Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondjam meg a mamámnak a...

Mondjam meg a mamámnak a véleményem, vagy hallgassak a családi béke érdekében?

Figyelt kérdés

Mamámnak 3 gyereke van, köztük apukám. Van 3 unokatestvérem, 1 lány és 2 fiú. A két srácot imádja, mindkettő kedvenc, főleg a kisebb. Mert az anyjuk (nagynéném) támogatja a mamát. Régebben is az volt, hogy én magasról le voltam tojva, a névnapomat sem tudta (naponta nézegeti a naptárt!).

Jövőhéten lesz a születésnapom. Mama azt mondta ad 10 tojást + egy meggy befőttet, és süssem meg magamnak a meggyes piskótát, mert ő rosszul fogja érezni magát, és nem tud semmit sütni. Fura volt, hogy 2 héttel előtte már tudja, hogy szarul lesz, de mindegy. Rá 2 napja hallom vissza (apukámtól), hogy a mama egész héten pogácsát fog sütni (nem tudom hány kg lisztből, talán 4 vagy 5), mert megy orvoshoz, bankban meg valami kisboltba, és mindenkinek visz egy tepsi pogácsát. Ja meg kapnak a ház körül mászkáló hajléktalanok, a takarítónő, a varrónő meg az összes "barátnője".

Teljesen kiakadtam, hogy nekem nem süt, vadidegeneknek igen... Megbántottnak érzem magam.

Ennek tetejébe még azt is üzente a mamám, hogy a születésnapomra amit szokott adni pénz, az idén nem lesz...persze van 2-3 hajléktalan, akiknek vett pulcsit, kesztyűt, sapkát sálat a piacon. Nem nagy összeg, meg nem is az a pár ezer ft érdekel...

De maga a tudat, hogy a vadidegen emberek fontosabbak neki mint én, nagyon rossz.

Persze elvárja, hogy én legalább havonta 2x hívjam fel. Mikor hívom délután, lecsesz, hogy hivjam délelőtt, mert ő ebéd után pihen. Az, hogy én iskolába vagyok nem érdekli, oldjam meg a telefonálást, ha beszélni akarok vele.


Szóval szívesen megmondanám neki, hogyha ennyire nem szeret, és nem tekint unokájának (névnapomra kaptam egy tábla csokit meg 1000 ft-t, és még 2 hónappal később is azt hallgatta a család, hogy azon a pénzen mennyi élelmet vehetett volna az a hajléktalan...), akkor felejtsük el egymást egy életre.


2012. nov. 14. 18:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Már nem a szüleimmel élek, hanem a vőlegényemmel (akit elítélt, mert gyereke van, de nem is ismeri), viszont anyuéknak jól jön hogy a mama néha vesz nekik lisztet,tojást, húst. Ezért dilemmázok...
2012. nov. 14. 18:26
 2/11 A kérdező kommentje:

Még arra is sajnálja a pénzt, hogy havonta 1x ő felhívjon.

A 2 fiú unokáját 2 naponta felhívja, és persze hetente süt nekik valamit...és hétvégente nála ebédel valamelyik.

2012. nov. 14. 18:28
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Miért foglalkozol vele? Nekem is van egy rakat rokonom aki ilyen. Nem körülötted forog a világ.
2012. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem fontos ezen balhézni, ezt dobta a gép. Ha botrányt csinálsz sem érsz el semmit, a nehezebb felfogású nagyik tipikusan azok, akikkel semmi értelme veszekedni, úgyis mindig nekik van igazuk. Heti egyszer hívd fel HÉTVÉGÉN, amikor felébredtetek, pár mondatot kibírsz és ennyi. Ha valami ajándékot, vagy pénzt akar adni, akkor ne fogadd el, adja inkább hajléktalannak, ha úgy is arra szánta és kész. Sütni pedig anyukád is süthet neked valamit nyugodtan. :)

Minél idősebb lesz ez annál nehezebb lesz majd, egyre makacsabb és konokabb lesz, de hát ilyenek az öregek.

2012. nov. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hallgass, a családi béke kedvéért. Megváltoztatni sem tudod,

ne is pocsékold az energiádat, az ilyen öregek nem változnak.Jó irányba legalábbis nem.

Nincs szükséged a meg nem sütött süteményre sem..Tudom, nem az hiányzik, a felfogása esik rosszul.

Biztosan szeretnek Téged elegen, lehet, ő is, ne izgasd rajta magad..OLyan szerencse, nem tudjuk, mi milyenek leszünk öregen...:(

2012. nov. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hiába mondanád meg, attól még nem fog megváltozni ilyen idős korára. Meg ha eddig így viselkedett veled, miért lenne ez ezután másképp, csak mert összeveszel vele? Maximum még ilyenebb lesz. Gondolok jobban fog szeretni, ha kitálalsz?

Ahogy az egyik előttem szóló is írta: ne foglalkozz vele, nem tudod délelőttönként felhívni, mert iskolában vagy, hívd fel hétvégén egyszer és kész.

2012. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Én pont ilyen okok miatt nem beszélek nagyszülőmmel. Piszkosul fáj, de még jobban fájt, mikor láttam, hogy én vagyok a mostoha-unoka szerepben, mikor én vagyok az egyetlen, aki mindig meg akart felelni...
2012. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jegyben járunk a párommal...és a lesz a közeljövőben esküvőnk, nem szeretném ott látni a mamámat, és apukám rokonságát... de őket "muszáj" meghívni... :(
2012. nov. 14. 18:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Már ott tartok, hogy egyáltalán nem akarom felhívni.
2012. nov. 14. 18:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem hívnád meg őket az esküvőre, meg egész életedben, vagy legalábbis évekig hallgathatnád. :(
2012. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!