Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élés, de külön kassza?...

Együtt élés, de külön kassza? Nálatok is van ilyen? Hogy élitek meg ezt az egészet? (gyerek is van)

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 22:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a külön kassza fogalma ismeretlen.Vagy eggyütt vagyunk vagy sehogy.
2012. nov. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Jégtánc ***** válasza:
74%
Nálunk sincs külön kassza,nekünk így természetes.Hogy érted egyébként a külön kasszát? Külön bankszámla,vagy hogy?
2012. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom ha van gyerek akkor szerintem nem nagyon lehet külön kaszán élni. Vagy mégis, hogy osztjátok be, egy hónapba te másik hónapba ő fizeti az ovit.


Ha van az előző kapcsolatból van 2-3 gyerek akkor talán megtudom érteni a külön kaszát de külön nem nagyon.

2012. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
1éves a gyerek,amit én kapok pénzt azt kell beosztanom gyerekre,főzés,tel. számla. Én a szüleimnél nem ezt láttam és nekem ez érthetetlen.
2012. nov. 22. 22:51
 5/40 anonim ***** válasza:
51%

Mi 18 éve élünk együtt, házasok vagyunk, és van gyerekünk. Mi a kezdetek óta "külön kasszán" vagyunk, ami nem azt jelenti, hogy én pénzem, te pénzed, hanem azt, h ugye dolgozunk mindketten. Külön bankszámlánk van. A kaját,autóval kapcsolatos kiadásokat és a hitelt a férjem fizeti, a rezsit, ruházkodást, gyerekkel kapcsolatos költségeket pedig én. Nálunk ilyen egyszerű. :)


Ha valami nagyobb dolgot veszünk, akkor a felét ő fizeti, a felét én. A lakásunk is így lett véve, az autó is, de még a tv is. És szerintem ebben semmi rossz nincs, mi így szoktuk meg.

2012. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
45%
Ez szerintem minden normális embernek érthetetlen.Mondd meg a férjednek,hogy ne spúrkodjon.Gondolom te költesz a gyerekre,te csinálsz mindent,a férjed meg csak tehénkedik.
2012. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
68%
Nalunk is ismeretlen a fogalom:D Egy bankszamlank van, ugy voltunk vele, ha mar ugy is kozos a penz, akkor fizessunk csak egy szamla utan fenntartasi koltsegeket. Nem is ertem, hogy csinaljak azok, akik kulon kasszan vannak, egyszeruen lehetetlen igazsagosan elosztani. Anyosomek 20 eve kulon kasszan vannak...ha nekik igy jo...de ha az en parom kerne meg engem, hogy legyunk kulon kasszan, biztos nem maradnek vele, nalam a kozos kassza (is) a teljes bizalmat jelkepezi.
2012. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
98%
Őszintén ezt gyerekvállalás előtt kellett volna megbeszélni és mérlegelni, hogy így megfelel-e neked.
2012. nov. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Jégtánc ***** válasza:
72%
Nálunk úgy működik hogy külön számlánk van.Viszont csp,és gyed hamarabb rajta van a számlámon,mint a párom fizetése az övén.Értelemszerűen az én számlámról vesszük meg a legfontosabb dolgokat ami kell,a többit akkor amikor a párom fizetése a számláján van.Abból mennek a nagy kiadások,számla,nagy bevásárlás stb.Közösen nyúlkálunk a pénzünkhöz.Nincs olyan hogy kérnem kell.
2012. nov. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
92%

Valóban már rég meg kellett volna beszélnetek.


Mindkét lehetőségnek megvannak a maga előnyei, de szerintem csak akkor érdemes külön kasszán lenni, ha mindkét fél megteheti ezt anyagilag (tehát nem minimálbérből tengődnek).


A külön kasszára én csak negatív példát látok magam körül:


- Anyós elszórja a maga fizetését baromságokra, miközben a kaját is neki kéne állnia.

Após csak a kocsit, az utazást, számlák felét hajlandó fizetni, minden hónapban megy a veszekedés és az egymás háta mögötti kuncsorgás.


- Távol élő nővérem otthon a gyerekkel, a férje csak "zsebpénzt" ad neki, hasára csapva kiutalja az ahavi kajapénzt, aztán lehet gazdálkodni belőle, ott is mennek a veszekedések.


Mi nemhogy közös kasszán, közös számlán vagyunk.

Még sosem veszekedtünk anyagiak miatt.

2012. nov. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!