Mit tegyek most?

Figyelt kérdés

A helyzet a kovetkezo, 17eves vagyok, nemsokara 18. 3.os gimibe joore erettsegizem. Magas szinten sportoltam amibe apum tamogatott sok penzt is belevert. Iden ez a 9.ev amit sportolok, (egyeni sport) suliba is igy lett kialakitva h napi 2x edzhessek es a tantargyakbol amikre nem jarok vizsgazzak. Namarmost iden a sport eredmenyeim nem a legjbbak es elment a kedvem az egesztol, az edzeseken is a perceket szamolom csak vissza, nem is edzek kemenyen. A tanulas egyre jobban erdekel, monhdatni hogy szinte szeretek tanulni, a kov dolog meg h az egyetemi eveiemet nem is akarom ugy eltolteni hogy pentek este meccsen vagyok es szombaton is. Tegnap egy rossz eredmeny utan bejelnetttem hogy akkor en ezt abbahagynam. Aztmondtak h ez az en dontesem, de h szamitsak arra hogy suliba akkor bekemenyitenek es a 3as nem lesz jo jegy. Ezt elfogadom, de ugy vettem eszre mintha megvaltozott volna a legkkor otthon mintha kicsit nyersebb lenne velem. Tudom sok penzt belemvert meg azert hat nem is bulizta el az eleteem 17 evet nem vagyok valami drogos szal azert vlt sikere is. Mit tegyek h ujra normalis legyen a hangulat h elfogadjak? Jgy vettem eszre hogy az utolso evben inkabb o akarta h csinaljam nem en.


Hozza tartozik a sztoryhoz hogy ebbol a sportbol nem lehet megelni lehet vele kesni max olyan havi 700 eurot ez atszamitva kb 200K, jo meg lehet elni belole de egy jo egyetemen kitanult dologgal azert jobban, es ez a 200K ez csak a topnal van. En per pill tudnek keresni belole most igy 17 evesen havi 300-350 et az ugy 100K. Sztetek mit tegyek?



2012. nov. 25. 10:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jól döntöttél. Keményen sportoltál, ez azt bizonyítja, hogy kitartó vagy. De a tanulás is fontos, és ha most ezt érzed célravezetőbbnek az életedben, ezzel szeretnél inkább foglalkozni akkor tedd azt. Másrészt mindenki tudja hogy az élsportolás nem épp a legegészségesebb dolog, hamar tönkre teszi az embert, és hamar ki is öregedsz belőle. Akkor majd kidobnak mint egy használt rongyot, és ha nem értesz semmihez, mert nem tanultál akkor mehetsz a sóhivatalba. Nekem két fiam van, imádok mindenfélét sportolni, de soha nem erőltettem hogy ők is ezt tegyék, és nem is örültem volna ha ebből akarnak megélni, mert ez nagyon tűnékeny, és múlékony dicsőség. Okos vagy ha tanulsz, majd ha látják a szüleid hogy akarsz, csinálod, jó jegyeket kapsz megbékélnek, adj nekik időt. Ha meg nem szűnik a rossz hangulat, akkor állj eléjük, és kérdezd meg, hogy jobban éreznék e magukat akkor, ha azt csinálnád amit ők akarnak, de te teljesen boldogtalan lennél? Értem, hogy sok pénzt feccoltak beléd, de elvileg érted tették? Nem? Vagy ha önzőségből, mert büszkének akarták érezni magukat, akkor meg is érdemlik hogy most szenvednek, mert csak maguknak akartak jót. Ne legyen lelkiismeret furdalásod a döntésed miatt, sokszor mi felnőttek nagyon bután tudunk viselkedni, előadjuk az önzetlen szülőt, közben meg csak a magunk lelkét fényezzük akár a gyerekünk kárán is. Majd a szüleid is rájönnek, hogy ők akkor boldogok ha te az vagy. Sok sikert! 38 nő
2012. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszokat :)
2012. nov. 28. 18:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!