Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szüljek a családi békéért?...

Szüljek a családi békéért? Próbálkozzak tovább?

Figyelt kérdés

A férjem szülei nagyon nem szeretnek az első pillanattal kezdve. A probléma az, hogy elég sznobok. Náluk mindenki "húsz" egyetemet végzett és van elég pénzük. Míg az én családom alkoholista, az érettségit is levelezőn tudtam elvégezni és azután egy két éves sulit. Nem azért mert nem akartam volna máshogy, de dolgoznom kellett ha enni akartam. Mivel nincs pénzem, iskolám lenéztek mindig is és biztosra vették, hogy csak a fiuk pénzét akarom. (pedig nem egyszer gondoltam arra az évek alatt, hogy bárcsak valami csóró pasi lenni, normális szülőkkel). A családomat is állandóan szapulják, ha látják őket. Pedig én már évek óta nem tartom velük a kapcsolatot, már akkor sem mikor összekerültünk a férjemmel. Mégis mindig nekem állnak, hogy milyen emberek.. Tudom én is, de nem tudok újjászületni egy másik családban. A másik gond velem, hogy nem nagyon akar összejönni a gyerek. Évek óta próbálkozunk, volt már inszem és lombik is, de sosem jön össze vagy elvetélek. Már nagyon nem jól viselem a helyzetet. Ezért elkezdtük az örökbefogadást megindítani. Azóta még rosszabb a helyzet. És csak azt hallom, hogy még erre sem vagyok képes, hogy orvoshoz járjak. Mintha ez csak ennyi lenne.

Én feladnám, boldog lennék egy örökbefogadott kisbabával is, úgy érzem a férjem is. Viszont akkor sosem fogadnának el az biztos, ami a kisebb gond, de félek hogy a gyereket is. Amikor erről beszélgetünk a férjemmel azt mondja ne legyek borúlátó a babát biztos megszeretnék, ha meg nem akkor neki fontosabbak leszünk mi. Ami oké, elhiszem, most is mindig mellém áll, de nem akarom azt sem hogy folyton veszekedjen a szüleivel. Még ha szerintem nem is tehetek róla, azért bánt hogy "miattam" van.

Egy közös baba megoldaná a helyzetet vagy csak én remélem?



2012. nov. 19. 09:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%
Adj egy esélyt az örökbefogadásnak. Van ismerősöm, akinek nem lehetett gyereke, az örökbefogadás után egy 1 év nem kellett és terhes lett a nő. Valóban nehéz elfogadni az örökbefogadott jövevényt szülői oldalról, de ha valóban csak veled nincsenek kibékülve, akkor a gyerkőc idővel leveszi őket a lábukról.
2012. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
A gyerek semmit nem fog megoldani. Ha a szülők eddig is penzsovarnak gondoltak, az a gyerek után is igy marad, sor, valószínűleg rosszabb lesz.
2012. nov. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%

Jó ötlet az örökbefogadás..Lehet, azért nem leszel terhes, mert nagyon görcsösen akarod. Az első gyerek nekünk is nehezen jött össze, a második pedig rögtön.

Anyósék bunkósága, hogy szapulják a családodat, amiről nem tehetünk, azért nem szép dolog bántani valakit.

Párod meg csak veszekedjen a szüleivel, örülj, hogy kiáll melletted, már Ti vagytok egy család. Gyerekkel pedig teljesebb lesz. Anyósék pedig mondjanak amit akarnak..

2012. nov. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
96%
Szia.Nagyon sajnállak,részben tudom mit élsz át.A párom szülei hasonlóan állnak hozzánk.Mi csak luzerek vagyunk a férjemmel.Nekünk se jön össze a baba,szerintük azért nem,mert tangát hordok,mert az én családomban van a hiba,biztos onnan örököltem meddő hormonokat,bezzeg nézzem meg a párom testvérét rögtös sikerült a baba,mert ök ilyenek meg olyanok.Nekünk soha nem lesz az ami nekik.Már ott tartok hogy fel kötöm magam előttük,és boldogok lehetnek.Ezeknek az embereknek mindig lesz bajuk velünk.Hidd el.De engem már nem érdekel,már nem erőltetek semmit,lesz ami lesz.
2012. nov. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%

Borzasztó lehet az ilyen anyós...:(

Az enyém vigasztalt, mikor elvetéltem. Soha nem volt bántó szava, talán mert ő is akart másik gyereket is, de tudja, milyen az, ha nem jön össze.

