Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor kinek van igaza?

Most akkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A férjemmel a következő dolgon vitáztunk össze:

Azt állítja, hogy igenis kötelessége a szülőnek a gyerekének segíteni. Igaz nem vettek nekünk házat, de több millióval segítettek, a gyerekeknek szinte mindent megvettek, rengeteg bútort, ruhát, játékot. Az a baja, hogy sohasem meg sem kérdezik, hogy nem e kellene nekünk valamiben segíteni, pl. nagytakarítás, vagy festés, vagy ilyesmi. Én egyáltalán nem várom el, sőt, mikor még picik voltak a gyerekek is inkább egyedül csináltam mindent, és nem is lenne semmi amiben segíteni kellene akárkinek is, csak ez a gesztus hiányzik szerinte, hogy "meg sem kérdezik". Én úgy gondolom, hogy inkább nekünk kellene őnekik segíteni, mivel mi vagyunk a fiatalok, de ők is olyanok, hogy nem várják el, sokszor nem is hagyják, hogy segítsünk nekik, inkább egyedül megcsinálják.

A másik meg, hogy az én apám hétvégente szinte semmit nem csinál. 60 éves fejjel napi 10 órát kőkeményen melózik, még szombat délelőtt is, és ezzel jön nekem, hogy ha ott vagyunk náluk a hétvégén az én apám csak a TV előtt ül. Az ő apja meg még vasárnaponként is barkácsol valamit a műhelyében, persze ő nyugdíjas, bár a családi vállalkozásba besegít, de az akkor sem olyan, mintha munkahelyen dolgozna, ahol állandóan cseszegetik.


2012. nov. 3. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Hát nézd, ha valaki gyereket vállal, akkor igen is kötelessége megadni neki mindent, ugyanis szereti, az ő gyereke. De amit ti is meg tudtok csinálni, abba miért kéne, hogy bárki segítsen? Nem értem a férjednek ezt a felfogását. Miért várja el egy idősebbtől, hogy fizikailag segítsen neki, amikor annyi pénzből, amennyit adnak, akár szakembereket is tudnál belőle fizetni, hogy még csak nektek se kelljen a dolgokat csinálni. Fizikai munka az a férjed nyakába hárul és az ő apjáéra valamint a Te apádéra. Úgymond, ha anyagilag kárpótol érte, akkor hol a hiba?
2012. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meséld el a férjednek, hogy nagyon sokan vannak akiknek sem anyagilag sem fizikailag nem tudnak segiteni a szüleik.

Mindent maguknak kell megcsinálniuk, előteremteniük.

Örüljön neki, hogy ilyen sok anyagi támogatást kaptatok. És ne legyenek további "elvárásai". Sőt inkább neki kellene segitenie a szülőknek, ha kell ha nem!

Nem is értem, ha ne adj Isten nem lennének, akkor kitől várná a segitséget, a gesztust a kedves férjed?!

Amig azon agyal és veled vitázik, hogy miért nem k kérdezik meg, hogy segitsenek e ... már rég neki láthatna a következő feladatnak!!!

2012. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Komolyan azon vitáztok, hogy a szüleiteknek mit kellene vagy nem kellene csinálnia?! Élniük kell a saját életüket, ahogy nektek is.
2012. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
A férjed totál el van tájolva. Egy szülőnek az a feladata, hogy megtanítsa a gyerekét a felnőtt életre és az önállósodásra, tehát "horgászni kell megtanítani és nem halat kell adni". A felnőtt gyereket egyáltalán nem köteles a szülő támogatni anyagilag. Amikor már a szülő idős, akkor viszont Őt igenis kell segíteni és őt kell megkérdezni, hogy nincs-e segítségre szüksége.
2012. nov. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked van igazad.


volt dolgom ilyen férfival.Nem kerestünk rosszul,fizu felét nem költöttük el,pedig nem spóroltunk.

Ő mégis azon lovagolt állandóan hogy a szülei miért nem evsznek neki házat,kocsit,akármit.Miért nem pakolnak fel heti kajával mindkettőnk szüei ha arra járunk (nem ország másik vége hogy ha 3 havonta arra járunk,hanem minden hétvégén)

Élősködött (vonla ha hagyják)

Utólag örülök hogy megszabadultam tőle.


Nekem is olyan a felfogásom mint neked.

Miért segitsenek ha az tulajdonképp nem is segitség hanem kihasználás,hisz én is meg tudom csinálni/venni.

Nem éhezek hogy segiteniük kelljen.

2012. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!