Mit tegyek most?

Figyelt kérdés

A helyzet a kovetkezo, 17eves vagyok, nemsokara 18. 3.os gimibe joore erettsegizem. Magas szinten sportoltam amibe apum tamogatott sok penzt is belevert. Iden ez a 9.ev amit sportolok, (egyeni sport) suliba is igy lett kialakitva h napi 2x edzhessek es a tantargyakbol amikre nem jarok vizsgazzak. Namarmost iden a sport eredmenyeim nem a legjbbak es elment a kedvem az egesztol, az edzeseken is a perceket szamolom csak vissza, nem is edzek kemenyen. A tanulas egyre jobban erdekel, monhdatni hogy szinte szeretek tanulni, a kov dolog meg h az egyetemi eveiemet nem is akarom ugy eltolteni hogy pentek este meccsen vagyok es szombaton is. Tegnap egy rossz eredmeny utan bejelnetttem hogy akkor en ezt abbahagynam. Aztmondtak h ez az en dontesem, de h szamitsak arra hogy suliba akkor bekemenyitenek es a 3as nem lesz jo jegy. Ezt elfogadom, de ugy vettem eszre mintha megvaltozott volna a legkkor otthon mintha kicsit nyersebb lenne velem. Tudom sok penzt belemvert meg azert hat nem is bulizta el az eleteem 17 evet nem vagyok valami drogos szal azert vlt sikere is. Mit tegyek h ujra normalis legyen a hangulat h elfogadjak? Jgy vettem eszre hogy az utolso evben inkabb o akarta h csinaljam nem en.


Hozza tartozik a sztoryhoz hogy ebbol a sportbol nem lehet megelni lehet vele kesni max olyan havi 700 eurot ez atszamitva kb 200K, jo meg lehet elni belole de egy jo egyetemen kitanult dologgal azert jobban, es ez a 200K ez csak a topnal van. En per pill tudnek keresni belole most igy 17 evesen havi 300-350 et az ugy 100K. Sztetek mit tegyek?



2012. nov. 25. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Beléd feccölték a pénzt, és te most olyan pályát akarsz (nem is pályát, csak egyetemet), ami nem biztos, és nem is valószínű, hogy annyit fogsz keresni. Érthetően mérgesek, és úgy gondolom, csak az idő oldhatja meg a dolgokat.
2012. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jo de megerted a helyzetem? Vagyishogy ense csinalhatom azt amit nem szeretek, egy egesz eleten at, ha lesz penzem egyetem utan visszafizetem nekik,el akrnak kerulni usaba majd kifizetem nekik, vgy valahogy visszaadom
2012. nov. 25. 10:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Sehol nem írtam, hogy tedd azt, amit ők akarnak, vagy hogy nekik van igazuk. O.o Mondom, ha jól tanulsz, hasznos szakot választasz, jól fizető állásod lesz, akkor az idő téged fog bizonyítani, és megenyhülnek véglegesen.
2012. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem jól döntöttél. az is jó, hogy rögtön találtál mást, amivel boldogulhatsz.


körülöttem a sportológyerekek többségéből lezüllött, tanulatlan alak lett, akik lehúzásokkal, lopással kerestek pénzt drogra.

vagy tényleg igazi élsport vagy szigorúan csak hobbisport legyen, de annak semmi értelme, hogy hülyegyerek rúgja a bőrt vagy anyámkínját csinál, mert "tehetséges", minden tantárgyból hülye, a tanulás nem megy neki, de a sportolásával is csak az amatőrök és a bénák között tűnik ki.


örülj neki, hogy a te eseted nem ilyen, mert ez viszonylag ritka. ha helyesen megtaláltad a mértéket és jó eséllyel többet fogsz keresni 200 ezernél, ha tanulsz, akkor hajrá.

komoly embernek tűnsz és ezt használd jól. sokan kergetnek hamis álmokat.

2012. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen , bar en nem az amatorok kozott tuntem ki, de ez egy nem eppen felkapott sport, bar olimpiai szam, (nem sportloveszet)

De nem sokan elnek meg belole ugy hogy csakk ebbol, kb 5. Vagyok a korosztalyomba, es sztem ez nem lenne ahoz eleg. Foleg h van h a legjobbak elbuknak amikor atkerulnek az ifikbol a felnottek koze. Remelem megbekelnek vele, igyekezem majd megkoszonni es visszafizetni ezt. Kezdetben azzal hogy beinizonyitom nekik hogy jo tanulo vagyok.

2012. nov. 25. 11:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy jól döntöttél. Még fiatal vagy,mindeféle vágyak hajtanak,a szüleid pedig érettebben látják az egészet. Nemcsak a pénz miatt,hanem azért is,mert amibe az ember már belejött,azt kell művelni,kamatoztatni. Kamaszkorában az ember hajlamos ide-oda kapkodni,mindenbe belekapni és mindent abbahagyni,csak mert nincs kedve hozzá. Csak ám a világ nem kedv kérdése. Tudod,egy sportolónk se lenne,ha egy-egy hibánál abbahagyták volna a pályájuk elején. Fejlődni kell,kitartónak lenni,ez a sportsiker titka,és megjön az eredmény. Még a pályád elején vagy,akárhogy is érzed. Ha aztán meg a tanulásban 'csalódsz',és ahhoz nem lesz kedved,akkor azt is abbahagyod? Később meg a munkahelyedet? A szüleid helyében én ezt a saját érdekedben nem engedném,később még megköszönnéd nekik.
2012. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsonak, a tanulasban hogy kell csalodni? Napi 6 orat edzek es elvesztem a meccsem. Napi 6 orat tamulok ami nagyonsok , fele is eleg egyelore, hogy csalodhatok benne? Tuti jol irom meg az iraseblit mivel mindenkinek egyformak az eselyei. Mindenki igyanazt tanulja. Nem forma kerdese. 35 evesen kilregedek a sportbol utana mit csinaljak?
2012. nov. 25. 12:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Természetes,hogy tanulj IS,szerezz egy jó diplomát IS.
2012. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Itt csak az a gond hogy nem lehet elsportolonak is lenni es jo diplomat szerezni
2012. nov. 25. 12:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Először is érdemes lenne tudni, hogy mit sportolsz. Pl. ha egy kevésbé népszerű atlétikai számban vagy országosan korosztályos 5. körüli, akkor valószínűleg tényleg nincs esélyed arra, hogy a világ élvonalába kerülj, nagy versenyekkel komoly pénzt keress, jó szponzori szerződésed legyen.

Más sportban előfordulhat az is (mondjuk kajak-kenuban), hogy klubbon belüli 2-3. legerősebb versenyző, világversenyeken is dobogóra esélyesnek számít.


Abban biztos vagyok, hogy a versenysportban a nagy eredmények hihetetlen sok munkát igényelnek (fiatalon versenyszerűen kenuztam), és sokkal kevésbé térül meg mint a tanulás. Sokkal könnyebben lehetsz egy multinál középvezető, mint kb. ugyanennyit kereső sportoló.

2012. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!