Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Nagyimamámmal nagyon összevesztem, kijelentette, hogy utál, pedig csak jót akartam.

Figyelt kérdés

Nagyimnak elég rossz élete volt. Hála a jó égnek egészen idős koráig nem érte az egészségét semmi baj, ellenben mostanában duplán. Az elmúlt években kiderült, hogy rákos, meg aztán még a lábát is eltörte. A fia (tehát nagybátyám) 2 éve kórházba került, 3 orvos is mondta, hogy búcsúzzunk el tőle, mert 2 napja van hátra. Aztán valahogy mégis túlélte, az orvosi kartonjára rá is van írva, hogy orvosi bravúr.

Tehát a probléma alapvetően nagymamámmal van. Nem lehet vele semmiről sem beszélni, csak arról, hogy ő rákos (már túl van rajta), meg el van törve a lába (2 éve törte el, azóta teljesen ép) és egész nap csak erről beszél. Nekem ezzel eddig nem volt bajom, csendben hallgattam, közben persze másra gondoltam, mert elég nehéz századszor is végig hallgatni ugyanazt. A hétvégén nála voltam. Ugye megint kezdte, hogy ő rákos beteg, hogy neki gerinc sérve van, hogy csípő ficama meg a többi. És elkezdte mesélni, hogy egészen pontosan milyen volt, mikor nagybátyám kórházban volt. Hogy milyen hanggal beszélt, hogy milyen állapotban volt. Kértem, hogy erről ne beszéljen, egyrészről ott voltam tehát tudom, másrészről nem akarok ilyen fájdalmas dolgokról hallani, így sem vagyok teljesen jó lelki állapotban, ne ilyenről beszéljünk .Persze csak folytatta, attól érzi jól magát, ha ilyen dolgokról beszélhet.


Ma próbáltam beszélni vele erről, hogy ez mennyire nem jó, hogy állandóan ilyenekről beszél. Hogy az ő lelki állapotának nem tesz jót, ha mindig csak a betegségére gondol és mindig arról beszél, mert így sosem fog meggyógyulni. Úgy kiakadt és elkezdett ordibálni, hogy teljesen megijedtem! Hogy neki az orvos megmondta, hogy nem fog meggyógyulni (igen ez is úgy minthogy a nagybátyámnak is megmondták, hogy 2 nap múlva meghal...) és hogy mi az, hogy ne mondja el, igenis elmondja ha kell milliószor is, mert mi a családja vagyunk és végig kell hallgatnunk és hogy képzelem, és hogy eddig szeretett, de ezentúl ne várjam, hogy oda egyáltalán mehetek stb.

Hiába mondtam neki, hogy tényleg csak jót akarok neki, hogy neki nem jó, hogy most is kiabál, nem jó az idegeinek, a lelkének, de csak olaj volt a tűzre. A lényeg, hogy most el kellett jönnöm. Majdnem nekem jött, a nagypapámnak kellett lefognia. Tényleg csak jót akartam, nem megbántani. Vagy tényleg ilyen rossz, hogy ezt mondtam? Nem értem az embereket... nyivákolnak, hogy senki nem segít nekik, de ha valaki mégis, akkor meg azon vannak ki akadva.


2012. jún. 10. 22:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Pedig esküszöm a jó Istenre, hogy csak jót akartam. De állandóan minden miatt kiabál. Minden miatt. Ma reggel is kimentem a konyhába, szóltam neki és nagyon megijedt, de nem megijeszteni akartam, csak gondolom csend volt és hirtelen megijesztette, hogy ott vagyok. És akkor meg azért kezdett kiabálni, hogy idős beteg embereket nem szabad ijesztgetni, hát szívrohamot kap, mégis mit gondolok. De tényleg nem megijeszteni akartam, esküszöm rá. Teljesen kivagyok, hogy most ő utál.
2012. jún. 10. 22:41
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Majd lenyugszik.

Egyébként az idős embereknek két témájuk van.

1. A régi szép idők (bezzeg az én időmben)

2. betegségek (egy orvostanhallgató rengeteg fajta betegséget hallgatna tőlük)


Ne rágódj,idővel megbékél..

2012. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
nem akarlak ijesztgetni, de szerintem a nagyidnak valami idegrendszeri problémája kezd lenni, ez nem normális viselkedés
2012. jún. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Most ne menj hozzá egy jó darabig,aztán biztosan hiányozni fogsz neki.

De sokáig ne haragudj rá,mert ugye beteg szegény és hidd el,hogy nagyon sok már az élet terhe rajta...

