Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e köztetek olyan, vagy...

Van-e köztetek olyan, vagy ismertek olyat, akinek még felnőttként is komoly (tényleg komoly) önértékelési zavarai voltak és sikerült valahogy kilábalni belőle? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Képes lehet-e valaki párkapcsolatra, családalapításra így?
2012. okt. 21. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Nekem még nem sikerült,utálom magam.Egy nagy rakás sz@r vagyok.23L
2012. okt. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Én pont ilyen voltam.18 éves koromban kerültem ki állami gondozásból 8 osztályos végzettséggel.Senkim és semmim nem volt.Kábitószeres,alkoholista hajléktalan lettem.Ez jó pár évig így ment.Aztán ahogy egyre több lett a rovásomon(pitiáner bűncselekményekből tartottam fent magam és az utcán illetve hajléktalan szállókon éltem párkapcsolatom évekig nem volt)valahogy kezdett megjönni az eszem és rájöttem ha így folytatom akkor börtön,hajléktalanság és örök magány lesz az életem.Képtelennek éreztem magam arra hogy bármit is elérjek vagy valaha normális életet éljek.Aztán elkezdtem a lépcső legalján az évekig tartó "nagy menetelésem".Elsőnek épitkezéseken dolgoztam mint segédmunkás de láttam ez sem vezet hosszú távon sehová mert hol van munka hol nincs hol kifizetnek hol nem.Levelezőn beiratkoztam egy suliba és ez adta meg nekem a kezdő lökést.Itt elég sok sikerélmény ért mert a tanulás jól ment és sok bíztatást kaptam mindenkitől főleg hogy tudták milyen helyzetben vagyok.Közben alkalmi munkákból éltem és hullámvasútszerű életem volt szállók és albérletek között de a sulit nem hagytam abba.Ahogy egyre több önbizalmam lett a sikeres tanulmányi eredményeim miatt(leérettségiztem) úgy nőt az önbizalmam és észrevettem minnél magabiztosabb vagyok annál több nő figyel fel rám.Ekkor már voltak párkapcsolataim is de mind pár hónapig tartott mert az évekig tartó elfolytás és sikertelenség után eléggé átestem a ló másik oldalára és mindig újabb kapcsolatba léptem át.Az igazán nagy változást az életemben a választot szakmám(felnőtt szakápoló)hozta meg amit szintén esti tagozaton munka mellett végeztem el(persze itt már állandó bejelentett munkám volt de teljesen más területen).Nekem ez az iskola adott erkölcsi tartást,világnézetet és felelősség tudatot is.Itt ismertem meg a késöbbi feleségemet is akivel azóta is boldog házzasságban élek(bár gyermek még nincs).Már nincsen semmilyen önértékelési zavarom és ez fokozatosan azűnt meg ahogy haladtam előre és mindenfajta külső segítség nélkül az utcáról idáig eljutottam.Hosszú évekig tartott de ha nekem sikerült aki tényleg nagyon mélyről indult akkor bárki másnak is sikerülhet főleg ha a kiindulási helyzete sokkal jobb mint nekem volt(mondjuk egy normális családi háttérrel,munkahelyel és egzisztenciával rendelkező ember akinek csak annyi a problémája,hogy önbizalom hiánya van és nem tud párkapcsolatot kiépíteni annak nevetségesen egyszerű lenne kilábalnia ebből).
2012. okt. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2.nak minden elismerésem,példa értékü a történeted.
2012. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az önértékelési gondokat elég nehéz vagy néha lehetetlen kiirtani. Az idő oldja csak meg. :) De az meg, és ahhoz az kell, hogy az, ami okozta, kikerüljön az életedből.


Nekem 10 évesen kezdődött, mikor a "profi, erre megtanított" pedagógusok nem vették észre, hogy nekem és még egy lánynak az osztályomból fura problémáim vannak (ez alatt hormonális problémákat értek), ami nála 6, nálam 8 év alatt idegösszeomláshoz vezetett.

AKKOR egy év kellett, hogy túléljek, ami alatt gyűlöltem magam, majd fogtam, elegem lett magamból és túlléptem az egészen. Ennyi. :) Kell vmi ösztönzés.


De máig is visszaköszön, ha olyasmiket kell túlélnem, ami akkoriban nagyon sértett. Ez egy tanulási ösztön, ha ezt látod, így akarsz védekezni.

Emiatt ne aggódj. Ha nem törődsz vele, előbb utóbb elmúlik :) Ba happy!


22L

2012. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!