Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet, hogy a...

Szerintetek lehet, hogy a húgomnak van valami baja?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem már 24 éves. Szerintetek amiket most le fogok itt írni,utalnak valami rendellenességre,amit akkoriban nem vizsgáltak?

Amikor óvodás és kisiskolás volt,csak rajzolni volt hajlandó és mindig csak házat,és mindig ugyanolyat.Visszahúzódó volt,nem játszott a többi gyerekkel.De ez csak az oviban és az iskolában volt így,itthon kinyílt. De világ életében nagyon ügyes rajzos volt,de mindig ugyanazt rajzolta,mikor felnőtt lett is.

Vannak most olyan szokásai (nem tudom,mikor kezdődtek nála,mert én már 15 éve nem lakom otthon velük,tehát nagyon kicsi volt,mikor már nem láttam napi szinten),hogy a takarójának mindig ugyanúgy kell lennie az ágyon ágyazás után,minden lefekvés előtt be kell néznie (azért írom,hogy kel,mert at mondja,kényszert érez)a szekrény mögé,ágy alá,fotel mögé,stb. Van,hogy hetekig ugyanabban a nadrágban van és este inkább kimossa,hogy másnapra megszáradjon,és újra azt veszi fel. Nem hajlandó az élet semmilyen területén az újításokra,mindig a jól megszokott dolgokat követi. A matematikával,fizikával,kémiával mindig is problémái voltak,de rajzolni,énekelni szépen tudott mindig.

Azon gondolkodtam,hogy mi van,ha valami enyhébb autizmus van a háttérben. Mert nem okozott nagy problémát lényegében,és talán akkoriban ezzel nem is foglalkoztak annyit,mint manapság. Egyébként nincsenek barátai,antiszociális,nem jár szórakozni.Van párkapcsolata,de az is változó nála,mert hamar ráun a párjaira és mindig újat választ. Egyébként ez is jellemző rá,ami miatt meg mégsem lehet autizmus,hogy nagyon tud lelkesedni,de aztán hamar abba is marad a lelkesedése és ez szintén az élet minden területén jellemző rá.A munkahelyeit is gyakran váltogatja.

Valaki tud valami okosat mondani,mert bár már rég nem gyerek,de nagyon érdekel,mi lehet vele.És ha valami nem sikerül neki,legyen szó bármiről dührohamai vannak,kisebb korában tört zúzott ilyenkor és ez nem hiszti volt,mert olyan volt,mintha nem is ő lenne.Azért mára ezt kordában tudj tartani,de néha üvöltözik,ha földhöz vág dolgokat,ha valami nem sikerül neki.

Légyszi adjatok tanácsot!


2012. nov. 26. 06:55
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha pár dolgot elírtam,de kétségbe vagyok esve,mert azt látom,valami nincs vele rendben! Szét szór vagyok emiatt kissé.
2012. nov. 26. 06:57
 2/27 anonim ***** válasza:
Asperger szindróma? Olvass utána. Nem akarok hülyeséget mondani, de nekik van ilyen kényszeres viselkedésük.
2012. nov. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Az asperger az autizmusnak az enyhébb formája.

[link]

2012. nov. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Olyan nagyon különleges dolgokat nem soroltál fel.Kényszeres cselekvései vannak,de ezen kívül a többi lényegtelen.Más is váltogatja a kapcsolatait,vagy a munkahelyét,más is be tud így gurulni,és sokan antiszociálisak.
2012. nov. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Jézusom! Ez komoly? Tudjátok nagyon rosszul érint ez,mert nekem ő a "nulladik" gyerekem (viccesen így hívjuk a kapcsolatunkat),mert bár van két gyermekem,de tíz évvel vagyok a húgomnál idősebb és mivel szegények voltunk,már egész pici korától szinte én neveltem,mert szüleink sokat dolgoztak.Én vittem,hoztam oviból iskolából,vittem állatkertbe ,moziba,játszótérre,mindenhova. Mikor már nem laktam otthon egész nyarakat töltött nálunk és vigyázott az akkor még kicsi fiamra.Ez számomra felfoghatatlan,hogy ő,aki engem hívott nem anyánknak szólt,mikor nagylány lett,és én vagyok ma is a lelki szemetese jó értelemben persze,hogy vele van ez.Mikor szegény annyi mindenen túl van már. 22 évesen épphogy nem alakult ki nála a méhnyakrák,nemrég kiderült,hogy örökké gerincbántalmai lesznek súlyos gerincferdülés és nyitott gerinc miatt,pánikbeteg.Hát nem értem,mért a jó emberek sújtja az élet ilyen csapásokkal.

De ettől ugye még élhet teljes értékű életet ,lehet családja,gyerekei? Annyira szomorú vagyok.Hogy segíthetek én neki?

2012. nov. 26. 07:24
 6/27 A kérdező kommentje:
07:22-es kívánom,hogy legyen igazad!!! De valahogy mindig is éreztem,hogy ő nem olyan,mint a többi kisgyerek,tini,majd felnőtt. De legyen neked igazad és sose legyen semmi baja az egyetlen húgocskámnak! :(
2012. nov. 26. 07:25
 7/27 anonim ***** válasza:
Figyu,ezer féle szindróma van,nem kell mindegyiket ráhúzni az emberekre,és egyből mindent belelátni.Lehet hogy kicsit másabbnak érzed,de addig amíg ez nem akadályozza az életét,nincs nagy gond.Elég sok egészségügyi gondja van akkor,ahogy leírtad.A kényszercselekvések másnál is előfordulnak: ezerszer megnézni hogy bezártam-e az ajtót,meg ilyen hülyeségek.
2012. nov. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom utolsó. Igen,szegény nagyon megszenvedte az elmúlt pár évet,fél éve majdnem meg is erőszakolták,szóval emiatt szorongó is lett. Jajj annyi baja van az elmúlt időben és annyira rosszul alakulnak a dolgai.

De így felnőtt korban elmehet valahova kivizsgálásra,vagy tanácsért vagy bármi?

2012. nov. 26. 07:55
 9/27 A kérdező kommentje:
Ja eszembe jutott még,hogy mindig HADART és másfél évesen egész hosszú verseket tudott már kívülről,többet is.
2012. nov. 26. 07:59
 10/27 A kérdező kommentje:
07:09-ES VÁLASZOLÓ! nem tudtam végigolvasni a linket, amit a betegségről küldtél,mert egyszerűen ahogy egyre tovább és tovább olvastam,minden illik a húgomra.Minden jellegzetesség.Nem bírtam tovább olvasni.
2012. nov. 26. 08:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!