Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összezavarodtam és nagyon le...

Összezavarodtam és nagyon le vagyok törve. Ti mit tennének? (Kicsit hosszú, de kérlek olvasd el az "életem")

Figyelt kérdés

9 éve vagyok kapcsolatban. (Én vagyok a nő.) Nagyon-nagyon hamar beleszerettem. Megismerkedtünk, 2 napra rá már jártunk, 2-3 héttel később pedig már iszonyúan szerelmes voltam Belé. Gyorsan történt, de szép volt. Teljesen elvarázsolt, sosem éreztem még így, halálosan beleszerettem és teljesen elvakított. És azóta is egy pár vagyunk. A kapcsolatunk nagyon jó volt mindig is, eget rengető nézeteltérések sosem voltak köztünk (maximum azon kaptunk össze, ha egyikőnk nagyon sokat késett valahonnan, vagy elfelejtett egy fontos dolgot, tehát teljesen hétköznapi és egyszerű viták ezek, amin 1 perc alatt túltesszük magunkat). Nagyon egymásra találtunk mi anno.

Most jön a "de" része a dolognak. Ahogy az lenni szokott általában, teltek az évek, és nekem 3-4 év után néha elkalandoztak a gondolataim, álmodozni kezdtem arról, hogy milyen lehetne a közös élet Vele, milyen lenne, ha lenne egy kis családunk egyszer, ami csak a miénk, és hogy együtt mennyi mindent élünk majd át, viszünk véghez, tervezünk és megvalósítunk az élet minden területén (család, munka, utazások, hobbik, tanulás, tehát, hogy együtt mindent megcsinálunk és elérünk, amit szeretnénk, hogy amit Ő is és én is szeretünk, az átmegy egyszer közös életbe). De ez csak álom maradt. Álom maradt nekem. Ugyanis Ő nem is gondolt ilyesmikre soha (Ezt nem rég tudtam meg). Néha, amikor beszélgettünk (évekkel ezelőtt is, vagy akár mostanában) ilyen dolgokról, mint a házasság (nem minket nézve, hanem csak feljött egy film vagy baráti körben történt eljegyzés miatt a téma), vagy külföldre költözésről, minél több dolog kipróbálásáról/megéléséről autóvásárlásról és azzal utazgatni,"járni a világot"(mert szeretjük a kalandokat), tehát komolyabb dolgokról, nagyobb tervekről, Ő mindig negatívan állt hozzá, nem tervezett velem. Ami azt jelenti, hogy leterelte a témát. Néha rossz érzés volt, hogy csak álmodozás szintjén sem tart velem(mert ugye beszélni bármiről lehet, hogy „mi lenne ha”, az nem azt jelenti, hogy 1 hónapon belül meg is kell történnie), de nem vettem túl komolyan ezeket. Talán mert bíztam benne, hogy titkon Ő is gondol azokra, amikre én(elvégre annyira hasonlítunk mindenben, tudom, hogy szinte ugyanazokat a dolgokat szeretjük az életben.), csak még nem akarja mondani, hogy velem képzeli el a dolgokat. Mindig ebben reménykedtem. Hogy majd 1 év múlva biztosan beszélünk már a közös terveinkről. Nem beszéltünk. Nem baj, majd 1 év múlva biztos mi is beszélünk majd erről-arról, mint más párok. Nem beszéltünk. Nem aggódtam, gondoltam hová sietni, fiatalok vagyunk. És így telt el ez a sok-sok év. És nekem ez már nagyon fáj. Voltak évek, amíg nem tulajdonítottam nagy jelentőséget annak, hogy nem beszélünk dolgokról, a közös jövőnkről, mert jól elvoltunk. De már nagyon sok év eltelt és most kezdek rájönni, hogy Ő valóban nem tervezgetett magában olyanokat, amiket én. Pedig én tényleg azt hittem, hogy ugyanazokra gondolunk, csak még nem mondunk ki mindent. Persze-persze, előjöttek dolgok, de Ő mindig gyorsan véget vet a beszélgetésnek.

Ennyire nem láttam volna, hogy csak én akartam dolgokat Vele? Mindig minden a közös érdeklődésünknek felelt meg és ezért én azt hittem, tervezhetek/tünk nagyokat, mert együtt azt is átéljük majd. De sajnos megtudtam Tőle, hogy Ő sosem tervezett velem fejben, Ő nem gondolt sosem arra, hol tartunk majd x év múlva. Egy-egy hétvégi programot, kirándulást és hasonlóakat igen, de többet nem. Nagyon jól kijövünk egymással, barátok és egyben egy pár is vagyunk, de ennyi. Jó a kapcsolatunk, de közös életünk nincs. És már nem tudom, mit gondoljak. Mert hosszú évekig úgy éltem, hogy Ő és én együtt tervezzük a jövőnket, csak hát nekünk kicsit több idő kell, mint másoknak. És most meg megtudom, hogy csak én gondoltam erre. Ez nagyon fáj. Nyugodt voltam, hogy minden szépen halad, hogy van egy komoly, stabil kapcsolatom, hogy haladunk előre, hogy tervezünk. És most úgy érzem, álomvilágban éltem. Mái napig olyan a kapcsolatunk, mint sok-sok évvel ezelőtt, még mindig nagyon imádom, de most, hogy kimondta azt, hogy nem ugyanúgy gondolkodtunk(vagyis, hogy Ő sehogy, én pedig azt hittem lesz valami majd) elbizonytalanodtam. És rossz érzés van bennem, mert nem vettem észre, hogy csak én vágytam/vágyok erre-arra. Ez nagyon elszomorít.

