Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önző vagyok, hogy nem...

Tényleg önző vagyok, hogy nem vagyok képes foglalkozni a nővérem "problémáival"? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

A nővérem 2 gyereket nevel,otthon van,végzi a ház körüli munkákat és vezeti a háztartást.

Falun laknak,így már neki is lételeme a pletykálkodás.

A legnagyobb problémái,hogy a barátnője megint terhes,vagy épp fasírtban van a férjével,hogy a szomszéd,megint más pasit fogadott,mikor nem volt otthon a férje,hogy a helyi cukrászdában azt beszélik,hogy ez és ez ezzel és ezzel...Na de ez még engem annyira nem is zavar,míg ezt anyánkkal beszélik meg telefonon,de mikor már engem is felhív egy új pletykával,akkor égnek áll a hajam. És ilyenkor ha nem úgy szólok,persze rendre megkapom,hogy mert engem nem érdekel,mi van vele. De engem érdekel,hogy vele,meg a gyerekekkel mi van,de hogy a faluban mik a történések,na az nem!

És nem érti,nekem mik lehetnek azok az egetrengető gondjaim,amik miatt nem tudok vele órákat telefonon csevegni (messze költöztek anno a férjével,így inkább csak telefonon tudjuk a kapcsolatot tartani). Sajnos betegség miatt elvesztettem a munkahelyem.A párommal válságban van a kapcsolatom, az egészségi állapotom sem túl jó,szóval úgy érzem,ezek lényegesebb dolgok,mint amikről vele lehet beszélgetni. De soha meg nem kérdi,mi van velem,csak elkezdi a mondókáját és abba sem hagyja.

Nem akarom én megbántani,mert neki talán ez az egyetlen kikapcsolódása,hogy pletykálkodik,és alap esetben el is hallgatom,de most nekem csőstül jött a baj és a lelkemnek most ez nem tesz annyira jót.

Hogy mondjam meg neki kíméletesen,hogy nem vagyok képes jelen körülmények közt,napi szinten végighallgatni a friss sztorikat,mert nekem is vannak gondjaim,és ezekre szeretnék inkább megoldást találni? Anyu persze engem szúr le,hogy szegény nővéremet is meg lehetne értenem,mert messze van tőlünk,egyedül érzi ott magát,mért nem bírom ki,hogy meghallgatom. Hát nekem most kicsit terhesek ezek beszélgetések a testvéremmel,bár imádom,de a depresszió közepén,nem vadidegenek életével szeretnék foglalkozni.

Gonosz és önző vagyok tényleg?


