Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekként kezelnek. Ti mit...

Gyerekként kezelnek. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem egyenlő a kapcsolatom a szüleimmel.Gyereknek és nem egy másik felnőtt embernek tekintenek.

A helyzet a következő: A szüleim mindig is jó fejek voltak, harmonikus kapcsolatom volt velük (amíg el nem költöztem).Vettek nekem egy házat,komolyra fordult a kapcsolatom a párommal- aki már a férjem és a házba már közösen költöztünk.. Mindig mindenbe beleszóltak- nem tanácsot adtak, hanem megmondták, h mit hogy csináljunk, ha nem úgy lett, akkor haragudtak.Közben azt mondják, hogy büszkék ránk, milyen ügyesek vagyunk, aztán váratlanul mindig beüt a krach..Ilyenkor azt mondják, hogy hülye vagyok, hogy utálnak, nincs önálló gondolatom... És a mostani: A háznál van egy játékos nagytestű jóindulatú kutyánk (1 éves) akit nagyon szeretünk és szerettünk volna neki játszótársat ezért hoztunk mellé egy kölyök rotit. A szüleim azt mondták, hogy tüntessük el a kutyát, mert ők ide akkor nem jönnek és válasszak, vagy ők vagy a kutya. A kutyát (2 hónapos) nem látták, nem ismerik a fajtát csak tv-ből, de nem lehet őket meggyőzni.. Mi a jó reakció? Vigyem vissza a kutyát? Akkor megint én engedek.. Szerintem ez az én megmondomésúgylesz hozzáállás soha nem változik.. Mondjátok kérlek hogy tévedek.. Egyébként egyke vagyok, és ilyenkor mindig magamban keresem a hibát, de ilyen reakcióra (más előtt ordították le a fejem, hogy mit képzelünk, hogy 2 kutya lesz) nem vagyok felkészülve és most totál kibuktam..jah és 28éves dolgozó nő vagyok


2012. jún. 24. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutya tökéletesen jó lehetőség arra, hogy végre neked legyen igazad. Ha visszaviszed, megint a szüleidnek lesz igazuk. Csak ijesztgetnek azzal, hogy nem fognak menni hozzátok (bár ebben a helyzetben én kifejezetten örülnék neki).
2012. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne vidd vissza a kutyát..Akkor se szólhatnak bele, a ők vették a házat, elvégre neked vették és nem maguknak. Mi lesz majd a következő, hogy lehet-e gyereked vagy sem?
2012. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért merik ezt a szüleid megtenni(mármint a kioktatást) mert ők adtak mindent a feneked alá..Nem sértésből írom,de ők úgy vannak vele, hogy "én vettem a házat neki,így az lesz amit én mondok" Csodálkozom ha eddig még nem kaptad a fejedhez hogy "a házat is mi vettük neked"


Én a helyedben nem vinném vissza a kutyát. Ha eltudom látni mindkettőt,és nincs gond velük,bizony mindkettőt megtartanám. Biztos vagyok benne,hogy pár hét duzzogás után úgyis újra mennek a szüleid..

Ha meg azzal jönnek,hogy ebben a házban nincs helye kutyáknak,mert nem azért vettük,akkor tisztáznám a dolgokat vele.

1. Ha az én házam,akkor én döntöm el,hogy mennyi állat,és milyen állat él a házamban vagy a kertemben.Ebbe senkinek nincs beleszólási joga

2. Ha úgy érzik,hogy ők azért adták a házat hogy legyenek szabályok,akkor köszönöm,de hamarosan elköltözünk inkább,és nem kell az adományuk..

2012. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tesztelnek,mivel a feneked alá tették mindazt ami másnak csak keserves álom ezért megtehetik.Ha felnőt nő vagy kiállsz magadért ha nem akkor folytassd tovább,egyébként feltűnő,hogy milyen rossz a komunikáció köztetek.
2012. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. Igen, szerintem is ezt kellene tennem.. de ilyenkor jön a bűntudatkeltés: nem ezt érdemeljük, nem így neveltünk.. belehergelik magukat és én leszek a hibás pl ha betegek lesznek.. Engem is nagyon megviselt már ez a helyzet, ha beteg lettem- idegtől hasmenés- akkor azt kaptam, hogy megérdemlem..
2012. jún. 24. 21:17
 6/13 A kérdező kommentje:
Nemcsak rossz, de nincs is kommunikáció. Ők mondanak valamit és várják a helyeslést. Ha elmarad, akkor minden rossznak be vagyunk állítva.. A szüleim megdolgoztak a pénzért, amiből a ház lett, amiért nagyon hálásak vagyunk (felemlegetik, de joguk van hozzá), önerőből nem itt tartanánk..De mi is a házért vagyunk, mindenünk ráköltünk, szépítjük, nem akarjuk tönkretenni..
2012. jún. 24. 21:22
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért mert a szüleidtől kaptad a házat ezért úgy érzed,tudnak "zsarolni" . Nem vagy egyszerű helyzetben az tény,de egy kiskutyát nehogy már visszavigyél ...Szegény lehet utána egy lepukkant telepen kötne ki....


Ne engedj nekik.Mond meg, hogy szereted a kiskutyát is,őket is és őket tiszteled is mert a szüleid,de a gyerekes viselkedést fejezzék már be.

2012. jún. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tudod én 4 éve vettem meg a fiamnak a házat. Kifizettem,és a fiam nevére írattam,hogy innentől kezdve az ő tulajdona,azt csinál vele amit akar. Nincs jogom beleszólni az életébe,mert kapott egy házat. Önzőség is lenne,ha a házzal zsarolnám.

Szóval anyudék nagyon önzően viselkednek, főleg ha emlegetik is hogy "mi vettük neked a házat ám"..

Én ha így viselkednék, minden nap elsüllyednék szégyenemben,és arcon köpném magam. Ez nem segítség ha mindig a fejéhez vágnám a gyerekemnek,hogy mit kapott tőlem.

2012. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Velem ugyanezt próbálják, pedig 40 vagyok.

Állj határozottan a sarkadra.


Nekem a fejemhez vágják, hogy önfejű és makacs vagyok, semmit nem lehet velem megbeszélni. Pedig náluk a megbeszélés azt jelenti, hogy ők elmondják, hogy mi legyen a véleményem, és ők helyeselnek.


A kutya maradjon, mert ha most nem állsz a sarkadra, a következő csatát eleve hátrányból kezded.

2012. jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zokniszörny ***** válasza:

Valamennyire átérzem a helyzeted, én ugyan csak 21 éves vagyok, de hasonló cipőben. Mindenbe beleszólnak a szüleim, azzal a felkiáltással, hogy ők csak segíteni, illetve tanácsot adni akarnak, de közben elvárják, hogy mindenben hallgassak rájuk. Gyakran jobb lenne, ha csak szimplán a támogatásukról biztosítanának. Pl. nekem az egyetemi tanulmányaimba szólnak bele nagyon sokszor, úgy, hogy ők sosem jártak egyetemre, tehát fogalmuk sincs arról, mi hogy zajlik. Elég megterhelő bizonygatni az igazamat.


Szerintem ne engedj, mondd meg nekik, hogy a te házad, azt csinálsz benne, amit akarsz, akkor is, ha ők vették neked. Nagyon hálás vagy, hogy segítettek, de ettől még független, önálló ember vagy, és tudsz dönteni.

2012. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!