Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak én látom ennyire aggasztó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom ennyire aggasztónak Magyarországon a férfi-női szerepek igazságtalan eloszlását, nem kellene mégis tenni ez ellen, hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Mindig elolvasom a családi kapcsolatokat és majdnem minden nap van olyan kérdés, panasz ami tartalmazza a férfiak házimunkában nem segítését. Sokszor még akkor sem veszik ki részüket benne, ha mindketten dolgoznak. Az utolsó Heti Hetesben az egyik hír arról szólt, hogy azokban a házasságok, ahol a férfi kevesebb házimunkát végez tartósabbak, erre Gálvölgyitől Hajós Andrásig mindenki azt ecsetelte, körülírta, hogy ők sem veszik ki részüket a házimunkából és ez így működik, persze érződött, hogy nem is akarják, mert a nő abban sokkal ügyesebb. Az oldalon még sok nő is egyetért ezzel, én megbolondulok ettől a világtól, most ez a 21. század, vagy ahogy Einstein is mondta, az idő relatív.


Azt még hozzáteszem, hogy egy ideje külföldön élek és itt a férfiak nem hogy segítenek otthon a házimunkában, de sokszor jobban főznek mint a nők.



2012. okt. 11. 19:22
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*jav:azokban a házasságokban
2012. okt. 11. 19:24
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Aggasztónak aggasztó, de ne bolondulj bele. :)

A saját életeddel járj jó példával elöl, ennyit mindenképp meg tudsz tenni.

2012. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat, túl gyorsan írtam, nem olvastam át, van egy-két hiba a leírásomban. Szóval, nem, nem vagyok feminista, mi a párommal megosztjuk a házimunkát és én el is várom tőle, hogy segítsen. Volt egyszer egy olyan barátom, aki otthon azt tanulta, hogy a nő helye a konyhában, még 31 évesen is otthon lakott, az anyja főzött, mosott rá. Két hétig külön laktunk és nem segített otthon semmiben, úgy, hogy mindketten dolgoztunk. Én főztem, mert ő nem tudott, meg feltakarítottam a padlót, elmostam a tányérokat, de ő semmit, természetesnek vette, hogy én csinálom, aztán mondtam neki, hogy neki is kellene tenni valamit, nem tett, aztán csak magamnak főztem, meg csak a saját tányérjaimat mostam el.
2012. okt. 11. 19:29
 4/23 anonim ***** válasza:
28%
Csillagom! Van szád, beszéld meg a pároddal, ha valami nem tetszik.
2012. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Jó, ezzel a megbolondulással túldramatizáltam a helyzetem, csak amikor még a családtagjaim is azzal jönnek, hogy ki kell szolgálni a férfit és blabla. Na persze.
2012. okt. 11. 19:30
 6/23 anonim ***** válasza:
4%
Csak te.
2012. okt. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

"Csak én látom ennyire aggasztónak Magyarországon a férfi-női szerepek igazságtalan eloszlását..." - hogyan láthatnád, ha nem is itt élsz.


amúgy meg itthon is van ilyen is, olyan is. én elfogadom, h többet takarítok itthon, mint a párom, de elvárom, h besegítsen és azt is, h vigyázzon a rendre. neki egyik sem automatizmus, de tudja, h nekem fontos és úgy nagy átlagban igyekszik odafigyelni rá

2012. okt. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%

Egyébként én egyáltalán nem ezt tapasztalom például a szüleimnél sem. Nagyszerűen kisegítik egymást a házimunkában.


Én viszont azt veszem észre, hogy manapság a nők már annyira próbálják elérni az "egyenjogúságot", hogy már- már az tetszeni nekik csupán, ha csak otthon b@szni kellene, meg fodrászhoz járni. Minden más munkát elvégezne valami bohóc, aki eltartja őket. És persze a házimunkát is bejárónő végezné.


22F

2012. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
anyu egyedül nevelt fel ötünket mindanyian fiuk vagyunk szóval tudunk főzni takarítani mosni mosogatni vasalni, és természetesnek veszük, hogy a saját háztartásban is megcsináljuk ha a másiknak dolga van vagy fáradt.Nincs házirend mi az asszony és a férfi dolga a párom ugyanúgy lenyírja a füvet ha nem érek rá mint én megcsinálom az ebédet vagy mosok és kiteregetek. De sok ismerősömnél fel van osztva amit hülyeségnek tartok én is.
2012. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%
Te már a felvilágosult "külföldön" vagy. Miért is aggaszt téged a magyarországi helyzet?
2012. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!