2012. nov. 22. 07:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy gonosz!!egyszerűen hallgasd végig,vagy ne vedd fel ha hív..Mindenkinek más dolgok a 2fontosak".Én is 2 kicsi gyerekekkel vagyok itthon,engem nagyon nem köt le a helyi pletyka,meghallgatom mosolygok rajta és kész...:) Amíg engem nem kezdenek meg lesz@rom ki mit mond:) tereld más fele a tesóddal a beszélgetést,kérdezd mi van a kicsikkel,mit főz vagy hasonlók.....hátha akkor nem hozza fel,mond meg neki nem is ismered a pletyka alanjait úgyhogy ezt most hagyjátok,mond el a te problémádat ne hagyd szóhoz jutni:) legyen szép napod 27/N
2012. nov. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
aranyos vagy első,és jól is esik amit írsz! De tudod a tesóm olyan,hogy csak mondja és mondja és szóhoz sem lehet mellette jutni.Ha meg nem veszem fel,akkor egész nap csörget. Én elhiszem,hogy neki dög unalom falun,de azért lássuk be egy "picikét" az én gondjaim nagyobbak,bár mindenkinek a saját problémája a legnagyobb ugye!
2012. nov. 22. 07:18
 3/20 anonim ***** válasza:
első vagyok!!! igen mindenkinek a legnagyobb a saját gondja,de tényleg dög unalom tudd lenni az élet 2 gyerek mellett,csak a bab dolgok stb....tapasztalat:)5 éves és 17 hónaposak a gyerekeim....de mond meg a tesódnak egyenesen ami bánt!!vagy veszi a lapot vagy nem ...ha nem érdekli amit mondasz,némítsd le a telódat vagy nyomd ki ha hív.Nekem is van tesóm 3 nővérem de sose zaklatnám ilyen hülyeséggel őket...Igaz idősebbek tőlem jóval de akkor se... de mindenki más...:)
2012. nov. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
bab-baba*
2012. nov. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Persze,értem én őt is,hogy unatkozik otthon a gyerekkel,de hát nem tudom,talán tényleg kicsit önző vagyok.
2012. nov. 22. 07:56
 6/20 anonim ***** válasza:
Mivel nem enged szohoz jutni,ezert te hivd fel es kerj tole tanacsot pl., s kozben erdeklodj a hogyan leterol, igy mar tudattad a sajat helyzetedet is, s elerted azt, hogy tekintettel lesz arra, hogy valoban nincs turelmi kepesseged hallgatni masok bajait pl.
2012. nov. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
szerintem nem vagy...engem anyum tudd ilyesmivel kiakasztani.Van hogy feljön hozzánk és hozzám se szól csak néz.konkrétan nem tudja mit akar..A gyerekkel se játszik,mondom neki el viszi e őket sétálni vagy valami,a válasza ááá nem mert siet!!!Akkor minek jött?.Vagy megcsörget hívjam vissza,felhívom és megkérdi mi a helyzet .Nah ezen kitudok akadni!!! Amúgy első vagyok:)
2012. nov. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,ha én hívom akkor 2 percben lerendezzük,amiért én hívom,aztán fél órában jön a pletyka. Nehéz ügy!
2012. nov. 22. 08:02
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem egyáltalán nem vagy önző és ne legyen bűntudatod, hogy nem érdekel, amit mond. Nekem is van gyerekem, előtte nagyon nagy társasági életet éltem. És rájöttem, hogy ami nekem óriási dolog (felállt, elindult stb.), az a barátaimnak, akik élik ugyanúgy a nagybetűs életet, ez marha unalmas lehet és én ezt meg is értettem, erre nem szabad megsértődni. Tarts tükröd a tesódnak, hogy ő is olyan pletykás vénasszony akar lenni, mint falunk nagyon sokan? Miért érdekli őt, hogy kihez ki jár, vagy ki kivel beszélget? Ha ő lenne ilyen pletyka tárgya, mit szólna hozzá? Nem értem, hogy két gyerek mellett hogy lehet unatkozni, mert én egy mellett sem tudok unatkozni, rohannak a napok. Ha ennyi ideje van, próbáld rávenni, hogy tanuljon valamit, gondoljon a jövőjére, akár hobbiból egy nyelvet elsajátítani, vagy egy szabás-varrás tanfolyamot megcsinálni, legyen valami célja a gyerekeken kívül is. Nagyon nem szép dolog más emberek életén csámcsogni úgy, hogy csak fél információkat tud, vagy lát és nyilván ha ilyen típus, nem csak neked csacsogja el ezeket, ebből még komoly konfliktusa is lehet.

Mondhatod neki viccesen, amikor ilyenbe újra belekezd, hogy te lettél a falu Magdi anyusa? Nem vagy még ehhez kicsit fiatal? Ennél sokkal hasznosabb elfoglaltságot is találhatna magának, te pedig ne érezd magad rosszul, ha ezekre nem vagy kíváncsi. Én az egyenes beszéd híve vagyok, megmondanám mi a véleményem ezekről a telefonbeszélgetésekről és elterelném a témát. Ha azt fogja érezni, hogy tényleg nem érdekel téged.

2012. nov. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy ezt mondom,de a tesód egy olyan ember lehet,aki érzelmileg egy kicsit beszűkült és azt hiszi,hogy körülötte forog a világ.Nem vagy önző,ő a figyelmetlen.Megkérdezhetné,hogy hogy vagy,de őt csak a saját dolgai érdeklik.Az ilyen embereket mindig lerázom,család ide vagy oda.
2012. nov. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!