Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért akarhat vajon mindenki...

Mért akarhat vajon mindenki beleszólni abba, hogy mire és mennyit költök?

Figyelt kérdés

Most készülök egy új albérletbe költözni, ami a családomnál kiverte a biztosítékot, mert, hogy mindenki betudná osztani azt a pénzt amivel ez majd többe kerül, illetőleg a bútorokra elköltött pénzt. Mit javasoltok mit lehet ez ellen tenni, hogy senki ne akarjon ebbe beleszólni. Valóban sokuk számára jelentős összegről van szó, de ezért a pénzért ők nem tettek semmit, tehát nem értem, hogy miért érzik a saját problémájuknak, hogy én mire költök.


(23 éves vagyok, 5 éve dolgozom, soha senkinek a segítségére nem szorultam! Konkrét összeget nem írnék, ha még is érdekel valakit / fontosnak tartja akkor le írom)


2012. nov. 22. 18:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ő pénzük, ha neked.ott jó lesz hajrá. Ha eltudnák költeni keressék meg ők és rajta! Irigyek ez nem lehet?
2012. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Külön életet élsz, külön dolgozol meg mindenért. Már csak azt kellene megtanulnod, hogy a magánéleted MAGÁN életként kezeld! A barátoknak, rokonoknak ehhez semmi közük. Ott élsz, azzal élsz, annyit költesz, amennyit akarsz, amíg ezzel nem ártasz másoknak. Szerintem ideje lenne meghúznod a határt, hogy kinek és mennyit engedsz meg beleszólni az életedbe! Ettől felnőtt a felnőtt! Elmeséled, ha el akarod, hogy mit tervezel. Meghallgatod a véleményét, akárkinek, ha épp érdekel. De a döntés a tiéd, és ezt jobb, ha velük is tudatod. "Meghallgattalak, értem mit mondasz, nem értek egyet. Másképp döntök. Köszönöm, hogy elmondtad." ... és kész.


N28

2012. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Engem érdekelne az ára, mert én is most költözök új albiba, és kíváncsi vagyok. Amúgy ez érdekes, nekem senki se mondja meg melyikbe költözzek, nem tudom mi baja a családodnak :/


Valószínűleg a legjobbat akarják, csak rosszul mutatják ki :)

2012. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
53%

"nem értem, hogy miért érzik a saját problémájuknak, hogy én mire költök."


Mert nagyon fájdalmas azt látni, hogy valaki csak úgy elherdál dolgokat.

Biztos van olyan ember, aki karácsonyra többet költ, mint amennyiből én egész életemben eléldegélnék.

2012. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Flame87 válasza:
Érdekes, bátyám értelmetlen dolgokra költi a pénzét, ami havonta nem egy kis összeg, pláne nem az én minimálomhoz képest. Na de te legalább kitűztél egy életcélt, albérlet, bútorok, ez legalább értelmes! Bátyám semmit se tud felmutatni, csak az ezeréves kocsiját, meg hogy hetente egyszer berúg 20 ezer forintból. Én a családod helyében méltányolnám ezt a döntést, hogy 23 évesen ilyen felelősségteljes vagy, és önállóságot tanulsz legalább. Minden szülőnek a rémálma, hogy a kicsi gyerekük egyszer kirepül a családi fészekből, lehet ez is a bajuk. A helyedben emlékeztetnem őket arra, hogy nem herdálni akarod a pénzed, másrészt arra, hogy ha ők is tudnák hova tenni a pénzt, akkor ugyanannyi "bevételt" adsz nekik azzal, hogy elköltözöl, mintha otthon maradnál és többet adnál haza nekik. Hiszen te is egy éhes száj vagy, akit etetniük kell, de így majd nem kell rád költeniük, ergo spórolnak.
2012. nov. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád/apukád azért szól bele, mert úgy érzi hogy jobban tudja mint te.

A többiek általában irigyek.


Egyszer jártam látogatóban a nővéremnél (nem láttam már évek óta, messze lakik), ők elég rossz anyagi körülmények között élnek, nekünk azért van mit a tejbe aprítani ha kell.


A párom hozzászokott egy színvonalhoz, mikor indulás előtt bementünk a boltba együtt vásárolni, s én elkezdtem a kosárba pakolni, hát...

A nővérem végig a sarkamban loholt, mindenre volt valami megjegyzése, mindent vissza akart rakatni velem hogy az drága, és miért nem jobb az olcsóbb...


Hát egy idő után ott tudtam volna hagyni a boltban :)

2012. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat hasznosak voltak :) Hogy ha van kedvetek írjatok nyugodtan.

3:

110 + rezsi, Pest megyében egy új építésű ház.

2012. nov. 22. 20:30
 8/25 anonim ***** válasza:
7%

Világos akkor. A legtöbben nem is keresnek ennyit. Most Neked jól megy, de nem gondolsz arra, hogy nem vehetsz rá mérget, hogy ez mindig így lesz. tudod, a hangya gyűjtögetett, a tücsök meg csak hegedült...:)

Ha lehet harmadennyiből is lakni, és a többit félretenni saját lakásra, házra, ami ilyen jövedelem mellett nagyon hamar összejön, akkor az okosabb dolog!

Nem szabad csak máról holnapra élni!

2012. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

8:

Egyenlőre úgy nézz ki nem lesz gond :) Van egy saját cégem, ami elég jól megy szerencsére. (Több helyről stabil amerikai és ny. európai megrendeléseink vannak(jókor jó helyen voltam 3 éve ))


Saját házat pedig nem tervezek venni soha (egyenlőre legalább is így gondolom), mert szükség esetén nagyon megöli a mobilitást, hogy ha 30-40 milliós horgonyokat dobálok ki magam után. :)

2012. nov. 22. 20:52
 10/25 anonim ***** válasza:
6%

persze te kerested meg a pénzt meg jó h szorgalmas vagy de 110e +rezsi 1 hónapban nekem nagyon soknak látszik. én most 40+rezsis lakásban vagyok amúgy.

nem lenne jobb ha kicsit olcsóbbat néznél és akkor félre tudnàl tenni?vagy nem különösebben akarsz most spórolni?

2012. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!