Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Semmi kedvem a családi karácso...

Semmi kedvem a családi karácsonyhoz? Miért kell ez?

Figyelt kérdés

Egyébként is ingázok a munkámból kifolyólag minden áldott nap eleget, és nincs kedvem hazamenni karácsony egyik napján sem.


Szegény anyám nagyban "szervezi", hogy jaj együtt legyen a család, akkor mikor a tesómék is otthon vannak, akkor menjünk mi is stb.


De az igazság az, hogy kocsink sincs, egyáltalán nem vágyok rá, hogy a nyomorult ünnepi menetrenddel utazgassunk majdnem 3 órát oda és 3 órát vissza, egy ebédért, ami kb. annyi lesz, hogy ülünk és nézzük egymást, tesóm pofákat vág, apám alig várja, hogy megigya a karácsonyi ajándék pálinkáját, mert ilyenkor a kocsma zárva van, anyám meg faggatózik mindenféléről.


Legutóbbi kis összejövetel is így nézett ki, a legnagyobb tömegnyomorban kellett utazni, apám épp előttünk esett be a kocsmából, aztán néztük egymást az asztal felett és olyan 3 óra nézés után inkább elköszöntünk. De ahányszor ők jöttek hozzánk, szokásos nézés, pofavágás, megették az ebédet, és fél óra múlva már mentek is inkább.


Olyan jó lenne végre csak nem menni sehova, ülni itthon, és élvezni, hogy nem kell utazgatni... huszonhetedikén úgyis mehetek megint...


De emiatt meg olyan szemétnek érzem magam, mert illik, meg szokás, meg mindenki megy. Ráadásul akkor biztos ráfogják a feleségemre, akinek a véleménye az, hogy sok kedve ugyan nincs, de ha megyünk megyünk ennyi.


Többek közt ezért sem akarok menni, mert mikor magam megyek és nincs ott, mindig összekapok valakivel, mert piszkálják, meg mindenféléket mondanak rá.


2012. nov. 28. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért mész?

Tegyél már az illikre magasról és tedd amit szeretnél.


Én 3 éve hogy nem karácsonyozok a saját szüleimmel.

25-én párom szüleihez megyünk és ennyi.

Többi csak értelmetlen illendőség,nem pazarlom erre azt a kevés szabadidőmet.

2012. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Talán, mert sajnálom anyámat. A tesómra nem is vagyok kíváncsi, apámat hagyjuk, anyám még a legnormálisabb, de hát neki meg az a mániája, hogy mindenki együtt.

Ha megpróbáljuk úgy intézni, hogy akkor menjünk, mikor legalább a tesómék nincsenek ott, akkor tesz róla, hogy ott legyenek. Volt olyan, hogy csak őket hívtuk meg magunkhoz, erre beszervezte a tesómékat is, mert hogy legyen együtt a család...

2012. nov. 28. 10:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne menj.Ha úgyis mész még egyszer,akkor minek?Amúgy ráismertem az én családi életemre.:D
2012. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem hozzájuk megyek megint ünnep után, hanem megint munka megint utazgathatok dolgozni..
2012. nov. 28. 10:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnálod, vagy szereted anyukádat?

Ezt nem a saját kedvedért, hanem anyukád kedvéért kell/lehet megtenni. Nyilván neked kényelmetlen, neki viszont olyan, mint egy ajándék, esetleg gondolj erre így.

2012. nov. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem akarsz menni, akkor tényleg semmi értelme.

Mondd meg otthon, hogy nem mentek, és kész. Van programotok, majd máskor meglátogatjátok őket, még a két ünnep között, vagy ilyesmi.

Szomorú, ha ez a családi hangulat nálatok, de ha ilyen a helyzet, akkor nem lehet mit tenni.

2012. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én már csak anyám miatt is elmennék. Ő készül rá, várja, hogy együtt legyen a család. Ha ti nem mentek, az neki nagy csalódás lesz. Nem kell sokáig ott lenni, kajáltok, beszélgettek kicsit és hazamentek. Nem az illendőség miatt, anyukád miatt.
2012. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Most az jutott eszembe, hogy nekem már nincs kikhez elmennem...

Én a helyedben megbeszélném ezt a dolgot anyukámmal és remélhetőleg megérti a gondodat.

2012. nov. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is 3óra buszozás az út oda. Tavaly mi sem mentünk anyámékhoz, nagyon jó volt otthon lenni kettesben. Azt mondtuk, hogy nincs rá pénz.

Gondolom nem csak egyévben egyszer találkoztok. Írtad is hogy nem. Akkor meg? Kibírják.

2012. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mi csak karácsony utáni hétvégén megyünk, nekünk is 2,5 óra oda és ugyanannyi vissza. Szabink már nincs és csak 26-án tudnánk menni, így igazából egy napért nem fogunk szaladgálni. Megmondtuk, ha jönni akarnak, szívesen látjuk őket, de mi nem fogunk rohangálni. Nem jönnek, hát mi sem megyünk. 24-én főzök, férjem dolgozik, 25-én apukámmal leszünk, 26-án nem vagyok hajlandó sehova se menni.
2012. nov. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!