Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tesóm elviselhetetlen! Mit...

A tesóm elviselhetetlen! Mit kéne csinálnom vele?

Figyelt kérdés
hazaköltözött, és azóta úgy viselkedik, mintha mama-szálloda lenne a régi családi ház. A költségekbe nem fizet, soha nem takarít, már hónapok óta hadviselésben állok ezzel, mert addig nem takarítok el, amíg ő nem fog hozzá egyszer, de már alig bírom nézni a mocskot. Én nem költözhetek el, mert itt van a munkahelyem, és egyébként sem tehetem meg. Neki viszont van egy másik háza is, de abba beköltöztetett egy lakót, mert a pasijával szakítottak és nem akar ott maradni, helyette a mi vérünk szívja. A másik, hogy már felnőtt nők vagyunk, és ez így nem egészséges. Hogy lehetne kitenni?
2012. nov. 20. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Szüleid miért nem tesznek valamit? Van tulajdonosi része a házban? Ha nincs akkor simán rakjátok ki.
2012. nov. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ők nem foglalkoznak vele, mert külön lakrészük van, én viszont a munkaidőn kívül mindig belebotlok és úgy vagyok vele, hogy már minden idegesít vele kapcsolatban. Ha ül, ha eszik...
2012. nov. 20. 17:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyi joga van ott lakni mint neked. Gondolom majd visszaköltözik a saját lakásába, ha csak amiatt van otthon most, hogy szakított. Ha meg pénz miatt, akkor ugyanolyan helyzetben van mint te.

Ezt nem azért írom, mert nem lenne igazad abba, hogy takarítson. Csinálj egy beosztást, vagyis csináljátok együtt, ne csak elé nyomd.

Az, hogy itt háborogsz, meg jössz azzal hogy ez nem egészséges azt mutatja, hogy nem ez a legnagyobb gondod. Inkább gondolkozz el.

2012. nov. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
valóban nem ez a legnagyobb gondom, de elég frusztráló egy olyan környezetben élni, aminek minden percében égnek áll a hajam. De nem tudom, a takarítás beosztásával elérnék e valamit? Nem látja, hogy 2 hónapja rakódik a por meg a kosz? Ilyen szemlélettel nem tudom elérném e, hogy bedugja a porszívót..
2012. nov. 20. 17:38
 5/10 A kérdező kommentje:
ugyanannyi joga van ott laknia, és ugyanannyi, hogy kivegye a részét a közös együttélésben, mondjuk pénzbeli összeggel is. Elég ócska dolog eldugni a mosószert, meg a hajsampont a fürdőben, mert tudom, hogy saját magának nem veszi meg, de az enyémet viszont elhasználja. -.-
2012. nov. 20. 17:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Szegény szüleid..:(

Két felnőtt nő, és így viselkedik..:(

2012. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is nagyon gyerekesnek tartom, de mit csináljak, ha ő így viszonyul mindenhez?? Elhasznál 5 kiló mosóport, én meg mindig vegyem meg neki? Komolyan, mint 18 éves korunkba, mikor egymás ruháit lopkodtuk..
2012. nov. 20. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:
De azt nem írod, hogy leültél e már vele erről beszélgetni? Ha mondjuk elfogy a mosópor, miért nem kéred meg, hogy vegyen (normálisan), vagy írj neki bevásárlólistát és mondd, hogy ezek elfogytak, most vegye meg ő, mert múltkor te vetted. Erre mit mondana? Ha ezért neked esik, akkor megértem,hogy most háborogsz, de ha nem szólsz neki semmit, akkor úgy van vele, hogy ő csak "vendégeskedik". És azért csak a tesód, meg kellene tudnotok beszélni ilyen dolgokat! Főleg, hogy mindketten lányok vagytok.
2012. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a vállát vonogatja. Ezért tettem fel itt a kérdést, mert naponta szólok neki ezekért a dolgokért, de érdemben semmit sem értem el.
2012. nov. 20. 18:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Megoldás: a szobádban egy külön szekrényt: benne törülköző, mosószer, mosogatószer, öblítő. a szekrényre lakatot, a szobaajtódra kulcsot!
2012. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!