Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért akarhat vajon mindenki...

Mért akarhat vajon mindenki beleszólni abba, hogy mire és mennyit költök?

Figyelt kérdés

Most készülök egy új albérletbe költözni, ami a családomnál kiverte a biztosítékot, mert, hogy mindenki betudná osztani azt a pénzt amivel ez majd többe kerül, illetőleg a bútorokra elköltött pénzt. Mit javasoltok mit lehet ez ellen tenni, hogy senki ne akarjon ebbe beleszólni. Valóban sokuk számára jelentős összegről van szó, de ezért a pénzért ők nem tettek semmit, tehát nem értem, hogy miért érzik a saját problémájuknak, hogy én mire költök.


(23 éves vagyok, 5 éve dolgozom, soha senkinek a segítségére nem szorultam! Konkrét összeget nem írnék, ha még is érdekel valakit / fontosnak tartja akkor le írom)


2012. nov. 22. 18:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
jah bocsi most láttam h nem akarsz saját házat..hát értem
2012. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
9: értem, hát akkor meg az lehet az irritáló, hogy mégiscsak kidobod azt a pénzt, amiből családokat lehetne megmenteni. Képzeld, ha mondjuk 40-ért bérelnél, mint az előző hozzászóló, tehát maradna 70E Ft fölös pénzed, és azt odaadnád felesben két családnak, mekkora életminőségemelést tudnál előidézni 5-10 ember számára! És Neked ez nem jut eszedbe. Persze, 23 éves vagy, nem erre fókuszálsz, érthető, csak az idősebbek másként gondolkodnak, veszteségnek látják azt a plusz 70E Ft-ot, amit nagyságrendekkel nagyobb értékre lehetne becserélni, mint hogy a Te lakhatási körülményeid úgy kb. 15%-kal jobbak ahhoz képest, mintha csak 40E-s lakásban laknál... nemtom, érted-e...
2012. nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
.... azaz összefoglalva röviden: úgy látják, hogy nem vagy tisztában a dolgok értékével, és nem megfelelő ár-érték-arányban költesz. tudod, volt a UPC-reklámban, hogy "jóáras". Na, amiket Te veszel, vagy nem jóárasak, vagy luxusnak, fölösleges, értelmetlen pénzkidobásnak számítanak a környezetedben. Szeretnék elérni, hogy jobban becsüld meg a dolgok értékét, a pénzt, amit a kezedhez kapsz, és jobban érezd a súlyát annak, hogy mennyi hatalmad van ezáltal, és okosabban költs. Sokkal többet ér ugyanis az a pénz, amit elköltesz, mint amikre ténylegesen becseréled a saját döntésed alapján!
2012. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Pl. én egy munkaerőpiaci programban vagyok, mint tartósan munkanélküli. Csupa értelmes, jószándékú, jóhiszemű ember a csoporttársam. Csak annyi a különbség Hozzád képest, hogy nem voltunk jó helyen jó időben (mostanában). Az egyik csoporttársnőmnek tegnap kapcsolták kia villanyát, és az önkormányzat is kilakoltatja azonnali hatállyal. Megkapná a reszitámogatást, de az önrészt nem tudja kifizetni (az a bizonyos 22800 Ft neki is az összjövedelme, mint nekem is és a csoporttársainknak), mert egyedülálló, és nem tud kihez segítségért folyampdni. Neki most konkrétan 50 E Ft-on múlik (ennyi az ELMŰ-számlája önrésze a visszakapcsolási díjjal együtt) az élete, hogy hajléktalan lesz-e vagy sem, hogy hozzájut-e a 300 E Ft-os támogatáshoz, ami újabb 1-2 évre rendezné a lakhatását. Nekem vannak felmenőim (nyugdíjasok), és tudtak nekem adni 50E Ft-ot ugyanebben a helyzetben, így vagyok én visszakapcsolva, és újabb 1-2 évre megoldva a lakhatásom.
2012. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ha megteheted költs ennyit albérletre, csak van amit a rokonoknak akár még a szüleidnek sem kell tudni. Tőlem anyukám már évek óta nem kérdezte, hogy pontosan mennyit keresek.Még az elején néha igen de csak azért, hogy nehogy lenyúljanak a munkáltatók a nulla tapasztalatommal.


De még csak 5 éve dolgozol és még csak 23 éves vagy...Nem biztos hogy mindig jól fog menni a céged, sajnos ez nem törvényszerű mi van ha az életszínvonaladat lejjebb kell adnod?



az sem mindegy hogy a családodnak segítettél-e valamiben már? Írod, hogy nekik jelentős az összeg, lehet az esik nekik rosszul, hogy felneveltek támogattak minimum 18 éves korodig és most, hogy megtehetnéd hogy segíts nekik inkább kidobod az ablakon a pénzt...

