Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj, hogy...

Miért olyan nagy baj, hogy nem szoktam sírni? Ezért lennék érzéketlen?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hónapban elveszítettem egy közeli rokont és egy jó barátomat de ha akartam volna se tudtam volna sírni a temetésen. Mindenki könnyezett én meg csak álltam utána meg szövegeltek főleg az öregek. Én nem tudok, nem is tudom mikor sírtam utoljára. Valamikor gyerekkoromban de igazából nem is hiányzik. Máshogy leadom a feszültséget. Miért olyan nehéz elhinni?

25/F


2012. nov. 22. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem nehéz elhinni, pont ma jutott eszembe, hogy szerintem több éve nem sírtam.

Van ilyen, ez még nem érzéketlenség. Mindenkin máshogy jön ki a szomorúság, gyász.

27/N

2012. nov. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ki az aki nehezen hiszi el neked?

Mindenki másképp reagál a dolgokra, a sírástól meg nem lesz se jobb, se rosszabb valaki.

2012. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp dolgozza föl a rossz dolgokat. Én sírok, a barátnőm meg ha valami rosszat hall, vagy nem tudom, nevet, pedig nem akar. Az emberi természet furcsa :)
2012. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
szerintem ez természetes, és nem érzéketlenség.Attól te is pont olyan szomorú lehetsz csak nem a könnyek utján jön ki az a szomoruság mondok egy nagyon gagyi példát de igaz:Én mikor ideges vagyok és bőghetnékem van valami olyant kezdek el enni aminek recseg a zacskója, és megnyukszom, kijön az a düh.
2012. nov. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha szakember mondta, akkor azért baj, mert lehet, hogy apatikus (depressziós) vagy. Aki bánatos, tud sírni, átérezni a veszteséget, az mentálisan és közérzetileg jobban van, mint aki le van nyomva az apátiába.

Szóval inkább csak figyelemfelhívó tünet ez, amiért érdemes utánanézni, hogy nem vagy-e beteg, lelkileg fásult. Aki már fásult, az nem érzi, hogy rosszul van, pedig rosszabbul van, mint aki sír, fáj, bánatos, sebzett.

Tudod, a mentősök is ahhoz sietnek oda először, aki csöndben van, nem ahhoz, aki kiabál. Ezt biztos hallottad már.

2012. nov. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, nekem is előfordult (még tinikoromban), hogy sírás helyett nevettem. Az tök ciki tudott lenni... (Nagypapám temetésén... Esküszöm, hogy NAGYON sajnáltam, és eszemben sem volt kinevetni senkit, vagy örömömben nevetni a dolgon!!) De nem tudtam egyszerűen mit tenni, a mai napig sajnos, ha kínos valami, nemcsak elpirulok (sőt, azt talán nem is annyira), hanem ilyen kínos mosolyra húzódik a szám. Nagyon utálom...
2012. nov. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp dolgozza fel a gyászt..Én 35 éves férfi létemre képes vagyok akkor is zokogni, ha beteg gyerekekről olvasok a neten.
2012. nov. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ettől egyáltalán nem vagy érzéketlen, vagy rossz. Vannak akik nem sírnak, na és aztán attól még azt senki se tudja mit érzel belülről. Sokszor azt mondják a könnyek csalfák, az igazi érzelmek a szívben vannak. Attól mert valaki látványosan sír zokog az nem jelenti azt hogy a lelke mélyén is szenved. Én se szoktam sírni, nagyon ritkán. Pedig én nő vagyok, de úgy vélem a könnyek nem jók semmire nem hozzák vissza a szeretteinket, és megnyugvást se hoznak, ahogy azt sokan hiszik.
2012. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!