Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Bővebben lent!

Kinek van igaza? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Két napja a barátnőmmel vitatkozok és próbálom megértetni vele, hogy nincs igaza. Szerinte ha kiköltözik Hollandiába és ott szül gyereket, akkor az állam ad neki egy ingyen lakást meg egy nagyobb támogatási összeget. Továbbá szerinte havi 300 ezer forint családi pótlék jár gyermekenként. Tehát ha van 3 gyerek, akkor havi 900 ezer forint. :D :D Ez mind a barátnőm álláspontja. Én utána néztem és negyed évente jár egy gyermekre kb 50 ezer forint életkortól függően. 12-18 éves korig kb 70 ezer forint jár negyed évre egy gyerekre. Nem tudom lebeszélni erről a hülyeségről... Szerintem akkor lehetséges az, hogy kap az ember segély lakást, ha állampolgár és ott dolgozik. De ehhez ha jól tudom, akkor 5 évig ott kell lakni, hogy valaki kapjon letelepedésit. Tudom, hogy hülye kérdés és azt sem tudtam hová tegyem fel, de érdekel. Szerintetek kinek van igaza?

2012. nov. 17. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak úgy a semmibe kimegy, nagyon meg fogja szívni...

Külföldön se nyalják ki az ember seggét.

2012. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy ezt melyik kisujjából szopta elő vagy mutasson linket róla.
2012. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
:D :D
2012. nov. 17. 20:55
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha elég válasz gyűlt össze, akkor elküldöm neki a linket és megírom mit válaszolt. :D
2012. nov. 17. 20:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard meggyőzni! Menjen ki, majd meglátja. Mellesleg a barátnőd elég buta lehet, ha mindezt komolyan gondolja.
2012. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem ő akar kimenni. Nekem akart kitalálni valami igen frappánsat. :D :)
2012. nov. 17. 21:00
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd buta ha azt hiszi hogy minden jöttment bevándorló aki szül kint egy gyereket mindent megkap. Hollandiában még sz ott élő, született hollandok sem kapnak csak úgy lakást. A barátnőd nagyon el van tévedve. Még a születendő gyermeke sem lesz holland állampolgár. Csak annyi lesz rögzítve hogy Hollandia melyik városában született, de magyar állampolgár lesz (hacsak az apuka nem holland)

Az sem igaz, hogy 5 év után, amikor megkapod az állampolgárságot akkor kapsz lakást..Akkor nem lennének Hollandiában holland hajléktalanok, vagy olyan fiatalok akik albérletben élnek holland létükre..

2012. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Malats ***** válasza:
Gondolkodhatna a barátnöd. Egy egyszerü kérdés: szerinte az összes holland család ül a babérjain, és munka nélkül örök luxusban élnek az állam pénzéböl?
2012. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A barátnőm egy időben szült velem 3 hónapja. Hollandiában élnek. :) Bizton állíthatom hogy a barátnőd oltári hülyeségeket beszél. Mellesleg az egészségügyi törődés itthon a legjobb. Ott nagyon sok vizsgálat és oltás kimarad. És otthon szülnek a nők. És míg itthon több jutatás van a gyerek után, Hollandiában csak egy. Egy szó mint száz; a barátnődnek nincs igaza és jól pórul jár majd, ha kimegy.
2012. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

öm.. :D

fiatalabb vagyok nálad. de írok mert én is tudok erről.

barátnőnek üzenem mert tuti elolvassa:)

Kedves Barátnő!

Szerinted ha így lenne,akkor nem mindenki hollandba lenne??

mindeki ott szülne,és ott élne:) ilyen nincs. 300E? annyi 1 fizetés kb.. :))

Én olaszországban vagyok,és itt nincs ilyesmi,és hasonlóak a törvények nagyon. ingyen házat kapsz. kérlek szépen úgy h kint vagy,dolgozol 1-2 évet,és azután kérvényt nyújthatsz be. azt vagy megadják v nem.

amúgy te is rosszul néztél utána :) negyedévente kap valamit igen. de van még más is. azaz: 3 éves koráig havonta kb 10E forint.

ovis korától pedig szeptemberbe kap valamennyi összeget az ovi kezdéshez. ezt évente 1x. azután pedig amikor sulis,akkor is kap szeptemberbe suli kezdéshez. ( füzetek,stb ami kell suliba az is kis csekély összeg)

de üzenem a barátnődnek még pluszba. menjek ki,meglátjuk:D

ezek a törvények vannak.. nagyon pórul jár. annyit ér el vele hogy a gyerek magyar-holland állampolgár lesz. ennyi.. semmi segítség nincs. nem nyalják azért sehol az ember fenekét :D még munka nélkülit sem kap az ember ha nem dolgozik.. szóval,jól gondold/gondolja meg... sírva jön haza...

2012. nov. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!