Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem csinálsz otthon házi...

Ha nem csinálsz otthon házi sütit akkor ne is gyertek karácsonyra! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Anyósom ezt közölte amikor elmondtam neki ,hogy nem lesz időm rá,hogy süssek. Karácsony elött dec 17 én lesz 1 szabad napom. Sajnos 24 -én Du 14 ig kell ,hogy dolgozak. 24 én pedig Este 18 ra kell menni hozzájuk. 200km re laknak tölünk : Pontban este 18 kor tartják a vacsorát : Késni nem lehet .Sajnos nem érti meg ,hogy nekem napi 10 óra után erre nincs energiám. Amért el kell menni annak az oka ,hogy a férjem öccse 3 év után jön haza Ausztráliábol és ez volt kérése ,hogy mindenki együtt legyen,ezen a napon. Fel ajánlottam,hogy rendelek háztól

sütit . Erre azt mondta,hogy ez mi családunkba szégyen lenne úgy hogy szó se lehet róla.. Annyit ,hogy ő nyugdíjas és ráérne ha akarna :: A férjem azt mondta,hogy addig még megondolja magát : Ha nem akkor pedig nem megyünk el.. Sajnos a férjem se tudta vele megértetni,hogy igy tényleg nem tudok csinálni . Ha száraz sütiket kért volna azt még megoldom elötte való héten ,de 5 féle krémes sütit akar. Az volt a válasz,hogy ő ezt fiatal korába 2 gyerek és munka mellett is megoldotta nektem még nincs gyerek nem lehetsz fáradt..


2012. nov. 20. 11:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Megint egy okos anyós:)


Vagy rendelsz sütit és nem mondod eg,hogy nem te sütötted :)-persze a receptet kérd el...


vagy nem mentek el és akkor elgondolkodik bár tuti megsértődik...


:)

2012. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Ötfélét nem sütnék, de valami olyat amit csak össze kell dobni és be a sütőbe olyat előző este csinálnék. Keress rá a neten, nagyon sok 20-30 perces tepsis süti van.


Nem mondanám meg neki előre hogy mi lesz, meglepetés. Gondolom ha már ott vagytok be fog engedni. Ha meg bunkózik, menjetek haza.

2012. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha komolyan gondolta és tényleg nem lehet vele megértetni a helyzetet, nem mennék el.
2012. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: nem anyós kedvéért tenném, hanem hogy a férjem a testvérével lehessen.
2012. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Én rendelnék süteményt, aztán vagy eszi, vagy nem eszi...

Ezek után azt is csak azért, hogy a férjem találkozzon a tesójával. Egyébként el se mennék.


Köztes megoldás lehet: vajas tésztából kisütöd a lapokat, veszel krémes alapport, azt csak fel kell verni, összerakod, aztán megmondhatod anyósnak, hogy na, b+, itt házi krémes süteményed.

2012. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen !!! Mi is csak a férjem tesoja miatt mennénk. Csak ez miatt nem bunkozok a drága mamával..
2012. nov. 20. 11:25
 7/18 Szelket válasza:
100%

Szia!

Szerintem tégy belátásod szerint,nem az elvárások szerint. az idődet te osztod be,nem az anyósod.Nyugodtan rendelj sütit,és vidd magaddal,de ne tedd hozzá honnan van.vitted és kész.Nem tartozol magyarázattal.Mint írtad 5 féle krémest akar, akkor ha annyira akarja süsse meg.

2012. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nincs időd rá, akkor rendelj háztól a környéketeken. Anyósnak meg nem kell tudnia.


Ha mégis te akarod csinálni, a neten vannak gyors krémes süti receptek. Azért 5 félét ne csinálj.

[link]

[link]

Esetleg kókuszkocka, bár ez nem krémes.


Off:

Anyósod ad a szeretet ünnepének, elég bunkó beszólás volt tőle.

2012. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet készen venni előre lapokat vagy gyümölcstorta formát. A lapokat kend meg 4 féle krémmel (2 fajta lekvár, egy mogyorókrém, 1 pedig ugyanaz a puding mint a gyümitortára, alapból két zacskónyi pudingot főzz meg) a gyümölcstortára meg dobd a maradék pudingot meg befőttöt, meg is van az 5 fajta süti. Lapokat kenni a férjed is tud biztosan, ketten megcsináljátok előző nap fél óra alatt, a pudingfőzés része a legmacerásabb, de az is 5 perc:). Lapokból is lehet többfélét venni vagy ha van még plusz 10 percetek, darált diót vagy mogyórót is lehet közé szórni, azt is lehet készen kapni, vagy csokimázzal leönteni. Ha anyósnak nem tetszik, akkor pedig mondhatod, hogy hát te nem vagy olyan ügyes, mint ő, legközelebbi alkalomra átengeded neki ezt a feladatot, nem sértődsz meg ha ő csinálja majd:)
2012. nov. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Siman kerj meg valakit aki pénzért süt neked házi sütiket, aztán mond azt, hogy te sütötted. A banya nyilván kitolásból találta ezt ki, azt hiszi nem bírod megcsinálni.
2012. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!