Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet, hogy a...

Szerintetek lehet, hogy a húgomnak van valami baja?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem már 24 éves. Szerintetek amiket most le fogok itt írni,utalnak valami rendellenességre,amit akkoriban nem vizsgáltak?

Amikor óvodás és kisiskolás volt,csak rajzolni volt hajlandó és mindig csak házat,és mindig ugyanolyat.Visszahúzódó volt,nem játszott a többi gyerekkel.De ez csak az oviban és az iskolában volt így,itthon kinyílt. De világ életében nagyon ügyes rajzos volt,de mindig ugyanazt rajzolta,mikor felnőtt lett is.

Vannak most olyan szokásai (nem tudom,mikor kezdődtek nála,mert én már 15 éve nem lakom otthon velük,tehát nagyon kicsi volt,mikor már nem láttam napi szinten),hogy a takarójának mindig ugyanúgy kell lennie az ágyon ágyazás után,minden lefekvés előtt be kell néznie (azért írom,hogy kel,mert at mondja,kényszert érez)a szekrény mögé,ágy alá,fotel mögé,stb. Van,hogy hetekig ugyanabban a nadrágban van és este inkább kimossa,hogy másnapra megszáradjon,és újra azt veszi fel. Nem hajlandó az élet semmilyen területén az újításokra,mindig a jól megszokott dolgokat követi. A matematikával,fizikával,kémiával mindig is problémái voltak,de rajzolni,énekelni szépen tudott mindig.

Azon gondolkodtam,hogy mi van,ha valami enyhébb autizmus van a háttérben. Mert nem okozott nagy problémát lényegében,és talán akkoriban ezzel nem is foglalkoztak annyit,mint manapság. Egyébként nincsenek barátai,antiszociális,nem jár szórakozni.Van párkapcsolata,de az is változó nála,mert hamar ráun a párjaira és mindig újat választ. Egyébként ez is jellemző rá,ami miatt meg mégsem lehet autizmus,hogy nagyon tud lelkesedni,de aztán hamar abba is marad a lelkesedése és ez szintén az élet minden területén jellemző rá.A munkahelyeit is gyakran váltogatja.

Valaki tud valami okosat mondani,mert bár már rég nem gyerek,de nagyon érdekel,mi lehet vele.És ha valami nem sikerül neki,legyen szó bármiről dührohamai vannak,kisebb korában tört zúzott ilyenkor és ez nem hiszti volt,mert olyan volt,mintha nem is ő lenne.Azért mára ezt kordában tudj tartani,de néha üvöltözik,ha földhöz vág dolgokat,ha valami nem sikerül neki.

Légyszi adjatok tanácsot!


2012. nov. 26. 06:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

A tünetek eléggé az Asperger-szindrómára utalnak, természetesen tßávdiagnózist nem lehet felállitani.


De ez az autizmusnak az a formája, ami mellett - megfelelö terápiával - teljesen normális, teljes életet élhet valaki.

Ezt ki lehet megfelelö tesztekkel vizsgáltatni, hogy tényleg ez a baja vagy sem, ha megállapitják, hogy igen, akkor elküldik viselkedésterápiára, ahol meg tanulja ezt az elváltozást kezelni, illetve megfelelö viselkedésmintákat elsajátitani, hogy ne akadályottab a mindennapi életben. Igy idövel teljesen normális családi életre is képes lehet, ha benne is megvan erre az igény.


Sok hires ember szenved ebben a zavarban, és ennek ellenére - vagy éppen ezért- lett kiemelkedö a saját területén.

2012. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

08:03-as! De így felnőtt fejjel hova tud menni,ahol ezt ki tudják vizsgálni? És mi van,ha a gyereke is beteg lesz.Mert apám testvére pl autista.Ez ,vagy a hajlam öröklődhet?

Bocsánat ha butaságokat kérdezek,de nem tudok ezekről sok dolgot,a gyerekeim szerencsére sosem adtak aggodalomra okot és arra sem hogy foglalkozzak a témával behatóbban!

2012. nov. 26. 08:09
 13/27 anonim ***** válasza:

Szívem, én is rettenetesen hadarok :). Senki nem ért meg a környezetemben, sem a férjem, sem a saját anyám. Mindent kétszer kell elmondanom, és egyszerűen nem tudom ezt kontrollálni, pedig csak egy kis önfegyelem kérdése lenne.

És én is szoktam hisztizni. Látnotok kellene főzés közben...

