Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek több gyereke van, hogy...

Akinek több gyereke van, hogy dönti el, kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Pl. ki kezdte a verekedést, ki ette meg a csokit, stb, mivel mindig egymásra mutogatnak.
2012. nov. 5. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

A szülő sok helyen a kezével dönti el ;)

20/F

2012. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell eldönteni, játsszák le egymás közt (verekedés nélkül) - kollektív felelősséget is tanulnak.
2012. nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem döntöm el, mert nem is lehet, ha nem tudnak megegyezni, akkor mindenki elmegy a saját helyére, és addig ott marad, amig le nem higgadnak.


Ilyen esetben nincs olyan, hogy valakinek igaza van, az csak olyankor lehetne, ha valami konkrét dologról van szó.

Egy példa: ha az egyik szerint a hó fehér, a másik szerint meg fekete, akkor el lehet dönteni, ha az a vita tárgya, hogy a hó ki szerint hidegebb, azt nem lehet és nem is erdemes eldönteni.

2012. nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Egyiknek sincs igaza. :-) Ha gorombák egymással (verekedés, veszekedés), mindkettő megy a büntibe. Hihetetlen gyorsan megtanulták, hogy nem érdemes balhézni, valamint hogy a vita ELŐTT érdemes panaszkodni, nem utána.
2012. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ember normális szülő, aki odafigyel a gyerekire, akkor elég jól ismeri a jellemüket. Tudja, hogy melyik a kis árulkodós, a panszkodós, a kis hazudozós, melyik az őszinte, az erős, melyik milyen gyerek.


Ha nem lehet eldönteni, hogy melyik hibázott (mert olyan is van), akkor megy mindkettő a büntibe. Én ezt azonban nem tartom jónak, mert kollektíven büntetni, csak azért, mert a szülőnek úgy kényelmes, nagyon durva dolog. Legtöbbször kiválóan lehet tudni, hogy melyik kezdi a verekedést, melyik zabálja meg a másik elől a csokit.

Meg kell hallagtni mindkettőt, és el lehet dönteni, hogy melyik hazudik - ha odafigyelsz a gyerekeidre igazán és ismered őket, akkor ez pofonegyszerű.


A kollektív büntetéssel viszont nagyon csúnyan sebeket lehet azon a gyereken ütni, aki vétlen! A kollekítv büntetés a zsarnokságok és a zsarnokok kedvenc fegyvere - mert nem kell vacakolni azzal, hogy kinek van igaza, és nem kell odafigyelni arra, hogy ki az ártatlan.

2012. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez a problémám, az utolsó írás kapcsán, hogy nem szeretném azt is büntetni, aki ártatlan. Pl. eltörik egy váza, de nem voltam ott és mindkettő azt mondja, a másik törte el. Az egyik igazat mond, de nem tudom, melyik. Ilyenkor nem büntethetem mindkettőt! De mit csináljak?
2012. nov. 6. 09:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mondjuk ilyen vázás dolgoknál azt csinálnám, hogy vennék ragasztót, otthagynám őket vele és azt mondanám, hogy aki eltörte az ragassza meg, de a másik is segíthet neki. Szerintem ez a felelősségérzetet és az összetartást is erősítené, nyilván semmi jelentősége nem lenne hogy hogy néz ki utána a váza - mondjuk ha valamennyire egyben lenne akkor én tuti elraknám, szentimentális vagyok.
2012. nov. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!