2012. jún. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is az a gyanúm, hogy ilyenkor már elmeszesednek az agyi erek és nem úgy működik ahogyan kellene. Az én dédinél is ez volt, mintha megakadna a lemez, de már 30-szor végighallgatni ugyanazt nem kis feladat. Ne vedd a szívedre, az öregeknél gyakori a demencia (agy fokozatos leépülése).
2012. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős szitu. Nagyimhoz megyek, hetente elmeséli, h neki milyen volt az első udvarója, meg h papa milyen beteg volt. Majd letol azért, h miért nincs barátom. Mjd ha ezen túlléptünk, akkor jön az egészsége, ez is baj, az is baj, ez is fáj, az is fáj... Ha netalán belép az egyik rokonom, a sztrit kezdi előlről, de nem érdekel, mrt ő a nagyim! Ott ülök és 'végighallgatom' 100.-ra is ugyanazt a sztorit. De mivel már tudom, h mi után mit mesél, kikapcsolom az agyam, és okosan bólogatok... :D Ő meg nyugodt, h milyen jól beszélgetett az egyik unokájával :)
2012. jún. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Snapette ***** válasza:
79%
Tudom, hogy úgy tűnik, nem tesz jót neki erről beszélni egyfolytában, de tapasztalatom szerint ők nem úgy élik meg. Tanács a jövőre nézve: hallgasd meg, és úgy próbáld elterelni a beszélgetést, hoy nem mondod ki, hogy másról akarsz beszélni. Mesélj hasonló sztorikat esetleg, valakiről, aki ugyancsak beteg vagy beteg volt, és hogyan gyógyult meg, és hasonlók. Nem utál, nem hiszem, csak belelovallta magát, de el fog múlni, és mikor legközelebb ott leszel, akkor ne is emlékeztesd rá, hogy mi történt, vagy ha ő hozza fel, akkor adj igazat neki.
2012. jún. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagymamám vagy sem, én nem vagyok hajlandó állandóan csak a halálról meg mások fájdalmáról beszélni. Így is teljesen padlón vagyok, mert történtek más dolgok is velem, de még tőle is ilyet kell hallgatnom. Ő utál, akkor utálom én is őt. Nem sokat jelenthetek neki, ha ennyi után kijelenti, hogy eddig szeretett de ezek után leshetem, hogy mikor mehetek oda. Most majd az egész rokonságot felhívja és elmondja, hogy milyen hálátlan kis dög vagyok, mindenki ki fog utálni. Ez sajnos nálunk így van. Mikor eltörte a lábát 10 perc nem tellett el, már mindenkit a rokonságban felhívott, hogy mi történt. Most majd beszél szépen anyukámmal, az meg ha hazaérek a melóból ordibálni fog velem. Hála a jó égnek, hogy épp holnap vizsgázom...
2012. jún. 11. 06:35
 9/16 anonim ***** válasza:
Jaaj mintha az én nagymamámról írtál volna!Én is ki vagyok akadva rá,mert messze lakunk ezért 1-2 havonta 1x jutunk el meglátogatni,de akkor is a halál a téma.3 gyerekéből 2 meghalt(egyik az apám)mindkettő full alkesz volt.A nagybátyámmal élt együtt de amíg élt ölték egymást,verekedtek stb.Most meg milyen áldott jó gyerekek voltak,de anyám az az ilyen-olyan.Apám halála után anyám szidalmazását kellett hallgatnom,aztán leordítottam a fejét,mert már elég volt,írt egy levelet hogy ne is menjünk többet,mert őrá ne kiabáljak.9 évig nem is mentünk,aztán ő írt megint hogy menjünk el.Nekem ugyan nem hiányzott.De elmentünk,azóta meg a nagybátyám halálát hallgatjuk.Mi is végighallgatjuk ugyan azokat,mikor eljövünk tőle iszonyúan fáj mindíg a fejem,mint egy energiavámpír:)30 éve él egyedül,és mindenkivel össze van veszve a faluban,senkivel nem beszél azért is ilyen.Én azt csinálom hogy végighallgatom és kész,viszek fájdalomcsillapítót.
2012. jún. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Tökéletesen megértem a gondod. Viszont: az ilyen beszélgetést próbáltad már a következő módon megfordítani?


Ne azt mondd, hogy NEKI nem jó, ha ezekről beszél, vagy hogy NEKI nem jó, hogy kiabál. Hanem az igazat. Hogy NEKED rossz, ha ilyen. NEKED fáj, ha ezeket emlegeti.


Próbálhatsz teljesen hirtelen témát váltani, az "és azt meséltem már..." kezdettel. És akkor következhet valami vicces történet bármi másról.


Egyébiránt ha egyik sem használ, akkor sajnos el kell viselni, idős, és hát neki ezek a történések, a fontos dolgok az életében...

2012. jún. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!