Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekeitek közelébe engedné...

A gyerekeitek közelébe engednétek az apjukat ha annak van drogos múltja? Kockáztathatok, vagy jobb a gyerekeknek az állandóság, béke akkor is ha így nincs apjuk?

Figyelt kérdés
Elég hülyén alakult az életünk. Amikor megismerkedtem a gyerekeim apjával akkor nem volt semmi gond vele. Elmesélte, hogy kamaszkorában drogozott, elmondta a miérteket és hogy miért szokott le. Megbíztam benne, szerettem, gyereket vállaltunk. Minden működött is míg egyszer meg nem ittunk társaságban egy pohár alkoholt. Addig nem ivott azóta, hogy leszokott, mivel összekapcsolta a két "tevékenységet", de állítólag alkohol problémái nem voltak. Az a pohár viszont elindított valamit nála, és végig asszisztáltam míg pár hónap alatt eljutottunk a normális családtól egy olyan szintre, amit nem akarok taglalni. De elmentem a gyerekekkel, mert már féltettem őket is tőle. Ennek 4 éve. Nem is hallottam róla azóta. Most jelentkezett, 1 éve tiszta, eddig várt, hogy biztos legyen magába. Megkért, hogy adjak neki egy esélyt a gyereknél, de ha nem azt is megérti (viszont azt is felajánlotta hogy fizet gyerektartást ha nem is találkozhat velük) Szóval újra normálisnak tűnik. Bár én még nem nagyon tudok elvonatkoztatni attól az időszaktól, és azoktól amit művelt. De hajlok rá, hogy elhiggyem már nincsenek problémái. Viszont nagyon félek, mi lesz ha majd még egyszer bekattan. A fiúk kiskamaszok, nehéz volt velük míg túlléptünk azon ami történt, mostanra rendben vagyunk. Félek hogy ismét csalódnak. Nem tudom mit csináljak, teljesen tanácstalan vagyok. Nem innen várok megoldást, csak véleményekre lennék kíváncsi illetve, hová forduljak szaksegítségért? Pszichológus, családsegítő?

2012. nov. 16. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Én nem engedném a közelükbe, túlságosan félteném őket.
2012. nov. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is féltem őket attól amilyen volt akkor. Nem is engedném együl őket még a közelébe. Viszont azt is tudom milyen volt előtte. Ezért nem tudom 10 évig voltunk együtt, úgy hogy normális volt. De nem akarom, hogy most pár évig esetleg minden jól menjen a fiúk újra bízzanak benne, aztán csalódjanak.
2012. nov. 16. 11:13
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom miket művel akkor ...szóval ettől függetlenül én biztosan adnék még egy esélyt neki.
2012. nov. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy látod, hogy tényleg megváltozott akkor adj neki még egy esélyt! Én adnék már csak a gyerekek végett is mivel fiúk szükségük van az apjukra. Aztán ha megint elrontaná akkor nincs visszaút ezt le kell vele tisztázni, hogy Oké kapsz még egy esélyt de több lehetőség nincs ha elrontja akkor vége nem kell kérni több esélyt.
2012. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Te tudtad a múltját mégis szültél neki. Nem állandóan vannak nála a gyerekek, így ha bekattan akkor egyszerűen nem adod oda ennyi. A gyerekek meg majd később eldöntik, hogy akarják az apjukat vagy sem. 12-13 évesen már tudnak mérlegelni és eldönteni, hogy szeretik az apjukat vagy inkább nem látnák.
2012. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

ÉS ha akkor kattan be, amikor a gyerekek nála vannak?

Soha nem kockáztatnék ha a gyerekeimről van szó.

2012. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon egyszerű...akkor lehet a gyerekekkel ha én is ott vagyok, vagy valaki más akiben 100%-ig megbízok.
2012. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%
Felugyelet melletti lathatast engednek neki.
2012. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ismertem a múltját, de akkor már 7 éve tiszta volt. Sokat beszéltünk róla, de talán igazad van hogy nem kellett volna megbízzak benne. Bár 17 évig tökéletesen megvolt. Most ugyebár csak 1 év ez az idő. Szóval az előzőhöz képest látom hogy ez "semmi".

Értem hogy egyszerűen nem engedném őket hozzá többet. De ez nem ilyen egyszerű azért lelkileg. Mert újra megszeretik stb, aztán másnap elvesztik.

2012. nov. 16. 11:31
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Megdolgozott azért, hogy együtt lehessen a gyerekeivel, és a gyerekeknek is szükség van rájuk. Esetleg beszéld meg vele, hogy amíg nem vagy nem vagy biztos a dolgodban, addig inkább nálatok látogassa őket!


Utána ha elviszi őket, akkor csak egy napra, úgy, hogy mindig ő menjen értük, akkor észreveheted, ha gáz van...


Pár hónap alatt pedig kitapasztalod, mennyire bízhatsz meg benne... és utána ettől függ...

2012. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!