"Persze, essél csak le, te t*tves, kics*szett tál!!!"

"Hogy zavarodnál meg, mondtam, hogy HÁRMAS FOKOZAT!!"

"Mi a fenét nem lehet azon érteni, hogy a fazékba menjél, te istencsapása?!"

Komolyan ilyen vagyok :P. Apámtól tanultam, ő is pont így káromkodik, ha vmi nem úgy sikerül, ahogyan szeretné.

És én is visszamegyek a kocsihoz akár 2-3x, hogy bezártam-e.

Szerintem amiket leírtál, egyik sem kóros dolog. Most mondok egyet, de ne sértődj meg, légyszi: szerintem te vagy túl aggódós :). Nyugi, teljesen rendben van a tesód.

Ja igen, még egy adalék: én is rettenetes vagyok reál tárgyakból, ellenben remekül énekelek és tanulok nyelveket. Hát ki ebben, ki abban jó :)

2012. nov. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
08:03-as vagyok, irtam privátban.
2012. nov. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Igen,túlaggódom,hiszen a "nulladik" gyerekem! És neki ugyanannyira szeretném a jót,mint a saját gyerekeimnek. Csak annyi minden illik rá,főleg hogy olvastam is már a tünetekről. Az volna a legjobb,ha kivizsgálnák,csak nem tudom ezt hol lehet?
2012. nov. 26. 08:22
 16/27 A kérdező kommentje:
Utolsó! Szerintem meg akár csendben is maradhattál volna,úgyis töröltetem a hozzászólásodat,mert ÉRTELMETLEN !
2012. nov. 26. 10:05
 17/27 anonim ***** válasza:

Az, hogy gyakran váltogat, nem szereti az egyhangúságot, miért lenne betegség?

Persze, furcsák az ilyen emberek, akik nem követik a "járt utat járatlanért el ne hagyj" elvet, de van ilyen. Nyughatatlan, kicsapongó típus. Majd talál egyszer egy olyan társat, aki kicsit megzabolázza, de nem válik számára unalmassá. Talál majd olyan munkát, ami változatos és szereti csinálni, az ilyen emberekből lesznek a legjobb rendezvényszervezők, stylistok, divattervezők, stb.

A takarót én sem bírom, ha fordítva van, illetve azt sem viselem el, ha egy megkötős pulóver zsinórja nem ugyanolyan hosszú a két oldalon. Semmi bajom nincs, nem vagyok ettől autista. Mindenkinek vannak hülyeségei, csak mindenkinek más. Szeretni kell és elfogadni, nem kezelni, nincs semmi baja, csak kicsit más.

2012. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele,és mondta,hogy ki akarja magát vizsgáltatni. Holnap megy a háziorvoshoz szólni neki és tanácsot kérni,hova menjen. Örülök neki,hogy nyitottan áll a dologhoz!
2012. nov. 26. 11:03
 19/27 anonim ***** válasza:

"07:09-ES VÁLASZOLÓ! nem tudtam végigolvasni a linket, amit a betegségről küldtél,mert egyszerűen ahogy egyre tovább és tovább olvastam,minden illik a húgomra.Minden jellegzetesség.Nem bírtam tovább olvasni."


Rám is igaz, sőt a leírtak egy része is, de nincs semmi bajom. Bár tény, hogy nem vagyok olyan mint az átlag, de ez áldás és nem átok! :) A neten sok betegség leírása illik az emberre, ha elkezd olvasgatni, úgyhogy ne csináld!

Szerintem csak kicsit kényszeres, de nem hiszem, hogy vészes. Leírod, hogy nem szereti a változást, de a munkahelyét és a pasikat váltogatja, tehát meg is cáfoltad - a nem szereti a változást nem érvényes rá teljesen. Ennyi infó alapján szerintem csak kicsit "fura" de nem feltétlenül rossz értelemben!

2012. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Éppen mivel ö nem érzi igy jól magát, a legokosabb, hogy kivizsgáltatja a dolgot.

Van, akinek Asperger-szindrómaja van és nem zavarja, van, aki meg nem tudja lefogadni, hogy más, mint a többiek.


Az, hogy egyesekre pár tünet ráillik, elég gyakori, ha viszont majdnem mindegyik - mint a kérdeszö testvérénél, akkor ott lehet tényleg valami ilyen a háttérben. A vizsgákat segit eldönteni, hogy mi van vele, és adott esetben segithetnek rajta, hogy együtt tudjon ezzel élni, és jól érezze magát.

2012. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!