Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen családi...

Szerintetek milyen családi élet lehet otthon ha egy gyerek igy viselkedik?

Figyelt kérdés

Ha hangoskodást hall fülére tapasztja a kezét és elkezd sirni.Ha azt látja hogy két ember veszekszik,vitázik akkor is sir és megpróbál menekülni a helyzetből.

Bármilyen problémás helyzetet öleléssel akar megoldani(egyik gyerek bántja a másikat akkor ő megöleli)A gyerek 3éves.


2012. nov. 16. 11:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Vagy otthon is állandóak a veszekedések, de lehet a másik véglet is.


Ha otthon ilyet soha nem lát, akkor egy ilyen szituáció kellőképpen megijesztheti.

2012. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

Egyáltalán nem biztos, hogy az van amire gondolsz, miszerint otthon biztos állandóan veszekedést hall.


Lehet, hogy pont nem hall ilyet, megijeszti a szokatlan helyzet, vagy egyszerűen csak érzékeny a lelke.


Ha a problémás helyzeteket öleléssel akarja megoldani, ezt a példát is valószínűleg otthonról hozta.

2012. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre én is arra gondolok mint a többiek az ölelés miatt. Csak akkor azt a következtetést kell levonjam, hogy már rendesen sem lehet gyereket nevelni, mert így is lelkibeteg lesz a társadalom többi tagja miatt... Gáz
2012. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos, hogy bármi rossz is van a háttérben ... pici fiam is öleléssel közelített bölcsiben, most oviban mindenkihez, aztán vagy ellökték, vagy csodálkoztak, ritka volt a visszaölelés ... veszekedés nincs nálunk - sem hangos, sem halk - mégsem szereti a hangos konfrontációt, rémülten néz ha ilyent lát ... egyszerűen érzékeny


(érdekes, hogy a bátyja kiskorában a zajokra volt pl olyan érzékeny, hogy ha éjjel félálomban kivittem wc-re, akkor nem húzhattam le, mert attól a zajtól rémülten fogta be a fülét, mindig vissza kellett mennem lehúzni)

2012. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%

fogalmam sincs. A kisebbik fiam is csak akkor bírja az ordibálást, ha ő csinálja, a másiknak meg sem kottyan, sőt rá kell szólni, hogy senki sem süket. Gondolod, hogy neurotikusan viselkedik?

Egyébként meg az a véleményem, hogy ítélkezni a másik felett, ahelyett, hogy segítenél, elég genyó dolog.

2012. nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem itélkezem senki felett az én lányomról van szó.Kiváncsi voltam kivülállók véleményére akik őszintén elmondják a véleményüket hogy mit gondolnának ha ilyen helyzettel találkoznának.

Örülök hogy azt olvasom hogy nem gondol mindenki egyből arra hogy rosz itthon a légkör mert erről szó sincs,de valamit csak nem jól csinálunk ha a többi gyerek nem ilyen a miénk meg igen.Keressük a megoldást de még nem sikerült találnunk.

2012. nov. 16. 11:57
 7/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a kisgyerek csak alkatilag nagyon empatikus, ez pedig genetikai dolog. Nagyon átérzi mások feszültségét, zaklatottságát, fájdalmát, és egyből segíteni akar annak, aki bajban van. Ez önmagában egy nagyon szép és értékes tulajdonság, viszont a kicsi érdekében valamivel erősíteni kellene a lelkét, hogy ne reagáljon ennyire érzékenyen a külvilág feszültségeire.
2012. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Áruljátok már el, miért baj az, hogy a gyerek a problémás helyzeteket öleléssel akarja megoldani? Ez a leggyönyörűbb dolog, amit már régóta hallottam. Bár mindenki ilyen lenne, gyerek/felnőtt egyaránt...
2012. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
NAgyon érzékeny a kislány, az enyém is ugyanilyen volt, nem bírta a veszekedést, a hangos szót, irritálta. Az én kislányom nagyon el van kényeztetve nálunk természetes, hogy ölelgetem a mai napig és látom, hogy a kis barátnőit akiket nagyon szeret ő is megöleli, sokan furcsállják, én megdöbbenek ezen sokszor. Az ilyen gyerekeket az anyukájuk nem szokta megölelni?
2012. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igen erősiteni kellene mert nagyon féltem mi lesz vele ha közöségbe kerül.

Soha nem veszekedtünk előtte,most mégis azt mondja ne veszekedjünk,holott csak bekiabáltam a konyhából az apjának,az meg azt válaszolta nem.Ez nála már veszekedést jelent.Ha fekszünk az ágyon fognom kell az apja kezét,mikor rákérdeztem hogy miért azt mondta ez neki jó érzés.Anya szereti apát.Naponta többször van családi ölelés olyankor fülig ér a szája.

A másik dolog hogy akárhová megyünk és kiabálást,netán veszekedést hall ezt produkálja amit fent leirtam.Magyarázom neki a dolgokat de nem érti csak azt mondja menjünk innen.

2012. nov. 16. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!