2012. nov. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert irigyek.


Hasonlóan vagyok,18 évesen elköltöztem,meló mellett lediplomáztam ne büfészakon,koliból albi,majd drágább jobb albi,majd szép kis házikó párommal,akkor már megtehettük.Mi dolgozunk meg érte,nem a semmiért tanultam és dolgoztam,dolgozok.

A család sosem támogatott,ha rajtuk múlik gyárban szalagmunkán vagyok.

Most már jól megy,most jönnek hogy minek nekünk olyan drága albérlet (90ezer,de vidék és szinte minden van benne),minek új ez,új az.Inkább adjam nekik.

Hülye lennék,én se kaptam még egy biztató szót se.

2012. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Majdnem ugyanez a helyzet nálunk (120ezres albi), mi a férjemmel most költözünk drágább/nagyobb albiba mert jön a baba és szeretnénk neki külön szobát. Természetesen mindenhonnan jön a beszólás. De persze azt senki nem veszi figyelembe, hogy mi máson spórolunk, amin meg ők nem. PL. nincs autónk, ezzel havi elég sokat spórolunk, ha a benzint meg a biztosítást nem is számítjuk, a kocsi ára szépen kamatozik a bankban, nem tűnik el az autó öregedése által. Ezenkivül az új albérlethez van egy parkolóhely egy örzött garázsban, amit kiadhatunk, tehát még keresünk is vele, hogy nincs autónk. A parkolóhely kiadásából meg a banki kamatokból szépen ki tudjuk fizetni a különbözetet, amivel az új albi többe kerül. Felesleges beleszólni abba, hogy ki mire költ, mindenkinél más a prioritás (nekünk a nagyobb lakás másnak az autó) és ezért inkább máshogy spórol. Te is lehet,h pl. szívesen áldozol egy kényelmes otthonra, és inkább nem jársz évi 3szor külföldre nyaralni. Nekem kicsit demagógnak tűnik, hogy ne költsünk sokat a tisztességesen megkeresett pénzünkből saját magunkra, mert más éhezik. Ha valamelyik családtagom segítségre szorul, igenis szóljon és találunk megoldást, majd én felmérem mennyire tudok segíteni, foglalkozzon a saját dolgaival ne az én pénzem ossza be. És mielőtt lepontoznátok azért szólok, hogy ingyen szoktam idegeneknek segíteni egy alapítványban, a használható ruháim leadom az erre szakosodott szervezeteknél, illetve adakozok, amikor konkrétan tudom hogy mire megy a pénz/adomány és megbízható ember gyűjti, tehát nem vagyok érzéketlen....
2012. nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat féltem ki írni konkrét számokat, mert általában erre itt mindig leszólás jön a gyk.n.


Látom más is van hasonló helyezettben, az utolsó válaszolóval teljesen egyet értek.

2012. nov. 23. 23:32
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz az ilyesmivel.

Irigységnek hívják.

A magyar ember már csak ilyen :))

Mi Angliába szeretnénk kiköltözni, s mi az első?


"Úgyse tudjátok fizetni az albérletet, mert drágA!!!"


Majd amikor fény derül rá hogy de tudjuk, sőt, nem is a legolcsóbbat, jön a következő:


"Hát ott se kolbászból van a kerítés, hát majd meglátjátok!!!"


Még a kedves apósom is megjósolta a páromnak hogy éhen fogunk veszni ha elköltözik otthonról, ő is jött a "majd meglátjátok"-kal.

Megláttuk. Jól élünk :)

2012. nov. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Kedves 12es válaszoló!


Ne haragudj, hogy csak most írok így 2,5 hónap múlván de most olvastam újra a válaszokat és most tűnt fel amit írtál.


Azért ez számomra mókásan hangzik 40e ft kapsz egy max 1 szobás garzont ami jó(bb) állapotú ami nekem "kicsit" kicsi volna bárhonnan nézzem.


Én szükségét érzem arra, hogy nekem legyen nagy konyhám, normális nappalim egy dolgozó és egy hálószobám.


Az meg, hogy a különbözetet el jótékonykodjam egy picit furának érzem, én ezért nagyon sokat dolgozom és az életben én még semmit nem kaptam ingyen soha. Akik nálunk dolgoznak én nekik "jótékonykodom" azzal, hogy a piaci béreknél kicsit többet keresnek azzal, hogy ha gond van akkor bárki bármikor elmehet szabadságra, amikor szükségét érzi. Azzal, hogy nincs terrorizálás és nem lebeg senki feje felett a kirúgás Damoklész kardjaként.

2013. jan. 9. 23:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!