Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20éves lány vagyok. De a...

20éves lány vagyok. De a szüleim úgy kezelnek mintha még 15 lennék. Hogyan érhetem el, hogy végre megváltozzon a hozzá (m) állásuk?

Figyelt kérdés

Sose voltam egy némalevente, mindig kiálltam az igazamért. Most is ezen vagyok. Szeretem a szüleimet, örülök hogy nem engedtek 14-5 évesen bulizni, és arra neveltek hogy tiszteljem őket. Úgy gondolom ez így is van.

De kezdek besokalni...

Párom 30 éves, 7 hónapja vagyunk együtt és több közös programot is szervezünk, nem vagyunk az otthon ülős típusok. Anyáék tudom, hogy nem örülnek a korkülönbségnek, de elfogadták. Ezzel szemben állandóan keresztül akarják húzni a közös programokat.

Lelki terrort alkalmaznak: ,Nem szeretnénk, hogy elmenj ide-oda, kérlek tartsd tiszteletben a kérésünket' Általában megkérdezem, hogy de miért nem mehetek, de a válasz csak annyi, hogy: 'mert azt mondtam, hogy nem'

Tudom, hogy nem akarják, hogy a kislányuk kirepüljön, de ez egyszer úgyis be fog következni. DE meddig kell még elviselnem az indok nélküli lekorlátozásaikat??

Ti mit tennétek?


2012. máj. 6. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Dolgozol?Tanulsz?Ők tartanak el?

Én mennék bérlőtársakkal albérletbe meg dolgozni.Onnantól kezdve nincs nagy beleszólásuk.

2012. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha EDDIG értelmesen neveltek, akkor kérd meg öket, hogy adjanak valami olyan indokot, ami számodra lefogadható, mert a "csak" nem az.

De ugyanezt lemodnhatod nekik is, amit itt leirtál, hogy te már nem vagy kisgyerek, és lassan önálló életet élsz, nem akarod, hogy ennyire korlátozzanak.

2012. máj. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
az itt a kérdés, hogy még ők tartanak e el vagy sem? a többi csak másodlagos....
2012. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
1,3 Most lett tele a faßom ezzel a proli felfogással,akár jogos,akár nem.Más világban élünk,nem az 50-es években,amikor a gyerek már 18 évesen kirepült,szakmája volt,háza,a nő meg 20-22 évesen szült.Hihetetlen,hogy hogy lehettek ilyen elmaradottak.Miért nem tudják egyesek felfogni,hogy változik a világ?
2012. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
nem jogosan telt be. valószínűleg még te is 20 éves lehetsz. igenis ha valakinek a házában élsz,ő etet és finanszírozza a tanulmányaidat és bulijaidat joga van beleszólni az életedbe. lehet ez ellen lázadozni,elhiszem én,hogy nem tetszik, attól még tény. ha nem tetszik akkor a megoldás már mindenki kívülről fújja sztem.
2012. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
ja és a világ valóban változik: egyre tovább maradnak a gyerekek a szülők nyakán. régen is beleszóltak, most is beleszólnak és a jövőben is bele fognak. Te is bele fogsz szólni,ha lesz gyereked...na EZ örök!:)
2012. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!