Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most tényleg komoly!...

Ez most tényleg komoly! Milyen jelei vannak, ha egy nevelő apuka molesztálja a nevelt lányát?

Figyelt kérdés
Álmomban nem jutott volna eszembe, de egy-két jel erre utal.
2012. nov. 20. 00:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
nem tudom, nem voltam ilyen helyzetbe, de milyen jeleket vettel eszre?
2012. nov. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Megváltozhat a gyermek magatartása, viselkedése, iskolai teljesítése.
2012. nov. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
52%
Ha komoly a dolog beszèlj anyukàddal!
2012. nov. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Te milyen jeleket tapasztaltál? mert egyáltalán nem biztos hogy jól értelmezed a jeleket.
2012. nov. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő az anyuka.
2012. nov. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Mi komoly? Mi történt? Hátha csak túl aggódod..
2012. nov. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Dolores--King


Ott az édesapa molesztálta a lányát.A könyvben úgy irj le,hogy a lány megváltozott teljesen,elkezdett fiúsan öltözködni,teljesen kifordult magábol!

2012. nov. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

A gyerek, ha kicsi, akkor elmondja, eljátssza.

Ha nagyobb, akkor sem tudja magában tartani, biztos, hogy céloz rá.

Ez akkora "titok" és annyira undorító, hogy nincs gyerek, aki teljesen el tudná titkolni.

Túl nagy a teher rajta, valahol kibukik a dolog.

Csak figyeld a kislányt, és figyeld a jeleket.

Amúgy szerintem nem véletlen, hogy eszedbe jutott, nem nagyon találunk ki ilyet ok nélkül.

2012. nov. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%
Hány éves gyerekről van szó? Nevelőapuka biztos tagadna, a gyereknél kéne puhatolózni.
2012. nov. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
99%

Sokszor hallottam, hogy ilyenkor a gyerek nem szívesen marad együtt a bántalmazóval. Nem szívesen van vele együtt egyedül, kerüli a társaságát. A viselkedése irreális, teljesen eltér az addigi viselkedésétől a negatív irányba.

A legjobb ilyenkor leülni vele beszélgetni és finoman arra terelni a beszélgetést, és megkérdezni, hogy bántott-e. Persze elsőre nem biztos, hogy elmondja mert lehet befenyítették valamivel, de kitartó beszélgetéssel kiszedhető belőle. Talán azt is el lehetne mondani, hogy úgy érzed, hogy nem szívesen vagy együtt nevelő apuval. Egyébként a beszélgetés alatt a gyerek viselkedése is beszédes lehet: maga a hallgatás, a szégyenlős szemlesütés, hallgatagság is önmagáért beszél.

Talán érdemes felkeresni egy gyermek pszichológust mert mégis csak ő a szakértő.

2012. nov. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!