hozzá a temetőbe, pláne nem ilyen messze. A szüleim szerencsére már racionálisabbak, nem akarnak temetést, pont ezért, hogy ne kelljen minden évben utazgatnom halottak napján, csak azért, hogy a lelkiismeretem nyugodt legyen (bár megjegyzem, az enyém akkor is nyugodt maradna, ha a temetés után soha többet nem mennék a sírjukhoz, mivel emlékezni mindig emlékeznék rájuk, de ettől még nem kell ácsorogni órákat a sír mellett, nem úgy mutatkozik meg a szeretet). Én is hamvasztást akarok majd, valahol szórjanak szét, az urnát se tartsák otthon, mert nagyon morbid, aztán kész, ha eszükbe jutok, akkor emlékezzenek, ha nem, akkor meg éljenek boldogan. Engem ez onnan fentről már úgysem fog érdekelni... Én ebben sem hiszek, hogy "látnak minket". Ugyanmár...
2012. nov. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

hát én is így vagyok vele.

habár én hamvasztást azért szeretnék majd, mert fóbiásan félek a gilisztáktól (volt, hogy esőben a járdán lemerevedtem a giliszta tömegtől és kb sírógörcsszerűen elment a levegőm) szóval hogy engem kukacok egyenek szét...szerintem fel is támadnék :)

2012. nov. 3. 13:12
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
A 7-essel 100%-ban egyetértek!
2012. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

mindenesetre úgy néz ki, engem itthon felejtettek...

már 2 óra és a család nem jött még értem, hogy megyünk a temetőbe...

2012. nov. 3. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!