Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 daganatos családtag, hogyan...

2 daganatos családtag, hogyan segítsek a páromnak?

Figyelt kérdés

A testvérénél agydaganatot diagnosztizáltak 3 hónapja, jelenleg kemoterápián van, de az orvosok nem adnak neki nagy esélyt, mert az eddigi nagy daganat helyett mostmár több kisebb van. 2 hét múlva hazaküldik, hogy otthon töltse el élete utolsó heteit...

Az anyukájának meg májdaganata van, ráadásul a szívével is problémák vannak...

Az apukája 2 éve halt meg...


Próbálok vele kommunikálni, de magába fordult. Tudom, hogy szüksége van rám, de nem tudom, hogy mit tegyek, ha beszélgetni sem akar... A 2 családtagról meg beszélni sem akar, pedig szerintem segítene, ha kibeszélné..


2012. nov. 19. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Segítsd szó nélkül! Öleld át, simogasd meg, amikor a helyzet úgy hozza. Ezekből is érzi, hogy mellette vagy, és ilyenkor nincs is fontosabb.


Ha pedig mégis szóba hozza a témát, akkor ne beszéld túl, hanem inkább hallgasd figyelmesen.

2012. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

mondd el neki,hogy attól csak rosszabb lesz,ha magába fordul.Attól sokkal jobb lesz neki,hogyha kibeszéli magából.

Nyugtasd meg,hogy te mindig itt leszel neki,akármi is történik.

Ilyenkor sokan pszichológushoz fordulnak,hogy fel tudják dolgozni,csak ha neked sem akar megnyílni,egy idegen embernek sem fog,de meg lehet próbálni.



nagyon sajnálom,sok erőt!! :'(

2012. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Eddig ezt tettem, 1 veszekedés alkalmával meg a fejemhez vágta, hogy meghallgatni sincs kedvem őt.

Pedig ez nem igaz. Tudom, hogy feszült, meg minden baja van, de rám tényleg számíthat...

2012. nov. 19. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A daganatos betegséget nem csak a betegnek, a hozzátartozónak is nehéz feldolgozni. Utóbbinak talán nehezebb..:(

Mikor látod, csak ül, és néz ki a fejéből, menj oda hozzá, és öleld át. Nem kell mondani semmit. Most nincsenek is szavak..

Látja a testvérét, a kemoterápia minden mellékhatásával..

Az Anyukáját..Fél. Fél, hogy elveszti őket..minden gondolatával tiltakozik ellene,de a lelke mélyén tudja, hogy idő kérdése..Nem beszél róla, mert mit mondjon ? Gondolatai kavarognak..az esze, és a szíve nincs összhangban..

Néha, csak tegyél le elé egy pohár teát, tálald ki a vacsorát..és hagyd egyenlőre békén..

Az ember (tudat alatt) úgy gondolja, ha nem beszél róla,akkor az nem is igaz..

Legyen tiszta ruhája, mindene, mintha az élet menne tovább..mert most ő úgy érzi, nincs tovább.

Nem Veled van baja. A világgal, saját magával, a sorssal.

Daganatos betegként éltem át ezeket.

De láttam a családtagjaim, gyerekeim férjem reakcióját is.

Írhatsz privátba is, ha tudok segítek.

2012. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni. Tudja, hogy ott vagy és ha kell meghallgatod.


1 éve halt meg párom Apukája, márciusba Apukája élettársa, áprilisba pedig a húga:-(. Nem nagyon beszél róla, pedig örültem volna, ha valahogy kiadja magából azt, hogy fáj Neki. De tudja, hogy itt vagyok és ha beszélni szeretne, meghallgatom. Párom azt mondta, hogy így fel tud rá készülni, nem úgy, mintha pl. balesetbe haltak volna meg.


Sok erőt!

2012. nov. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

22:41: 1 év nem sok idő ilyen szempontból.Párom mamáját 5 éve temettük,gyomorrákban halt meg hosszas szenvedés után,amig haldoklott és utána fél évig párom kb zombiként élet,utána még nagyjából 2 évig szóba se lehetett hozni,bárki meghalt ismerettégi körben mint aki meg se hallotta,temető környékére se mentünk,minden porcikájával tiltakozott,elhitette magával hogy csak elutazott. 2,5 év után egy beteg gyereknek gyűjtögető emberke kapcsán fakadt ki nagyon,hetekig csak sirt és beszélgettünk,neki ennyi idő kellett feldolgozni,hogy tényleg meghalt,tényleg elment.

Eszméletlen sok türelem kell ilyenkor a közeli hozzátartozókhoz is,de ez a dolgunk ilyenkor,támogatni.Csendben maradni és meghallgatni,átölelni.

2012. nov. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy a papámnak tüdőrákja van, szóval egyáltalán nem beszélgetünk. Pár szót váltunk, és ennyi.
2012. nov. 23. 11:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem találok szavakat....pedig keresem. :(

A Nők Lapja 45. számában (november 7.) nagyon hasznos cikket

találsz, "Daganatos beteg a családban" cimmel.

Értelmes, sokat segítő írás..

Előtte 4.voltam,

2012. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van olyan alapítvány aki tudd segíteni a nehéz időben!Ha Pesti vagy akkor priviben tudok tell számot küldeni. Sajnos lenne itt még valami amin gondolkodni kéne ha kíváncsi vagy akkor priviben elmondom. Sajnos van tapasztalatom mert anyukám most lesz 1 éve hogy elment.
2013. jan. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

legyél nagyon türelmes hozzá és éreztesd hogy mellette vagy, mivel nagyon nagy szüksége van rád ha még az ellenkezőjét is csinálja. én úgy gondolom hogy nagyon hosszú ideig nem jó ha magába tartja de biztos vagyok benne hogy el jön az az idő is amikor ki fogja beszélni ezt magából.


tavaly öngyilkos lett a testvérem.

2013. febr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!