Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért teszi ezt velem a...

Miért teszi ezt velem a párom? Nem ilyennek ismertem meg.

Figyelt kérdés
Párom elég rossz anyagi körülmények közül jött. Keményen dolgozott, napi 12+ órákat, hétvégéket. Nagyjából sikerült rendbe tennie magát anyagilag, és bevállaltuk a babát. Megbeszéltük, hogy azt a munkahelyet ott hagyja, mert amellett nem lehet családi életet élni, ráadásul idegileg is kikészítették, ezért keres valamit, ami normálisabb, bár kevesebbet fog keresni, de ki tudunk jönni, mert én is dolgozom. Most 5 hónapos terhes vagyok, és már a 2. munkahelyről rúgatja ki magát, mert pökhendi a stílusa. Egyből felhúzza magát, ha valami nem úgy van, ahogy ő azt elképzelte, és ennek hangot is ad, ami a főnököknek nyilván nem tetszik egy pár hete/napja ott lévő dolgozótól. A 3. melóhelyéről is már az első nap azzal jött haza, h milyen szar, meg a főnök leszólta, és hogy ez sem lesz hosszú életű. De most már anyagilag egyre rosszabbul állunk, és az én fizetésemből nem tudom (és nem is akarom) eltartani. Úgy ismertem meg, mint aki szorgalmas, keményen dolgozik, bármit megtenne a családjáért (már van egy lánya, ott anyuka nem dolgozott, ő tartotta el egyedül hármukat). Azt gondoltam, hogy büszke lenne ahhoz, hogy hagyja, én tartsam el, és most mégis ez van. Adjon már valaki tanácsot, hogy mit csináljak, vagy legalább azt, hogy miért csinálja most ezt?

2012. nov. 7. 14:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ilyen teendők sincsenek nálunk. Egyáltalán semmi teendő nincs a közelgő baba körül. Vagyis ami van, azt én csinálom (gondolok itt a dokihoz járásra). Majd szeretnék kifesteni a leendő babaszobát, de az is ráér még.
2012. nov. 7. 15:41
 12/13 anonim ***** válasza:

OK, Kérdező, de számomra az általad a kérdésben leírtak mégis azt mutatják, hogy elsietett dolog volt nálatok a gyerekvállalás, hagyni kellett volna, hogy miután a férjed "kibukkan a habokból" tudja élvezni is 1-2 évig az életet és anyagi biztonságot veled kettesben, foglalkozhasson önmagával, a hobbyjaival... szerintem ez az oka annak, amit most tapasztalsz, hogy az élettörténetében rossz ponton vállalt gyerek pont nem fokozta, hanem csökkentette a motivációit.

(egyébként erre akár nyugodtan rá is kérdezhetsz akkor, ha biztos vagy benne, hogy semmilyen kapott válaszon nem fogsz megsértődni... és ha őszinte a kapcsolatotok, szerintem hosszas gondolkodás után valami olyasmit fogsz hallani, hogy ő még előbb eltöltött volna 1-2 évet azon a jólkeresős helyen, és megvalósította volna ilyen meg olyan álmát...)

2012. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Amikor beszéltünk a babáról, nem erőltettem rá semmit. Ő épp úgy akarta, mint én, pedig nyugodtan mondhatta volna, h még várna vele. De ha ez most jutna is eszébe, h jobb lett volna várni, akkor már nem tök mind1? Most már nem tudjuk semmissé tenni a dolgot, előbb kellett volna akkor ezen gondolkodnia. Szal a lényeget tekintve most már tök mindegy, hogy korai-e a baba vagy sem. Amúgy amíg nem volt munkahelye, azokban a napokban/hetekben alig tudott magával mit kezdeni. Hiába mondtam neki, h menjen sportolni, találjon magának hobbit, mert bőven lenne rá ideje, mégsem teszi. Az előző "jól fizető" munkahelye mellett meg nem volt ideje hobbikra vagy sportra.
2012. nov. 8. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!