Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon hosszú a sztori, de...

Nagyon hosszú a sztori, de szeretnék segítséget vagy véleményt kérni, mert nem tudom, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Szóval. Anyumék már 35 éve házasok. Mindig is voltak köztük viták, apum eléggé elborulós természet, szokott is inni, volt, h sok gond volt ebből. Kb 10 éve folyamatosan visszatérő probléma, h egyik napról a másikra kifordul magából, beleköt anyuba vagy bátyámba vagy belém, szétcseszi a másik lelkivilágát, napokig nem szól senkihez miután kidühöngte magát és elhordott mindenkit szemétnek, aztán mintha mi sem történt volna. Pedig nem lenne vele baj, mert tud normális lenni, és gondolom vhol a szíve mélyén szeret minket, hiszen bármi óhajunk-sóhajunk volt, ő teljesítette, csak sajnos a mai napig azt hiszi, h pénzzel minden megoldható. Nem nagyon mutatja ki a szeretetét. Az elmúlt 2-3 évben ezek a dolgok odáig fajultak, h bátyámmal már egymásnak is estek olyankor. Ilyenkor anyummal választottuk őket szét. Szegény anyumat sajnálom a legjobban - én hálisten már nem lakom otthon, de így is eléggé borzasztó, h tehetetlen vagyok - hiszen egyik oldalra se állhat. Eléggé összetett a dolog, és valahol mindenkinek igaza van, de leülni egyszerűen nem lehet átbeszélni ezt, mert csak megint vita van belőle. Mit lehet ilyenkor csinálni? Bátyám már egyenesen gyűlöli, sze.métnek, roh.adéknak hívja. Anyukám meg csak sír. :( Kb félévente van ilyen méretű balhé, legutóbbi ilyen karácsonykor volt. Mit kéne tennem, vagy mi lehetne a megoldás???

2012. nov. 4. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Megbeszélés nélkül semmi nem fog megoldódni, bármit is teszel. Esetleg családterápia segíthet, hátha egy szakember segítségével tudnak kommunikálni.
2012. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A bátyádnak lehet hogy el kellene költözni otthonról, mert az is sokszor segít, ha az emberek távolabb kerülnek egymástól. Olyankor kicsit jobban viselik a másik hülyeségét, mert nem nap mint nap látják a másikat. Anyukádnak pedig el kellene dönteni, hogy kinek az oldalára áll. Valószínűleg nálatok is ő lenne a méreg nyelve, ha végre lépne valamit. Lehet, hogy rá kellene nyomást gyakorolni hogy csináljon valamit, mert rá a testvéred és az apukád is hallgatna. Neki sem tesz jót az örökös sírás, ha tesz valamit, talán jó is kisülhet belőle. De csak tipp :)
2012. nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
előző vagyok: méreg nyelve helyett, mérleget akartam írni :D így kicsit félreérthető :D
2012. nov. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
El kellene költöznie a bátyádnak is. Ilyenkor nincs más megoldás. Nem kell megszakítani a kapcsolatot az apátokkal, de jobb, ha nem nap mint nap találkoznak. Csillapodhatnak a kedélyek. Most már kevés az esély, hogy apátok megváltozik, főleg, ha iszik. Talán rádöbben, ha odébb áll a bátyád a szülői háztól, hogy mit veszített. Egy biztos, a bátyád nem fog inzultust kapni, és ez jót tesz a lelkiállapotának.
2013. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!