Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye arról,...

Emese06 kérdése:

Kinek mi a véleménye arról, ha egy Édesanya Édesapa meglátogatja gyermekét bejelentkezés nélkül, Igaz -e, hogy a szülönek be kell jeletkezni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 16:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%

Nem.

Anyu,Apu,Tesóim,akkor jönnek amikor akarnak!

Természetesen ha szólnak előre, akkor van valami finom süti vagy valami,ha nem szólnak,akkor nem biztos.De sokszor van, hogy délután csak úgy beugranak.És én is hozzájuk. Vicces lenne mindig időpontot kéne egyeztetni,mint az orvoshoz.

2012. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%
A nagymamám pár percre lakik gyalog, de ő sem jön anélkül, hogy ne szólna. Jó, ha valamit le akar hozni, de nincs itthon senki, akkor "bejelentkezés nélkül" jön.
2012. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
39%
Ha arra járnak és felugranak nem sértődnek meg, pedig ez most nagy divat lett. Nem nem kell bejelentkezni gondolom nem hajnalok hajnalán érkeznek hanem normális időben.
2012. nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a testvéreim, apukám akkor jön hozzám amikor akar. Nem kell előre bejelenteni, akár mikor toppannak be tár karokkal várnám őket. Annyi kaja mindig van itthon hogy ha nem is készülők akkor is tudjak adni enni-inni.

Én szoktam is a testvéreimnek mondani, hogy nálam is otthon vannak..

2012. nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk mindig szólnak. Mindkét félről. Szép lenne ha épp Aközben jönnének és csöngetnének. Alap, hogy felhívnak, hogy ráértek, otthon vagytok? Mondjuk mindig tudják, ha elmegyünk valahova ,de akkor is megkérdezik, hogy jó e az időpont és ez így rendben is van. Sokszor előfordul, hogy azért apró cseprő dolgokról nem számolunk be, pl holnap moziba megyünk vagy ilyesmi, csak utólag jön szóba, jól is nézne ki ők meg toporognak az ajtóban miközben mi még a közelben sem vagyunk.
2012. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%

Látom, senkinek nem tetszett, hogy a bejelentkezést mondtam jónak. Én kíváncsi lennék, hogy szombaton reggel nyolckor, amikor még alszol, vajon vidáman fogadnád-e a nagyanyád, hogy ezt kell, meg azt kell csinálnod, és ő már pörög, mint a motolla, leszólja a kupit a konyhában stb...

A másik meg, hogy én pl 200 km-re lakom a családomtól, és nem vagyok anyagilag eleresztve, ezért kiakadtam, amikor majdnem feljöttek tavaly karácsonykor egy szó nélkül. Szerencsére rossz volt a kocsijuk. Nem akarok szégyenben maradni, hogy nincs semmi, amivel megkínálhassam őket. Ezért a minimum, hogy pár órával előtte szólnak.

2012. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Ha az ember gyereke már külön él a szülőktől, akkor evidens, hogy a találkozó célszerű időpontját meg kell beszélni. De ugyanez fordítva is igaz. Ez nem "bejelentkezés", meg "engedélykérés", hanem puszta józanság. Amúgy, nekem semmi különleges nincs abban, ha bármelyik gyerekemre rácsörgök; "jó ha beugrom hozzád délután?" Vagy ők hívnak ugyanezért. Ha bármelyikünknek alkalmatlan az idő bármiért, sértődés nélkül megmondjuk egymásnak.
2012. nov. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nem kell bejelentkezni, de azért szoktunk szólni, ha mást nem, már útközben az autóból odatelefonálunk, hogy fél óra múlva jó-e, ha felugrunk.

Tényleg mindig szívesen látjuk egymást, viszont ettől függetlenül a másik félnek egyáltalán nem biztos, hogy a konkrét időpont éppen mindig jó. Lehet, hogy pl. nincs is otthon, vagy épp készül elmenni, esetleg fáradt és aludna, vagy bármi...

2012. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%

Ez csak mostanában lett divat. A sznobok játsszák az arisztokratát.

Természetes, hogy a családtagok bármikor jöhetnek bejelentkezés nélkül. Legfeljebb azok szólnak előre, akik vidéken vagy külföldön laknak. Meg is sértődnék, ha előttünk mennek el, és nem jönnek be néhány szóra. Ha alkalmatlan valami miatt a látogatás, meg mondjuk nekik, ennyi.

De előfordult, hogy anyósom akkor jött, amikor a konyhaszekrényeket takarítottam. Gyorsan kért egy kötényt, és az edényeket elmosta. Közben tudtunk beszélgetni.

Mire kész lettem a szekrényekkel, rakhattam vissza tisztán az edényeket.

Erről szól a család.

2012. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%
Be kell hát. Attól még, hogy szülők, van magánéletem, mi van ha épp a barátommal szexelek mikor becsöngetnek? De még ha egyedül vagyok otthon, akkor is lehet, hogy épp pihenni akarok aznap és nem beszélni az égvilágon senkivel. Nem nagy dolog előtte telefonálni, hogy benéznének, könyörgöm.
2012. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!