Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

1: nem viszi le a szemetet

2: képes elnézni h egész nap alig eszem, de nem kedveskedne annyival h legalább hozzon 2 kiflit a ki boltból reggel.

3: van h beszélek vele és ő tv-ik közben és már nem figyel arra amit kérdezek

4: este mikor haza jön, ad puszit a kicsinek, játzsik vele de megint csak bele merül a tv- ésbe észre sem veszi h a kicsi már nem figyel a kezében lévő tárgyra mással játszik de ő még rázza neki

5: 12 órákat dolgozik naponta, semmit nincs itthon - nekem nagyon hiányzik - mikor meegkérem jöjjön el téppénzre 2-3 napra h együtt lehessen a család azt mondja h nem akar játszani az állásával ezért nem jön el.


Ez sokaknál van így vagy csak én érzem h ennyit már nem bír egy nő a gyereknevelés és szokásos háztartás vezetésen mellett?!


2012. nov. 6. 12:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
79%

Rá akarod venni, hogy lógjon a munkából?

És felháborodsz, hogy nem játszik az állásával?

Ugyan, miből éltek, ha nem abból, amit keres?


Összetenném a két kezem, ha olyan párom lenne, aki igényes a munkájára, és nem szórakozza el. Szerintem ennek sokan örülnének.


Igen, te reagálod túl.

2012. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
77%
Az lenne a legjobb, ha leülnél vele nyugodtan és elmondanád, hogy mik a problémáid , hogy hiányzik neked és jó lenne , ha többet foglalkozna veletek, mert neked ez így nagyon rossz, ha szeret akkor meg fogja érteni. :)
2012. nov. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
88%

1. 12 órát dolgozik, és neki kéne levinni a szemetet? te nem érsz rá egész nap?

2. Miért nem eszel? Munka előtt neki el kéne menni kifliért, mert te napközben nem tudod beszerezni magadnak? Nincs időd főzni?

3. Esetleg mert csak annyit mondasz, hogy vigye le a szemetet?

4. Esetleg fáradt?

5. Ki akarod rúgatni?


Te hülye vagy.

2012. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
85%

Talán dolgozz te is és akkor nem kéne a férjednek 12 órát dolgoznia naponta, hogy eltartson titeket. legalábbis gondolom ez a szitu, hogy nem dolgozol, mert gyerekkel vagy otthon, igaz?

12 órás meló után én max aludni tudnék, semmi egyebet. Ehhez képest a férjed jól bírja.

2012. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ebben pont annyira ludas vagy mint ő.


Nem viszi le a szemetet? Napi 12 órázás után nehogymár elvárd tőle, hogy ő vigye le a szemetet. Az írásodból az jött le, hogy otthon vagy a gyermekkel, akkor miért nem viszed le egyúttal amikor mentek sétálni, boltba, levegőzni stb? Ezzel a lendülettel a boltot is el lehet intézni és nem fogsz éhezni. De gondolom főzöl a családnak, akkor abból miért nem eszel te is rendesen?


Képes elnézni, hogy nem eszel egész nap? Ha ő 12 órázik naponta akkor, hogy látná, hogy te mit csinálsz otthon? Kicsit ellentmondásos dolgokat írsz.


Valószínűleg fáradt, nem jó kedvéből dolgozik és nem jó kedvéből kimerült, figyelmetlen. Abban pedig igaza van, hogy addig kell dolgozni amíg van hol, különben miből élnétek..


Szerintem nem siránkozni kellene, hanem egy kicsit feldobni a kapcsolatot annak érdekében, hogy újra "érdeklődjön" utánad. Nem könnyű nőnek és anyának lenni egyszerre, de minden szervezés kérdése.


Szerintem ha megtervezed előre a napjaidat sokkal jobban fogsz boldogulni.

2012. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
83%

Teljes mértékben eggyet értek az előttem szólókkal!!!!

Uh már nincs is mit irnom... :)

2012. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
86%

Túlreagálod, igen. Furcsa hozzáállásod van a dolgokhoz. Ezt anyaként mondom és feleségként, aki egész nap otthon van a gyerekkel. Jut időm enni, lemenni kifliért, sőt még főzni, mosni és vasalni is jut, szemétledobásra szintén.

A többit, odafigyelés részét beszéld meg vele.

2012. nov. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
92%

Pár kérdés:


- mióta vagytok házasok, valamint a házasság folyamán, a gyerek születése előtt, sőt az ismerkedésetek folymaán is ilyen volt? (a munka fontos, otthon viszont csak lazítani szeretne)

- ki akarta a gyereket, mindketten szerettétek volna?


A véleményem az, hogy ha előtte is ennyit dolgozott és neki ilyen a habitusa, akkor feleslegesen próbálod megváltoztatni, ugyanis ezt te vállaltad, mikor hozzámentél. Amennyiben nem így volt korábban, megértem, hogy ez most zavar.


Ha szeretnéd rávenni, hogy többet foglalkozzon veletek, szervezz közös, gyerekes programokat a hétvégékre pl.


A táppénz pedig nem poén, inkább a szabadságod javasolgasd neki. Abban nagyon is igaza van, hogy nem akar játszani az állásával, mert ha rájönnek, hogy hazudott arról, hogy beteg, azzal nagy bajok lehetnek, ki is rúghatják! Erre nem gondoltál?


A szemétlevivésről meg a kifliről annyit, hogy te otthon vagy a kisgyerekkel? Amennyiben így van, szerintem a te dolgod lenne kiflit venni és levinni a szemetet. Természetesen a férjed is megteheti, ha útbaesik neki éppenséggel, de nem tőle kellene elvárni 12 óra munka után.

Mondom ezt úgy, hogy jelenleg én is itthon vagyok. Mikor mindketten dolgozunk a férjemmel, együtt mosogatunk, takarítunk, felváltva visszük le a szemetet és együtt megyünk boltba. Viszont az a véleményem, hogy úgy, hogy a másik fél dolgozik, én pedig itthon vagyok, ezeknek a dolgoknak az elvégzése az én feladatom, már csak azért is, hogy ne ezzel menjen el az idő, ha a párom hazaért, és annál is többet lehessünk együtt.

2012. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:

Hát nem pont erre számítottam.

1: neki soha semmit nem kell csinálnia itthon csak minössze ennyi esne jól ha ezt megtenné azok után hogy a szennyesét sem képes a szennyes tartóba tenni

2: pár hónapos kicsivel vagyok itthon és minden időmet felőrli h őt ellássam ezért amikor alszik a házimunkát csinálom és nem sok idő marad magamra

3: igen talán fáradt ami érthető DE talán én is az vagyok, mert egész nap jó ha fél órám van amivel azt csinálok amit akarok. Este a kicsi 3* kel fel enni ő egyszer sem kel hozzá...talán én is fáradt lehetek picit.

4: nagyon szivesen vissza mennék dolgozni, sőt már hiányzik is hogy mehessek, de a kicsit még nem tudom - és nem is akarnám ilyen kicsin - bölcsődébe ani.

5: nem arra kértem h sikkasszon vagy hazudjon, lopjo, csak 2-3 napot hogy velünk töltse akiket elvileg szeret.

2012. nov. 6. 12:31
 10/63 anonim ***** válasza:
81%
Igen te reagálod túl.Örülj neki hogy van aki melletted van és dolgozik neked
2012. nov. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!