Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámnak van igaza vagy nekem?

Anyukámnak van igaza vagy nekem?

Figyelt kérdés

Az ovis kishúgomék készülnek valami német előadásra, és most állandóan azt a dalt énekli, amit arra tanultak. Az egyik szó helyett halandzsát mondott, gondolom, mert nem tudta, hogy mit jelent. Én meg elmondtam neki, hogy hogy kell kiejteni, és hogy mit jelent. Erre anya meg leszúrt, hogy ne javítsam ki, majd megérti. Akkora baj az, hogy megmondtam neki, mi az a szó?


A másik meg, hogy az a nevelési elve vele kapcsolatban, hogy "Ne visíts, anélkül is azonnal bármit megkapsz, amit csak akarsz." Ennek az az eredménye, hogy egy "most nem vagy "nem szabad" hallatán úgy kivágja a hisztit, hogy azt még a szomszéd utcában is hallani. Erre persze anya odaadja/megcsinálja, mit a hugi kért. Minden vásárláskor kap valami ruhát vagy játékot. Ezt nem irigységből írom, csak szerintem ez hosszútávon nem lesz jó. (Ezt persze nem mondtam meg anyának.)


Nektek mi erről a véleményetek? 14/L



2012. nov. 9. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Azt, hogy értelmesebb a te nevelési módszered, mint anyukádé. Ez elgondolkodtató.
2012. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Hát, szeretném a másik oldal véleményét is meghallgatni, mert nem fair csak a tied alapján véleményt mondani, de a te nézeted alapján neked van igazad. Ha kellően kedves voltál a szó kijavításánál és nem 5 perce tanulta meg a húgod a dalocskát, hanem már pár napja stabilan tudja és egyébként jó a viszonyotok, tehát nem lesz lelki beteg attól, ha valamiről megmondod neki, hogy nem jó úgy, ahogy csinálja és stb. stb., akkor igazad van.


A másikból tényleg baj lesz szerintem, de ez ellen nem sokat tudsz tenni. Az én anyukám is engedékeny, de mikor én vigyázok az öcsémre, akkor nem lehet mindent. (Nálunk az a szabály, hogy mindig az mondja meg a szabályokat az öcsémnek, aki az öcsémre vigyáz.) Gondolom terád is rád van néha bízva, akkor követheted a saját elveid. Persze nem "derült égből villámcsapás", szépen megmondod előre, hogy mit lehet és mit nem, és be is tartatod. Persze csak apránként lehet változást elérni. Olvass szakkönyveket a témában, az segít, hogy nem csinálj hülyeséget.

2012. nov. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hugi már vagy egy hete tanulta, és nem úgy mondtam meg neki, hogy "Mi a fenét énekelsz, azt nem így kell!", hanem hogy énekeltem vele együtt, és kicsit kihangsúlyoztam a problémás szót, aztán mondtam neki, hogy "a brennen egyébként azt jelenti, hogy égni". Jó vele a viszonyom, nem szoktunk veszekedni, mindent megpróbálok vele úgy megbeszélni, hogy értse az én álláspontomat is.
2012. nov. 9. 21:49
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

A leírtak alapján természetesen neked van igazad. Bár gondolom téged is édesanyád nevelt, és úgy tűnik elég jól sikerült:) Ez egy nehéz korszak a gyerekeknél, talán anyukádnak sem könnyű, és az elvek helyett néha enged a hugodnak, ami nem túl következetes, de bárkivel megesik...:)

Mindenesetre helyesen látod a dolgokat!

2012. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Semmi baj nincs azzal, ha megtanítod neki rendesen kiejteni a szót. Sőt, ha tudsz, beszélhetsz hozzá németül, hogy megszokja/megtanulja megérteni. Minél többet hallja, annál jobb. Nézhettek együtt németül meséket is. Ez nagyobb segítség, mint az, hogy anyukád leordít téged. Nincs amúgy baj azzal sem, ha halandzsázik, de persze sokkal jobb, ha megérti, és megtanulja rendesen.
2012. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 intrepid ***** válasza:
71%
A fiam, vagy húsz évvel ezelőtt, hasonló hisztériát levert, csak amiatt, mert nem vettem fel, hanem gyalogolnia kellett. Ordított, toporzékolt, én hagytam, majd elfárad. Akadt vén bagoly, aki hivatottnak érezte magát, hogy beleugasson a nevelési módszerembe, és beleszólt, hogy miért nem veszem fel. Azért, mert tudtam, hogy nem fáradt, csak lusta.
2012. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Neked van igazad. Mivel ha anyukád mindent megvesz a húgodnak akkor később is elvárja ezt a szüleidtől.Ebből semmi jó nem fog kisülni. Na meg mi az, hogy az egyik kap a másik nem? Nálunk ilyen sose volt. Ha az egyik kapott valamit akkor a másik is.
2012. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként
2012. nov. 9. 21:57
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként velem ez nem csinálta, mint a hugival. Utánam két évvel megszületett az öcsém, és azóta már úgy mondhatni rám volt hagyva minden, akkor kezdte el ez a módszerét. És még mindig ugyanígy van. Ez szerintetek miért van?
2012. nov. 9. 21:59
 10/15 A kérdező kommentje:
*ezt
2012. nov. 9. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!