Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van joga látni/látogatni a...

Van joga látni/látogatni a gyereket a volt férjnek, ha nem ő a gyerek apja?

Figyelt kérdés
Az egyik közeli ismerősöm került abba a szörnyű helyzetbe, hogy a felesége (3 éves élettársi viszony és fél év házasság után) elhagyta egy másik férfiért, akiről kiderült, hogy ő a gyerek apja és nem az ismerősöm. A kislány 2,5 éves és az ismerősömet tekinti apának, ő pedig lányaként szereti. Most az anyuka elkezdte zsarolni, hogy vagy fizeti az általa megálmodott gyerektartást vagy nem találkozhat a gyerekkel.
2012. nov. 27. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek jogilag a férj az apja. Bíróságon el kell indítani a válást, és akkor lesz külön tárgyalás a láthatásról és a gyerektartás összegéről. Akkor viszont nem tudom mi van, ha a vér szerinti apa esetleg indít egy pert az apaságért, bár szerintem ha eddig nem tette, nem fog érte harcolni. Az ismerősöd mindenképp keresse fel az általa kifizethető legjobb ügyvédet, ne engedjen a zsarolásnak, mert csak egyre többet fog akarni a nő. Ha a nő életvitelével más problémák is vannak, akár a felügyeleti jogot is megkaphatja. De ebben tényleg csak egy ügyvéd tud segíteni az összes részlet ismeretében. Ha az ismerősöd megengedheti magának, akkor a helyében én először végeztetnék magán úton egy DNS vizsgálatot. Lehet a nő ebben is hazudik, ha eddig is azt tette, akár egy harmadik ember is lehet az apa sajnos:(
2012. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
ha a gyerek a férj nevén van akkor az az ő gyereke, joga van látni
2012. nov. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hala Istennek errol nem az anyuka dont, hanem a birosag/
2012. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%

Hármas! Gondolom még te sem neveltél 2,5 évig gyereket sajátodként...


Kérdező! Ha az ő nevén van, akkor addig láthatja míg nem rendeződik a viszony, viszont a gyerektartást is fizetnie kell (amit a bíróság megállapít) Ha az igazi apa is indít pert nem tudom mi van. Meg kell kérdezni egy ügyvédet. A nő akkor lenne korrekt, ha hagyná hogy lássa a kislányt tovább, de nem hiszem hogy túl erkölcsös nő lenne, ha eddig simán átvágta a férjét..

2012. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
ha az apa nevén marad a gyerek és nem indít apaságíi pert, akkor az ismerősöd láthatja a kislányt, erre a bíróság kötelezi az anyát. a gyerektartás összegét szintén a bíróság állapítja meg. ha azonban az ismerősöd vagy akislány valódi apja apasági pert indít és kiderül, h a kislány nem za ismerősödé, akkor niem lehet arra kötelezni az anyát, h biztosítson láthatást a számára. tehát szerintem láthatja, ha afizet gyerektartást és a nevén marad. ne láthatja, ha nem mara a nevén, de ebben az esetben gyerektartást sem kell fizetnie...
2012. nov. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az anya azzal zsarolja, hogy amennyiben nem fizet elegendő gyerektartást (havi 60000-re gondolt, az ismerősöm 120000Ft-ot keres), akkor a válás során elmondja, hogy más a gyerek apja és ebben az igazi apa is támogatja. Az ismerősöm úgy van vele, hogy egy elfogadható összeget fizetne még akkor is ha nem ő a vér szerinti apa, mert imádja a lányát, na de neki is élnie kell valamiből.

Sajnos valószínű, hogy az az igazi apa akihez most költözik az anyuka, mert az ismerősöm előtt ő volt a barátja 2 évig és mint kiderült azóta is tartották a "kapcsolatot".

2012. nov. 27. 16:38
 7/17 anonim ***** válasza:

6. vagyok


ha a férj nevén marad a gyerek és a vér szerinti apa nem indít apasági pert*

2012. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 tetris ***** válasza:
64%

Attól függ, hogy kinek a nevére van anyakönyvezve a kislány. Ha nem az ő nevén van, és vérszerint nem is az ővé, akkor nagy a baj. Akkor megtagadhatja tőle a nő a láthatást, hiszen nincs jogi alapja a kapcsolattartásnak ez esetben.

Ha más nevére van anyakönyvezve a kislány, akkor jogilag nincs lehetősége a láthatásra. Mert ugye mivel is indokolná a láthatást? Azzal, hogy megszerette? Ez nem jogi kategória.

Itt csak arra lehet számítani, hogy az anyukában van-e annyi intelligencia, hogy a kislány érdekét szem előtt tartva nem szakítja el teljesen attól a személytől, akit apukájának tart a gyermek, és képes-e lemondani a kizsarolt összegről, ami egyébként nem is illeti meg.

Ha azonban a kislány az ő nevén van, akkor igenis megilleti a láthatás joga, mivel hivatalosan ő az apa. Viszont ekkor tartásdíjat kell fizetni az asszonynak, aminek mértékét a bíróság fogja megállapítani, és nem a volt élettárs.

Ha kétséges az apaság, akkor a bíróság DNS vizsgálatot rendel el, és az alapján fogják hivatalosan megállapítani, hogy ki az apa.

Nekem ez a meglátásom, de nem vagyok jogi szakember.

2012. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

"Az anya azzal zsarolja, hogy amennyiben nem fizet elegendő gyerektartást, akkor a válás során elmondja, hogy más a gyerek apja"


Ez egy zsarolás? Ez is csak egy nő gondolatvilágában értelmezhető zsarolásként.

2012. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

Read4me! "amennyiben nem fizet elegendő gyerektartást, akkor a válás során elmondja, hogy más a gyerek apja"

Szerinted ez nem zsarolas? Ha fizet, lathatja a gyereket, ha nem fizet, elmondja, hogy nem o az apja, ergo eselyes, hogy nem lesz lathatas.

2012. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!