Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy apa meddig teheti tönkre...

Egy apa meddig teheti tönkre a családját büntetlenül?

Figyelt kérdés
Csak szeretném megtudni mi az a határ törvény vagy etika szerint, amíg egy apa annyira tönkreteheti a fiát (engem) és a feleségét, ahogy az én apám tette. Reménytelenül, pénz nélkül, ő munka nélkül, milliós adósságot felhamolzva, parazita mód élve rajtunk. Közben mentálisan romba dönt engem és az édesanyám. A válóper be van adva, de hát sokan mondják hosszú folyamat. Félek addig megőrülök vagy megölöm. De ez senkit nem érdekel. Se barát, se szomszéd, se rokon, se dilidoki, senki.

2012. nov. 4. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ameddig hagyják.
2012. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
hát.. addig amig föl nem jelentitek :D
2012. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát igen. Kb.addig, amíg a pofájához fér. Minden esetre legyen sürgős az a válás és állj édesanyád mellé. Remélhetőleg sikerül kiebrudalni az otthonotokból ezt a gyalázatos apát. Minden tettét fel kell jegyezni, amit lehet bizonyítani, hogy kétség ne férhessen az aljasságához. Sajnállak Benneteket! Légy erős, hogy össze nem roppanjon édesanyád. A mostani helyzetnél csak jobb lehet.
2012. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Addig csinálhatja ezt amíg az édesanyád hagyja hogy csinálja. Lehet hogy a válóper 3-4 tárgyalásig is eltart, de nem kell kivárni a végét. A válóper alatt is el lehet költözni anyudnak veled, és új életet lehet kezdeni. Nem kell apádat támogatni, mosni rá, főzni rá. Ott lehet egyedül hagyni az apádat. A válóper ha nincs közös megegyezés az esetleges lakás eladásában (mondjuk az apád úgyis azt mondja, hogy "én ebből a házból ki nem költözök) akkor semmi nem lesz megoldva. A törvény szerint elváltak lesznek, de továbbra is egy fedél alatt fogtok élni, mert apád nem hajlandó költözni sem eladni a házat, anyud meg nem megy, mondván nincs pénz rá..

Pedig ha nem az öreget pénzelné, etetné, és fizetni az adósságait a pénz is meglenne.

Erről próbálj anyuddal beszélni. Menjetek minél előbb albérletbe. Ha másképp nem megy pár hónapig legyetek 1 szobában, de végre külön apádtól..

2012. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnek maximálisan igaza van. amíg hagyják.


Az ember a maga szerencséjének a kovácsa. gondolom, nem tegnap kezdte tönkretenni a családot.

2012. nov. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Itt az a probléma, hogy anyukád ezek szerint későn adta be azt a válópert. Ne őrülj meg, egyszerűen csak próbálj túlélni, kivárni, előbb-utóbb vége lesz és mivel fitala vagy, neked még lehet normális, boldog életed. Addig is el kellene költözni anyukáddal együtt, albérletbe, rokonokhoz, valahova, mert csak úgy lenne nyugtotok. Enyhe nyugtatót, B vitamint szedhetsz, hogy ne idegesítsd magad annyira. Részvétem, megértelek, én is úgy menekültem el még idejében férjemtől két gyerekkel és két évig váltam, de már régen volt és már csak rossz emlék.
2012. nov. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

9 éve szedek Xanaxot, nincs pénzük albérletre, most is abbanélünk -anno házmesteri lakás volt - ami az édesanyám sajátjogú nevén van, nem fizetjük az adósságiat, mert nincs miből, megélni alig tudunk. Ő csak halmoz és megesz mindent és egész nap fekszik.

Én jobban féltem az édesanyám, mert nekem fát is lehet vágn ia hátamon. 27/F vagyok, se iskolám, se barátom, se barátnőm, de már ezek a dolgok nem érdekelnek.

2012. nov. 4. 20:00
 8/12 anonim ***** válasza:
sajnos amit leírtál, azt nem büntetik...jog szerint...völegényem apukája detto...de ott az anyukája nem válik...mert ugye ő kinek kéne:/ no mindegy...a völegényem erős tudott maradni és más életet élt és fog élni mint az apukája...
2012. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha 27 évesen nincs iskolád és munkád arról csak te tehetsz, nem ők. Mit csináltál 15 éves korodtól, mert addigra csak kinyílt a szemed és láttad, hogy nem másoktól kell elvárni saját boldogulásodat? Rég el kellett volna menned otthonról, Pesten munkával (pl. feketemosogatót még mindig szoktak keresni) lehet még egy olyan albérletet fizetni, ahol többen vagytok, nem egyedül, hanem másokkal összeállva. És munka mellett lehet tanulni is. Sok ismerősöm volt, aki így csinálta és élt normálisan.
2012. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat. Kívánok mindenkinek ilyen apát, mint az enyém és ilyen életet, mint ami nekem volt. Megölöm magam, vagy fél holtra veretem magam az apámmal. Más kiút nincs.
2012. nov. 6. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!