Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ha anyum úgy gondolja, akkor...

"Ha anyum úgy gondolja, akkor úgy lesz és kész! " - szerintetek ne essen rosszul és ne rémítsen meg?

Figyelt kérdés

Pár nap és szülök. Anyósom felajánlotta, hogy jön segíteni, aminek örülök mert tényleg jól fog jönni egy segítő kéz. Főleg, hogy van egy kétévesünk, a férjem meg dolgozik már majd.

Mondtam a férjemnek, hogy döntse el, hogy azalatt a pár nap alatt, míg a kórházban leszek, hívja e már az anyukáját vagy nem. Azt mondta ellesznek ők a kicsivel addig. Aztán már nem volt biztos benne, egészen odáig, hogy anyósom már úgy készül, hogy jön egyből, ha megszületik a baba.

Ebben nem az zavar, hogy jön, hanem szerettem volna, ha ezt mi vagyis konkrétan a férjem dönti el, hogy hogy a legjobb, hogy legyen. Mondtam neki is, mire a fenti mondattal "zárta le" a vitát. Utóbb már nem is emlékszik hogy mondta, nem úgy gondolta stb - ezzel védekezik, de érteni nem érti, miért borultam ki.

Tudom, hogy terhesen könnyebb kétségbe esni, de mint írtam megrémiszt ez a kijelentés, mert mi lesz később, ha hazajövünk és olyan határozatlannak érzem a férjemet..


2012. aug. 15. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Akkor itt az ideje,hogy ki is "használd" a terhességed. Na nehogy már más döntse el,hogy neked mi a jó! Állj oda a férjed elé,és igenis mond meg neki,hogy olyan nincs,hogy ő vagy az anyja dönt. Az a fontos most,hogy NEKED mi a jó,meg a születendő kisbabának.Ha a férjed ezt nem érti,akkor elég érdekesen fogja fel a dolgot... mindenképpen beszéld meg vele,még most,mond el neki,hogy emiatt stresszelsz,az meg a kisbabának se jó.
2012. aug. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
ppffff... ez szomorú helyzet,nem irigyellek. ahogy írták,most te vagy az első,meg a kisbaba. ezt vagy megértik,vagy menjenek,ahova akarnak, állj a sarkadra (tudom,hogy ilyenkor ez már nem egyszerű! :D ), mond meg a férjednek,hogy te mit akarsz,és érvelj azzal,hogy te vagy a várandós,a te jóléted a fontos meg a kicsié. ezt muszáj megérteniük,ha tetszik nekik,ha nem tetszik!
2012. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

A mai fiatalasszonyok miért csinálnak minden apróságból problémát? Ezen mi a rémisztő? Lehet,hogy időközben rájött a párod,hogy mégsem lesz jó.ha egyedül marad a gyerekkel.

Nem kell ebbe mindenfélét belemagyarázni.

2012. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Én azt olvastam ki a soraidból, hogy anyósod nálatok lesz addig is,míg te bent leszel a szülészeten. Nincs ezzel semmi gond, mert a gyereketek biztosan el lesz látva, a lakásotok rendben tartva, férjed eszi addig is a mama főztjét, és ha inna egyet a haverokkal az újszülött és a te egészségedre, biztosan nem fogja hazavinni őket. Én ennek a dolognak csak az előnyét látom, de te tudod talán a hátrányát is. Jó egészséget kívánok mindnyájatoknak.
2012. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megpróbálom neki elmagyarázni majd az érzéseimet.

Tudom, hogy értelmetlen dolog előre idegeskedni valamin, ami lehet nem is úgy lesz, de! Azért nem mindegy szerintem, hogy milyen háttérrel megy szülni az ember lánya. Úgy érzi e hogy a férje teljes egészében mellette áll vagy úgy hogy teljesen bizonytalan és azt sem tudja mit beszél.

Nem csinálnék belőle problémát, ha előre közölte volna velem határozottan, hogy figy, mégis jobbnak gondolom, ha anyum segít nekem azalatt a pár nap alatt. És akkor ez így tiszta.

Olyan büszke voltam rá, amikor az elején kijelentette, hogy meglesznek ők ketten gond nélkül!

2012. aug. 15. 09:43
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Én sem értem a problémát.


Tudod, hogy én mit meg nem adtam volna azért, ha valaki önszántából bármiben is segíteni akart volna nekem? Becsüld meg nagyon, hogy van, aki segíteni akar! Mert ha eltaszítod, akkor legközelebb, ha szükséged lesz rá nem biztos, hogy még mindig számíthatsz rá.

2012. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!