Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Most egyetemre járok, pénzünk annyi van, hogy nincs mindig ennivalónk. Apámanyám éjjel nappal cigarettázik. Alapból nem túl jó a viszonyunk. Mindenért én vagyok a hibás (ekkor el mond mindennek). Azt üvöltözte nekem nincs szavam semmihez! Gyűlölök otthon lenni.

Kolégiumra, albérletre nincs lehetőség, túl drága.

Ha ott hagyom a francba az egyetemet, dolgozok, elköltözök, és úgy állok hozzájuk, ahogy ők énhozzám. Ez kell nekik? Így észhez térnének?

A kultúrált magatartásukról ne is beszéljünk, inkább nem írom ide, nekik mi számít természetesnek, és ha szólok nekik emiatt akkor én vagyok a nemíromideatrágárk.anyázókifejezéseke!


2012. nov. 7. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Suli végéig nem tudsz nagyszüleidhez költözni vagy rokonhoz?

Ha nincs pénzed albérletre csak ez a legjobb megoldás.

2012. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbálj szemethunyni, amíg az egyetemet elvégzed és munkát kapsz, akkor költözhetsz. Miattuk ne add fel az egyetemet. Tudom, hogy nehéz, de szerintem nem ér annyit, hogy elrontsd az életed, gondolom van egy álmod, amiatt tanulsz.

De ha végképp nem bírod, akkor lépj!

2012. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: nincsenek nagyszüleim, egy sincs...
2012. nov. 7. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyd ott a sulit, próbálj meg inkább minél több ösztöndíjat szerezni, támogatásokat megpályázni. A diákhitel is egy lehetőség. Így lenne pénzed kollégiumra, és akkor csak nyáron kellene hazajárnod. Ha nem költesz ruhára, bulikra, akkor a koleszben tudsz főzni, vehetsz annyi kaját, ami neked elég. Én is így csináltam, és nem sokat jártam haza.
2012. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ez így tényleg nehéz ,de valahogy ki kell bírnod .
2012. nov. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne hagyd ott az egyetemet mert nem fogsz munkát találni. Persze ezt könnyű elképzelni, hogy na, elmegyek dolgozni... De hova mész dolgozni? Több szakmával, esetleg diplomával a kezedben is iszonyú nehéz elhelyezkedni munkatapasztalat nélkül, nemhogy papírok nélkül.


Úgyhogy szerintem ne tedd mégjobban tönkre magad körül a dolgokat, mert ez jobb nem lesz így csak rosszabb!

2012. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szakmám van.
2012. nov. 7. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen szakmád van?


Nekem is van egy középfokú és egy felsőfokú, mégse tudok vele elhelyezkedni. Ezért nem javaslom, hogy elmenj dolgozni. Én is azt hittem menni fog simán menni, de még takarítani se kellek nemhogy máshova..

2012. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!