Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én reagálom túl a dolgoka...

Csak én reagálom túl a dolgokat vagy valahol igazam van?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt.Együtt is élünk.20-as és 30-as éveinkbe járunk.Mostanában kb 3-4 hónapja elég szokatlanul viselkedem,szerinte.Reggel 5-től délután 5-ig dolgozik.Én reggel 5-től délután 1-ig.Féltékenykedem,bár nincs okom.De mégis arra gondolok és bebeszélem magamnak,hogy biztos van valakije.Hivogatom,mikor hol van és mit csinál,ha épp nem dolgozik.Nem szokott eljárni sehova,csak heti 2x focizini.Most szombaton ment el,és azt mondta,hogy nem megy már a héten.

Tegnap délután elment az anyukájához,rég volt nála.Mentem volna én is,de biciklivel az út oda másfél óra(20 km).Ő meg robogóval ment,pár perc alatt oda ér.Nem volt kedve "tötyörészni" mellettem,mondta.Igy nem vitt.Egy óra múlva már itthon is volt.Én aludtam.Mikor felébredtem sehol sem volt.Felhívtam.oda volt focizni.Kérdeztem tőle miért ment el,mikor azt mondta h nem megy.Erre azt mondta,hogy azért mert tv-t nem akart nézni,én meg aludtam.Majd elinvitált,hogy menjek el én is,de inkább aludtam tovább.

Azt mondja,megfojtom és hogy miért kell neki mindenről beszámolnia.Ellenben ő engem nem számoltat el és nem is féltékenykedik.Sokszor vitázunk ezen.Régen nem volt ilyen a kapcsolatunk.Szeretem őt,de úgy érzem a foci meg minden fontosabb már mint én.

Mi a véleményetek erről?



2012. jún. 25. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normálisan viselkedik ebből,amit leírtál. Örülj neki,hogy van egy normális hobbija és nem punnyad a tv előtt és sörözik. Legalább fitt.De neked van valami bajod ezen kívül? HA együtt vagytok kedves,vagy csak elvan melletted?
2012. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Szörnyű lehet veled élni.
2012. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Eddig kedves volt,de kb 2 hete csak elvan mellettem.Azt mondja besokallt,és kikészíti a viselkedésem.


Pár napja volt egy beszélgetésünk és akkor azt mondta,hogy velem képzeli el a jövöjét és h nem csal meg,de ezt nem fogja sokáig bírni.

Tegnap reggel beszéltem vele,mondtam neki,hogy próbálok megváltozni és visszafogni magam.Ezután kedves volt velem.

2012. jún. 25. 11:07
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

Mi két éve vagyunk együtt, nem élünk együtt, mind a ketten 20-as éveinket tapossuk. Elég keveset látom, vagy hétvégente vagy csak minden második hétvégén, mert rengeteget dolgozik. Nekem még nincs munkám, utolsó éves leszek az egyetemen. Rettentő féltékeny típus vagyok, szinte ölni is tudnék(persze nem a párom, hanem más nőket). Sokat féltékenykedem és hisztizem, de tudom, hogy nincs okom. Nem csal meg, de néha mégis sikerül magamba beszélnem. Ő ezt tűri és néha kinevet, ilyenkor tudom, hogy minden oké, csak én vagyok neki. Ritka, amikor ő eljár, de ha megy én azt mondom, hogy menjen. Ha szüleihez megy, az csak hétvégente lehet és oda mindig visz magával még akkor is ha " tötyörészni" kell velem, mivel tudja, hogy szeretem az anyósjelöltet. Ha nem hív valahova, akkor rákérdezem, hogy mi az oka, ha olyat mond, hogy vmilyen módon engem akart hagyni pihenni vagy bármi, megértem, de más indokért durcázok. Nem hívogatom, hogy merre van, utólag kérek rajta számon mindent, de ez kölcsönös, ő is várja minden részletes beszámolót, hogy merre voltam, de csak azért, mert érdekli és nem akarja, hogy bajom legyen.


Nos nálunk ilyen a helyzet. Eléggé hasonló, de mégsem ugyan az. Szerintem egy kicsit te is túl reagálod és ő is. Mondd meg neki kerek perec, hogy mi bánt téged. Hogy nem azzal van a baj, hogy elmegy, hanem hogy a foci meg ezek olyan, mintha fontosabbak lennének nálad. Ha ezen kiakad, akkor egy eléggé bunkó(már bocsánat, így látatlanba). Mondd meg neki azt is, hogy féltékeny vagy, bár tudod, hogy nincs mire. Nézd a reakcióját, egyből lejön, hogy megcsal e vagy sem. Ha úgy gondolod, hogy nem, akkor kérj tőle bocsánatot és mondd azt, hogy "ez van..ilyen a természetem". Ezt el kell fogadnia, de csak akkor, ha tényleg szeret téged. Ne hívogasd, csak ritkán. Ne lógj ennyit rajta. Engedj kicsit több teret neki, te is csak utólag kérdezz rá, hogy merre járt, de akkor se vádlóan, csak érdeklődően. Mondd meg neki azt is, hogy te mennyire szereted őt.


Remélem kicsit tudtam segíteni. :)


24/N

2012. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A hiba az ön készülékében van. Változz meg, vagy készülj fel arra, hogy elhagy hamarosan.
2012. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Túlreagálod.Ne fojtogasd.Nem kell állandóan hívogatni hol van mit csinál.Majd haza jön és elmondja.Neked jól esne ha minden perccel elszámoltatna.Menj el néha te is valahova a barátnőiddel.
2012. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj magaddal valamit,ami eltereli a figyelmedet és boldoggá tesz. Nem az a megoldás,hogy neki kéne lemondani a hobbijáról,keress te is egyet. Úgy látszik túl sok a szabadidőd.
2012. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon hisztis vagy, nem sokáig bírnám melletted.
2012. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Majd elinvitált,hogy menjek el én is,de inkább aludtam tovább. "

"Szeretem őt,de úgy érzem a foci meg minden fontosabb már mint én."


Most ennyi erővel az alvás meg minden fontosabb mint ő?

Túlreagálod.

2012. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hú, szerintem nagyon sürgősen kellene egy 180fokos fordulatot venned, és ebből a házisárkány szerepből inkább mindenki által irigyelt álomnővé változnod, mert a leírtak alapján ő teljesen normális, viszont érthető hogy ezt a viselkedést nem fogja sokáig bírni. Kérj tőle elnézést az utóbbi időszakodért, mondd meg neki h nagyon szereted, főzz neki finomakat, és tényleg hagyj neki nagyobb teret szerintem..
2012. jún. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!