Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt velem az...

Miért csinálja ezt velem az anyám?

Figyelt kérdés
22 éves lány vok jelenleg munkát keresek. Kb egy hónapja az anyám beiratott egy pénzügyi szmviteli ügyintézői szakra úgy h meg sem kérdezett h akarom e ezt a szakmát tanulni, nem tudtam visszamondni hiszen a hátam mögött beadta a jelentkezés lapomat. Evvel nagy nehezen belenyugodtam mivel nem tudok mit csinálni. És most amikor tegnap hazajött bejelentette, h ahol dolgozik leadta az önéletrajzomat h majd hátha felvesznek a munkahelyére. Egyszerüen ez már sok nekem, h azt kell tanulnom amit nem szeretek. És h vele kelljen dolgozni tudom jól h egyfolytában a nyakamon lenne.Nem rossz indulatból mondom hiszen az anyám segíteni akar, de meg sem kérdez engem h mit szeretnék. Nem érdekli h engem nem érdekel ez a szakma. Az egy dolog h ő ezt csinálja de én nem akarom.
2012. nov. 13. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tisztára mint az én anyám. Kitanított velem egy olyan szakmát, amit utálok, és mikor végeztem, végre mentem volna a saját álmaim után, már intézte nekem a melót, 1000! kilométerre a barátnőmtől, aki nem tetszett neki. Másnap elköltöztem, annyira felment bennem a cukor. Én vagyok a hálátlan dög, de most azt csinálom, ami az én kedvtelésem, jól keresek vele, és nem szorulok rá. Mi a fenéért volt ilyen akaratos, teljesen megcsömörlöttem tőle.
2012. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De nem értem mi akadályozott meg abban, hogy visszamondd a pénzügyi ügyintézői szakot, és akár keress egy olyat amilyet te szeretnél?
2012. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsőnél a pont. Tudod, ez tapasztalat: ha elrontod az interjút, lehetsz akármilyen puncsos helyzetben, nem vesznek fel... :)

Bírom azokat a szülőket, akik a gyerekeiket nem hagyják a saját útjukon járni.

A nagyszüleim ilyenek, a szüleim viszont hála az égnek, nem. 12 éves koromig laktunk nagyszülőknél, addig tudtak az általuk elképzelt útra terelni minket...

És köszönöm, jól vagyok a saját kis utamon, szülőktől, nagyszülőktől külön. :)

23N

2012. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Azért azt a szakot választotta, mert abban tud segíteni. Akár a tanulásban, akár az elhelyezkedésben.

Ha pedig felvesznek oda, ahol ő dolgozik (lehet CSAK azért, mert ő ott dolgozik) akkor csak hálás lehetsz. Minden állást meg kell ragadni, ami csak kínálkozik, ez sajnos nem szeretet kérdés. Aztán ha már van valami, kereshetsz jobbat, olyat, amilyet te akarsz. De legalább közben dolgozol.


Mondom ezt úgy, hogy 23 éves vagyok, friss diplomás, pályakezdő, és most, 5 hónap álláskeresés után úgy néz ki lett állásom. De lassan bármit elfogadtam volna.

2012. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!