Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámnak van igaza vagy nekem?

Anyukámnak van igaza vagy nekem?

Figyelt kérdés

Az ovis kishúgomék készülnek valami német előadásra, és most állandóan azt a dalt énekli, amit arra tanultak. Az egyik szó helyett halandzsát mondott, gondolom, mert nem tudta, hogy mit jelent. Én meg elmondtam neki, hogy hogy kell kiejteni, és hogy mit jelent. Erre anya meg leszúrt, hogy ne javítsam ki, majd megérti. Akkora baj az, hogy megmondtam neki, mi az a szó?


A másik meg, hogy az a nevelési elve vele kapcsolatban, hogy "Ne visíts, anélkül is azonnal bármit megkapsz, amit csak akarsz." Ennek az az eredménye, hogy egy "most nem vagy "nem szabad" hallatán úgy kivágja a hisztit, hogy azt még a szomszéd utcában is hallani. Erre persze anya odaadja/megcsinálja, mit a hugi kért. Minden vásárláskor kap valami ruhát vagy játékot. Ezt nem irigységből írom, csak szerintem ez hosszútávon nem lesz jó. (Ezt persze nem mondtam meg anyának.)


Nektek mi erről a véleményetek? 14/L



2012. nov. 9. 21:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szólni kellene az apudnak, vagy bárki másnak, hogy beszélgessen el az anyukáddal. 15/f
2012. nov. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Apummal nem lehet erről beszélni, nem törődik velünk. A nagyim is ugyaígy elkényezteti. A másik nagyimra anya nem hallgatott sosem. Más olyan ismerősöm meg nincs, akit úgy ismerünk, vagyis hát olyan sűrűn találkozunk vele, hogy "beleszólhasson".
2012. nov. 10. 06:50
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy én már 22 éves vagyok, van egy 27 éves nővérem, és egy 18 éves hugunk. Abban hasonló, hogy míg nálunk teljesen más nevelési módszereket, elveket követtek a szüleink, hugommal már teljesen másképp bántak. Ez annak is betudható, hogy ő volt a legkisebb, valamint annak is, hogy mivel a szülők felett is jár az idő, már nincs annyi türelme a gyerekhez, mint mondjuk még az első kettőnél. Így inkább a sok hiszti helyett egyszerűbb ha megvesz neki ezt-azt stb. Rosszul hangzik, de ez így van a meglátásom, észrevételeim szerint.
2012. nov. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kedves 6- os. Latod, jol tetted. Egy baratnomnek mindennap fel kell cipelnie a gyereket a 3. emeletre mert az lusta, es hisztizik. Viszont az a gond, hogy masoknak kell elviselni a visitast, amire azert az emberek tobbege nem igazan kivancsi. Na aztan persze az adott anyuka gyereke szent es visithat... ez elegge kiborito tud lenni.
2012. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo :-) Bocsi szal valaszolok a kerdesre. termeszetesen igazad van. nem kortol fugg az agyi erettseg sem, a te esetedben is lehet latni ezt. Es raadasul az anyukak nagyon elfogultak is a gyerekukkel szemben mert ugye az a legszebb, legokosabb, stb... a hugodnak is jobb, ha helyesen tanulja meg a dolgokat, minthogy elhiggye, o jol tudja, pedig nem.
2012. nov. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!