Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért teszi ezt velem a...

Miért teszi ezt velem a párom? Nem ilyennek ismertem meg.

Figyelt kérdés
Párom elég rossz anyagi körülmények közül jött. Keményen dolgozott, napi 12+ órákat, hétvégéket. Nagyjából sikerült rendbe tennie magát anyagilag, és bevállaltuk a babát. Megbeszéltük, hogy azt a munkahelyet ott hagyja, mert amellett nem lehet családi életet élni, ráadásul idegileg is kikészítették, ezért keres valamit, ami normálisabb, bár kevesebbet fog keresni, de ki tudunk jönni, mert én is dolgozom. Most 5 hónapos terhes vagyok, és már a 2. munkahelyről rúgatja ki magát, mert pökhendi a stílusa. Egyből felhúzza magát, ha valami nem úgy van, ahogy ő azt elképzelte, és ennek hangot is ad, ami a főnököknek nyilván nem tetszik egy pár hete/napja ott lévő dolgozótól. A 3. melóhelyéről is már az első nap azzal jött haza, h milyen szar, meg a főnök leszólta, és hogy ez sem lesz hosszú életű. De most már anyagilag egyre rosszabbul állunk, és az én fizetésemből nem tudom (és nem is akarom) eltartani. Úgy ismertem meg, mint aki szorgalmas, keményen dolgozik, bármit megtenne a családjáért (már van egy lánya, ott anyuka nem dolgozott, ő tartotta el egyedül hármukat). Azt gondoltam, hogy büszke lenne ahhoz, hogy hagyja, én tartsam el, és most mégis ez van. Adjon már valaki tanácsot, hogy mit csináljak, vagy legalább azt, hogy miért csinálja most ezt?

2012. nov. 7. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Gondolom már beszéltél a paroddal errol, de meg kellene értetni vele, hogy most nem mehet csak a sajat feje utan, egy munkahelyen kompromisszumokat kell kötni, ráadásul most az lenne a lenyeg, hogy tartalekot képezzetek nem az, hogy feléljetek mindent.

Ha azt nem képes megérteni és bizonyítani, akkor sajnos jobb, ha egy időre elküldöd.

Van olyan, hogy egy munkahely elviselhetetlen, de ha jól értem most az igenyeibol kellene lentebb adni...


Sok sikert!

2012. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sajnos lehet, hogy nem ismerted meg eléggé...
2012. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első! Nem szabtam meg neki, hogy mit csináljon. Közös döntés volt, folyton panaszkodott arra a munkahelyére, többször is felmondott, de mindig visszatáncolt. Bocs, ha ezt nem bírtam nézni. Nemcsak a saját érdekeimet néztem, hanem azt is, hogy neki mi a jó, hiszen ott idegileg kikészült.

Második: természetesen megbeszéltük. És pont az a bajom, hogy nem kéne az igényeiből leadni, mivel olyan munkákat kapott, amiket eddig is végzett. A munkabére meg csak amiatt lett kevesebb, mert kevesebbet is dolgozott. Az előző munkahelyén többet keresett, viszont havi 300 órákat dolgozott, vagyis órabérben nagyon keveset kapott.

2012. nov. 7. 14:55
 4/13 A kérdező kommentje:
Valamiért az első törölte a válaszát, vagy valaki törölte... Szal a második most már az első :)
2012. nov. 7. 15:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
"Keményen dolgozott, napi 12+ órákat, hétvégéket. Nagyjából sikerült rendbe tennie magát anyagilag, és bevállaltuk a babát." - Kérdező, a gyerekvállalás közös vágy volt, vagy inkább ő forszírozta, vagy inkább te??? No, csak mert én nem úgy ismerem a saját nememet, hogy kemény munkás évek után egyből újabb kemény munkás évekbe akarna fejest ugrani, és nem inkább egy valamekkora lazítós, egymással törődős periódust szeretne inkább...
2012. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Közös döntés volt a baba is. Hiszen pont így beszéltük meg, hogy szeretnénk babát, de nem amellett a munka mellett, mert akkor nem lenne ideje ránk. Meg amíg megszületik a baba, simán lett volna 9 hónapja lazítani.
2012. nov. 7. 15:24
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Jobban meg kellett volna ismerni!
2012. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Lazítani, önmagával meg kettőtökkel foglalkozni egy terhes nő mellett??? Bocsi, de szerintem ha van a világon tök esélytelen dolog, ez pont az. Én anno erősen követeltem, hogy a várandós nő mellett eltöltött idő duplán de inkább triplán számítson a férfi nyugdíjba menetelekor:))))
2012. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Lehet, nálatok így volt. Engem szerencsére nem visel meg a terhesség. Nyaralni is így voltunk. Max. az utolsó egy-két hónap lesz vészesebb.
2012. nov. 7. 15:33
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Bocs Kérdező, én nem úgy értettem, hogy a várandós nő elviselhetetlen lenne. Csak úgy, hogy abban az időben tetszik-nem tetszik, a jövendő baba körül forog a világ, és általában az ember nyakába szakad egy rakat teendő is, lakásfelújítás, gyerekszoba kialakítás, mindenféle.
2012. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!