Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már lassan öt éve, hogy...

Már lassan öt éve, hogy meghalt anyukám, de csak most kezdem felfogni. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2008-ban (16 évesen) vesztettem el az anyukámat de akkor szomorkodáson, kisebb pityergéseken kívül(a sírás amúgy is távol áll tőlem), nem nagyon volt nagy lelkizés (örültem is, hogy könnyen túl tudom tenni rajta magamat), persze azóta sem telt el úgy nap, hogy ne gondoltam volna rá..., pár napja viszont visszanézegettem régi családi videókat és látván az őszinte, önzetlen anyai szeretetet amit nyújtott felém szinte összeroppantam. Napok óta csak rá tudok gondolni, sírok (ami abszolút nem én vagyok), és elképzelem ,hogy még mindig ott tesz-vesz a konyhában, főz, mos takarít. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy soha többé nem láthatom-érinthetem...
2012. nov. 5. 02:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mintha magamat hallanám.
2012. nov. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem sikerült rendesen elvégezned a gyászmunkát. Szakember segíthet.
2012. nov. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy nem gyaszoltad volna meg... most ertel meg agyilag arra a szintre hogy nem lazadnal anyud ellen. Egy 16eves legtobbszor a szulok minden felto mondatat egyeni serelemnek tekinti. Szerintem inkabb felnottel. Nyugodtan sird ki magad es beszelgess sokat a csaladtagjaiddal. Ha ugy erzed tenyleg kerd szakember segitseget is. Hosszu evek mulva lesz talan csak jobb!
2012. nov. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Fáj a hiánya, ami érthető.

Képekről, ha látsz hasonló korú lányt az anyukájával, még jobban beléd hasit, nincs veled.

Normális dolog..Ha gyereked lesz, hiányzik majd, mint Nagymama.

A halál feldolgozható. Agyilag. Érzelmileg csak tudomásul vesszük szerettünk halálát..De a hiány, az űr, bennünk marad.

2012. nov. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Elfogadni tudni a másik halálát

Ez annyit jelent, hogy elfogadunk egy soha

viszont nem látást, egy hang és gyengédség

megszűntét, melyek hordozói voltak a

kapcsolatnak, elfogadjuk az elképzelt közös

tervekben a jövő hiányát. Az életmód

megváltozása, a közös helyek és tárgyak

érzelmi felszámolása, a realitás elfogadása

őnélküle: ez jelenti a gyászmunkát. Ez nem

könnyű."

2012. nov. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!