Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házi poratka ellen mit tehetek...

Házi poratka ellen mit tehetek? Van valamilyen szer, amivel ha befújom a szőnyeget, kidöglenek?

Figyelt kérdés

Persze sok szellőztetés, + porszívózás... tudom.

De én egy olyan szert keresek most, amivel ha befújom a szőnyeget,ágyneműt, akkor a poratka eltűnne a lakásomból. (tudom, teljesen nem lehet eltüntetni őket...)



2012. nov. 5. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs, ha marad poratka. Nem kell steril tisztaság, mert az csak árt neked. Ilyen szert nem fogsz találni.
2012. nov. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Ha valakinek gond a poratkat (allergia), annak sokkal ártalmasabb lenne bármilyen vegyszert szétfújni a lakásban. SZóval az ilyen szerek többet ártanak, mint amennyit használnak. Nem véletlen, hogy a fejlettebb helyeken az igyen-olyan rovarirtószerek be vannak tiltva, és senkinek sem jutna eszébe a saját lakását/környezetét mérgekkel teletölteni.


Mellesleg a poratka mindig újra megjelenik, mert a levegövel/szellöztetéssel együtt bekerül a lakasásba.


Ha valakinek poratka-allergiája van, akkor célszerü minél kevesebb textilt tartani a lakásban, a szönyegeket, kárpitokat megszüntetni (parkett, metlaki, mányag padló, illetve lemosható bör/mübör bútorok), ezzel csökkenteni lehet a számukat, naponta felporszívózni (olyan porszivóval, ami nem fújja ki hátul a por egy részét, mikrofilteres), amit lehet nedvesel le- és felmosni.

2012. nov. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én télen kiteszem jópár órára a hóba, mínusz 10-30 fokban. az ágyneműt is kiteszem, de azt csak a szárítóra.
2012. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
HEPA porszívó, ágyneműk mosása hetente minimum 60 fokon, szellőztetés, teafaolajos párologtatás, ózont kibocsájtó készülék (iszonyat jó lesz tőle a levegő, és az atkák nem bírják), eukaliptusz olaj szétfújása az ágyon (nem szeretik a szagát), télen a párnák lefagyasztása odakint legalább 24 órára(fagyasztóládában is jó), napoztatás nyáron, atkamentes ágynemű és matrac vásárlása... de teljesen nem lehet tőlük megszabadulni. Redukálhatod a számukat, ez ajánlott is, de nem legyenek illúzióid. A kis dögök velünk lesznek, míg világ a világ...
2012. dec. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sajnos a HEPA porszívók tényleg kevesek erre, ágynemű mosása 60fokon jó, de csak átmeneti segítség.

Ha allergiás vagy rájuk érdemes lenne befektetned ilyen jellegű porszívókra, mint pl. a lux, sakura, ritello - nem tudom, hogy még kapható-e az utóbbi - stb. Drágák nagyon, de eddig minden allergiás ismerősömnél bizonyítottak ezek a szerkezetek.

2015. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!