Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e ilyen megoldás? Teljesen...

Van-e ilyen megoldás? Teljesen kikészültem már.

Figyelt kérdés

Főleg hozzá értő emberek hozzászólását kérném.

Arról van szó, hogy én most 17 éves vagyok, édesanyámnál élek és édesapámhoz szeretnék költözni, anyukám új élettársa miatt. Apukám csak úgy akarja hogy odamenjek hogy nála van a gyámság, anyukám pedig nem engedni, illetve fenyeget engem (minket) hogy ha ezt a lépést megtesszük akkor ő öngyilkos lesz stb. :S

Van-e esetleg olyan megoldás, ahol hivatalosan is apámhoz kerülhetek úgy hogy anyámnál van a gyámság.? Mármint van-e esetleg olyan, hogyha anyám beismeri ha én apámnál fogok lakni, akkor anyu nem fog éjjel az ajónkon dörömbölni.

Tudom egy kicsit zűrös, de most a jelenlegi életem is az.



2012. nov. 14. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Bemész a gyámügyi hivatalban és elmondod, hogy édesapáddal szeretnél élni. Ott elbeszélgetnek veled, a szülőkkel is, és ha úgy látják hogy nem csak egy hiszti a részedről ( sok fiatal csak megsértődik mert nem kap valamit, és máris költözni akar, a gyámügyesek ezt akarják kizárni, hogy nálad nem ez van, hanem tényleg komolyan gondolod a költözést) Szóval ha úgy látják hogy a te érdeked is hogy költözz akkor hivatalosan is átköltözhetsz.


Én anya vagyok, és nem értem anyádat..

Nem értem hogy miért zsarol öngyilkossággal, hiszen tuti sosem követné el. De téged lelkileg terrorban tart ezért.

17 éves vagy. Miért nem engedi hogy apáddal élj? Attól még szereted anyudat?? Nekem is van gyerekem és 14 évesen fél évet az apjával akart élni. Én engedtem. Ha tiltottam volna, ma utálna.

2012. nov. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit te akarsz, az a gyerekelhelyezés megváltoztatása. Igen, van rá lehetőség: apukádnak kell kérnie a bíróságon.

Mivel már 17 éves vagy, kvázi felnőtt, meg fognak téged hallgatni, és - kirívó esetektől eltekintve (ilyen biztos nincs) - a te akaratod szerint fognak határozni.

Amit anyukád csinál, az lelki terror, nem szabad ennek engedni.

A "gyámság" az a szülői felügyeleti jog, azt a szülőt illeti, akivel hivatalosan élsz.

Tehát, ha a bíróság nála helyez el, ő lesz a felügyeleti jog gyakorlója is. (Habár a legtöbb komoly dologban gondolom maradt a közös felügyeleti jog így is.)

De megtehetitek persze, hogy a szüleid megegyeznek, hogy apukádnál laksz, és bíróság nélkül megoldjátok ezt. De ehhez anyukádnak is bele kellene egyeznie, ami jelenleg kizártnak tűnik, a leírásod alapján...

2012. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ! Nagyon szeretem anyukámat, csak az utóbbi időben nagyon megváltozott... nem mos, nem igazán főz (inkább csak kaját rendel), nem takarít, és ha bármi rosszat mondok (pl. rámutatok a hibákra a háztartásban) pofánvág, vagy tépi a hajam. Az új élettársa pedig csak hab a tortára. Állandóan szapulnak engem, konkrétan nincs olyan nap amikor ne sírnék miattuk. Mégis nem engednek innen el, konkrétan fogva tartanak, és én magamon látom hogy szépen lassan kezdek leépülni. A 4,9 es átlagomból, egy 3,5-ös lett...a barátaimat is elhanyagolom. Legszívesebben csak alszok, eszek, vagy gépezek (mivel tv nincs, mert bosszúból kikötették) Félek, hogyha nem tudok lépni, akkor a céljaimnak is lőttek, és egy kukabúvár munkanélküli leszek felnőttkoromban. És ez nem afféle kamaszhiszti a részemről... mindig is éretebb volt a gondolkodásom a korosztályomnál, és szerintem pont emiatt fogom ebbe belebetegdni.
2012. nov. 14. 12:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha most 17 vagy,akkor már csak 1 év és 18 leszel,akkor pedig oda mész,ahova akarsz.Bár én a helyedben már most összecsomagolnék és inkább vállalnám a balhét,minthogy minden napos lelki terrorban éljek.Apukáddal meg beszélj,hogy álljon melléd,mert így tényleg tönkre fogsz menni,vagy ha azt nem,akkor ez nagyon ki fog hatni a teljesítményedre és az egész életedre,az iskola meg gondolom apukádnak is fontos.
2012. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menjetek be apukáddal a gyámhivatalba és kérdezzétek meg mi a teendő. Ha még fél évig is tart a procedúra, akkor is megérte, hogy egy fél évvel kevesebbet szenvedj (amíg betöltöd a 18-at). Apukád valószínűleg azért ragaszkodik a gyámsághoz, mert nem bírná anyagilag, hogy fizesse a gyerektartást anyukádnak és még mellette téged is eltartson. Azért ez érthető, biztos van olyan, h ideiglenes elhelyezés vagy ilyesmi, lehet azzal hamarabb is elköltözhetsz. Anyukád ha meg ilyen, és előtte nem volt az, akkor valószínűleg valamilyen pszichés problémája lett, vagy esetleg rászokott valamilyen szerre. Te erről nem tehetsz, ne emészd magad:(
2012. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!