Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyerekes anyukák, hogyan...

Első gyerekes anyukák, hogyan teszitek túl magatokat azon hogy mindenki próbál beleszólni a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

Hogy mindenki jobba csinálta/fogja csinálni a saját gyerekével?


Nem a véleményekre gondolok, hanem a kritikára. Ha egy másik anyuka elmondja, hogy ő mikor adott ezt meg azt a gyerekének, az nem zavar. Csak az, ha utána még hozzáteszi hogy csak ő csinálja jól, mindenkinek úgy kéne.


2012. máj. 16. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen LESZ@ROM!!!!de komolyan:))hát hol érdekel engem hogy ő hogy csinálta jól,én a saját ösztöneimre hallgatok:)eddig összejött:)első gyermekes de mégsem egy gyermekes anyuka!!!:))
2012. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hála a jó égnek én nem találkozom ilyen emberekkel. Senki nem csesztetett még ilyenekkel, de ha megtennék az sem érdekelne, én tudom mi a jó a gyerekemnek, mindenki csinálja úgy ahogy jónak látja, de engem hagyjanak ki belőle. :D

Persze a tanácsokat én is meghallgatom sőt kérek is, de ezt a fellengzős stílust nem igazán tudnám tolerálni.

2012. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

megmondom a véleményem és kész


aki erőszakosabban akarja rámtukmálni a nevelési elveit,azt melegebb éghajlatra küldöm,hagyjon már engem békén a tökéletességével

2012. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pont a hétvégén csaptam össze mamával. Azt hiszi, hogy ő a mindent tudó bölcs... Ordított a lányom a fáradtságtól. Ő kijött, rám nézett, azt mondja, hogy nem hallod, hogy sír? Mondom de hallom. Ő: és miért nem veszed ki a kocsiból? Mondom: mert álmos, és aludnia kell. Erre ő: nehogy már te jobban tudd, hogy mi a baja, mikor még orvos se tudja. Na ezen felkaptam a vizet. Mondtam neki, hogy mivel az ÉN gyerekem, tudom, hogy mi a baja, és azt csinálok amit AKAROK! És ha lehet ne szóljon bele, mert nem állok jót.

"Csak az, ha utána még hozzáteszi hogy csak ő csinálja jól, mindenkinek úgy kéne."

Mondd azt erre, hogy mindenkinek lehetősége van rá, hogy úgy rontsa el a saját gyerekét, ahogy akarja! És különben mindenkinek az a jó, ahogy ő csinálja. Tehát a te szemszögedből te csinálod jól, és ő rosszul! :)

2012. máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jajj, előre félek ettől a helyzettől. Még csak a babaprojektnél tartunk, de már elő se merem hozni az anyósnál. Mióta ismerem, ő mindig mindent jobban tudott, jobban csinált, ő vásárolt jó dolgokot, ő járt a megfelelő dokihoz, ő főzött a legjobban és a legjobb dolgokból, ő vette meg a legjobb ruhákat, mert van rá pénze, és nincs semmi dolga. Egész eddig is utáltam ezt, de mindig csak hallgattam, és értelmesen bólogattam :D De nem tudom, hogyha lesz egy picink, és ott is mindenbe bele akar szólni, mi lesz? Nem akarok bunkó lenni vele, mert amúgy nagyon szeretem, jóban is vagyunk.

De tényleg az a legjobb megoldás, ha nem törődsz vele. Hallgasd meg, és ha úgy van, mond meg neki, hogy te másképp látod. Nem kell veszekedni, hogy ő a te gyereked, te neveled. Egyszerűen csináld úgy, ahogy neked tetszik. Mindenki nevelje a sajátját, nem igaz? :)

2012. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Próbálok nem foglalkozni vele, de nehéz :-(


Tapasztalatlan vagyok és belegondolok, hogy talán neki van igaza, hogy tényleg úgy jobb lenne a lányomnak, hogy én szarul csinálom és csináltam az elmúlt hónapokban :-(

2012. máj. 16. 12:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Hány hónapos a kislányod kérdező? És mitől bizonytalanodtál el? Mi az amit hónapokig rosszul csinálhat egy anya? :-) Ne butáskodj.

Én rettegtem az ilyan anyukáktól, bár csak párral találkoztam, ellenben az anyósom tett róla, hogy abban se legyek biztos, hogy a gyerekem fiú avagy lány. Nehéz meccs volt, de megérte, hogy békénhagyjon.

Nem kell meghallani. Vagy meghallgatod, és kiereszted a másik füleden. Ösztönökre kell hallgatni, mindenki a sajátjáéra hallgat.

2012. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7 hónapos a lányom. Most éppen a hozzátáplálás van terítéken. Ezt még nem kéne, mert allergiás lesz/ezt az én gyerekem sokkal korábban evett, nem is lett allergiás.


Először volt a cicin alvás, ez még csak a családban váltott ki felháborodást hogy el lesz kényeztetve, sosem fog tudni máshogy elaludni stb. 3 hónaposan elhagyta.


Aztán elkezdtem anyukákkal beszélgetni védőnőnél, sétáláskor és hogy miért nem alszik velünk, ez nem jó neki, csak bebeszélem magamnak hogy jó a gyereknek és önzőek vagyunk a párommal.


Meg a gyógytornász, hogy milyen felesleges. Ez még a jobbik. Pár napja egy anyuka azt mondta, hogy csak azért hordom hogy lehagyja a társait és büszkélkedni lehessen vele.

2012. máj. 16. 13:15
 9/9 anonim ***** válasza:

12:28-as vagyok. Figyelj. Szardle.

Cicin alvásra én azt mondtam mindig, hogy én még nem láttam 12 évest cicin aludni, előbb utóbb leszokik róla. Elkényeztetés? Miféle? Mivel kényezteted? Felemeled, szeretgeted, törődsz vele, figyeled az igényeit? SZERETET. A gyerekemet szeretem. Ez a szeretet, én így mutatom ki..el lesz kényezetve, akkor el lesz...majd én szívok vele, nem az aki okoskodik. Hozzátáplásá:Majd ÉN tudom, mikor mit. Állj a sarkadra. Te akkor adtan én ekkor fogom, az én dolgom. Pl ma hallottam, hogy valaki vanilíás túrókrémmel és nutellával etette meg a 4 hónapos gyerekét,mert NEM MERT nemet mondani az anyósának:/

Minek aludna veletek, ha alszik egyedül is? :-) Nem értem:-)

És valóban...én sem hordanám sem tornra, sem úszni, nehogy kérkedésnek tűnjön más szemében, sőt iskolűba sem fog járni, nehogy valaki megharagudjon, mert jobb jegye kapott mint az ő gyereke. Jajj...csak akadna a horgomra az ilyen anyuka..megmutatnám neki merre van az előre.

2012. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!