Ki mit tenne ilyen esetben? Bocsánat, hogy nagyon hosszú lett.


2012. nov. 15. 16:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Ébresztö! Egy neki nagyon kényelmes, kéznél lévö lyuk voltál és vagy. Ha ez neked megfelel, maradj. Ha nem, tedd fel neki a kérdést, hogy kellesz-e neki mint élete párja, gyerekei anyja? Ha azt mondja, igen, azonnal szervezd az esküvöt, beszéld meg a gyerekkel kapcsolatos elképzelésedet. Ha nemet mond, azonnal hagyd ott.
2012. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azt még le szerettem volna írni, hogy nem a házasság nem léte a problémám, az csak egy ide vágó dolog. Csak azért mondom, nehogy sokan félreértsék sokan, hogy egy újabb "nem vesz el ez a köcsög" nővel álltok szemben.

A fő pillér az, hogy soha nem beszéltünk a KÖZÖS jövőnkről. Mindig csak Ő van, és én vagyok, de olyan, hogy MI...az sajnos csak nekem volt a fejemben. És erre építettem mindent. Azt hittem az életem ezen része halad előre és most közel 10 év után kiderül, hogy nem.

Túl sok ez az idő. :(

2012. nov. 15. 16:46
 3/15 anonim ***** válasza:
Az első azért kicsit durva volt... attól, hogy a pasi még nem érett arra, hogy mindenféle családot meg mittudomén mit tervezzen, az nem jelenti azt, hogy csak egy lyuknak tartja a barátnőjét.
2012. nov. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, lehet, hogy leírtad, nem láttam, de elárulod, hogy mennyi idős vagy te és mennyi idős ő? Ebből sok minden kiderülne, és sok múlik rajta, mert ebből kiderül, hogy a srác fejlettségi szintje hol van, neked mennyire kellene sietned a döntésben stb.


Nem mindegy, hogy egy 24 éves srác nem tervez még családot, vagy egy 33 éves.

2012. nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Erre nehéz mit írni.


Nem tudom elképzelni, hogy egy ember 9! évig éljen csak úgy, hogy nem tervez a másikkal. Ez nagyon hosszú idő, hogy a párod csak úgy éldegéljen melletted.


Hány évesek vagytok? Közös lakásba vagytok? Mit mondott konkrétan? Közölte, hogy nem tervezett semmit veled? Akkor miért van veled? Ez fura. Az is, hogy nem vetted észre, de az ő részéről is, hogy gyerek, közös jövő nélkül van veled. Még akkor sem lenne érthető, ha 50 év körüliek lennétek, gyerekekkel, de gondolom 30 körüliek vagytok.


Le kell ülnötök, és konkrétan meg kell beszélnetek, hogy ki mit akar a másiktól/másikkal.

2012. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen az utolsó kommentelő jól írta, 30. És még közös lakásban sem vagyunk.

Minden évben csak vártam, hogy felhozza pl. az összeköltözést. Én nem olyan vagyok, aki ezeket szereti megmondani, hogy "nah akkor cuccoljunk össze", ezek nekem olyan "fiús dolognak" tűnnek, mint az eljegyzés is, hogy majd ha a férfi előhozakodik vele.

De sajnos mindig csak vártam, hogy mikor jut eszébe valami új kettőnkkel kapcsolatban. Azt hittem tervezi, de már biztosan tudom, hogy nem. És most kétségbe vagyok esve. Mert ennyi évet eldobni csak úgy nem lehet, viszont tudni azt, hogy csak én vágytam dolgokra... elbizonytalanít.

2012. nov. 15. 17:49
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezért mondják, hogy a hosszú párkapcsolat előrelépés nélkül felér egy sértéssel. Nem vagy elég jó neki, ennyi év alatt már kiismert téged és már régesrég döntött: jó veled, de nem kötelezi el magát, mert lesz még jobb is.
2012. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Most komolyan eddig nem tűnt fel, hogy baromi durva, hogy 9 év után, 30 évesen még csak együtt sem laktok?? Én ezt nem értem. Én 22 évesen azért szakítottam az exemmel mert nem akart összeköltözni 3 év után... És szerintem az is nagyon indokolt volt.

Beszéljétek meg, hogy mégis mit akar, mert mi lesz? Még lehúztok így 10 évet, aztán ott álssz 40 évesen, gyerek és férj nélkül?

2012. nov. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*állsz
2012. nov. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9 éve vagytok együtt és mégcsak szóban sem volt összeköltözés? ez nagyon durva. ne haragudj, de nekem kicsit ilyen lábtörlő alkatnak tűnsz.


másrészt egyébként vannak férfiak akiket kicsit "serkenteni" meg "noszogatni" kell, mert maguktól nem viszik tovább a kapcsolatot, és ilyenkor segít, ha a nő felveti az összeköltözést meg ilyesmit, és akkor a férfiak észbekapnak, és továbbépítik a kapcsolatokat.


de ebben az esetben a pasid konkrétan ki is jelenti, hogy, nem is tervez. szerintem naiv vagy, ha ezt annyiban hagyod, hogy "elbizonytalanodtál", és nem lépsz sürgősen.

2012. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!