Buták az ilyen anyósok, nem bennetek van a hiba, ezt komolyan mondom..Ne is vegyétek magatokra a baromságokat!

Minden jót Nektek !!

Tudom, milyen várni a gólyát...:(

Nekem, és sok más nőnek is sikerült, ne adjátok fel !!

előtte 3.voltam.

2012. nov. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Annak természetesen örülök, hogy a férjem mellettem áll, de azért fáj, hogy mindig miattam van valami vita. Szerintem is már nagyon rágörcsöltem a baba témára, lehet ezért is nem jön össze. Nekem eddig is mindegy volt, hogy miképpen lesz gyerekünk, az örökbefogadás is lehetőség volt már kezdetektől, mivel a saját példámon keresztül látom hogy a vérségégi kapcsolat a legkevesebb, nem emiatt, lesz valaki szülő. Most, hogy már a férjem is azt mondja, ne szenvedtessem magam tovább, nem is lenne tovább kérdés, ha nem lennének a szülei. De nem hiszem, hogy ők elfogadnák, szeretnék a gyereket és ez hozná magával a helyzetet, hogy talán végleg összevesznek.
2012. nov. 19. 09:47
 7/33 anonim ***** válasza:
76%

Latod, hiaba van husz egyetemük, ha az emotionalis IQ-juk ott tart, ahol... ha teged cseszegetnek a szüleid miatt. :) Ezekre a cseszegetesekre nem nagyon lehet mit mondani, talan azt, amit leirtal, hogy most akkor hogyan szülessek ujja egy masik csaladban? Vagy inkabb megkerdeznem, hogy "es szerinted en ezzel mit kezdhetek, hogyan valtoztathatok?". Lehetne kötözködni, hogy akarmilyen alkoholistak is, megis jobb embert neveltek belölem, de nem erdemes, csak vitakhoz vezet. (Ha beket akarsz, eröszakmentes kommunikaciorol szolo könyvek, irasok segithetnek ugyanazt jobban kifejezni.)


"A másik gond velem, hogy nem nagyon akar összejönni a gyerek."

En ugy latom (nalunk is 5 evre született az elsö gyerekünk, bar en mindig ertettem az okokat, igy meg nögyogyasznal sem voltam emiatt), hogy ez összefügg a cimkerdeseddel. Mert bizonytalan vagy, hogy igy vallalj-e csaladot. Ez egy ellentet: azt irod, nem akar összejönni, mintha te akarnad, ugyanakkor kiderül a kerdesedböl, hogy meg nem tudod, hogy akarod-e. Ha esetleg orvosi oka is van, ez allhat az orvosi ok mögött lelki hatterkent is, de szamtalan esetben erthetetlen modon nem jön össze a gyerek.



"nem akarom azt sem hogy folyton veszekedjen a szüleivel"

Csak azt tudod befolyasolni, ami töled függ!! Ezt fogadd el...

Meg az elsö hozzaszolast olvastam: nekem ebben mas a tapasztalatom, ez olyan "sokan mondjak, gyakran igy van", de nem mindig - szerintem az, hogy leveszi-e öket a gyerköc a labukrol vagy nem, az tölük függ, nem töled.

2012. nov. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
5-ös. Mellettem van a férjem, éppen azt írom, hogy így is mindig veszekednek és attól félek össze is vesznek végleg. Ezt meg én nem akarom. Mivel nekem "nincsenek" szüleim, nem akarom hogy ő is végleg csalódjon a sajátjaiban. Bár mindent megtesznek hogy így történjen
2012. nov. 19. 09:50
 9/33 A kérdező kommentje:
Én akarok babát. Ez nem kérdés. Csak nem tudom, hogy próbálkozzak e tovább vagy csak az örökbefogadásra várjunk. Már elkezdtük, de még akár éveket is várni kell. Ezalatt mehetne tovább a lombik is, de már nem érzem magamban az erőt, félek az újabb vetéléstől is. A közös babát így értettem, vér szerinti gyerekre. Aki tényleg az unokájuk és így is tekintenek rá
2012. nov. 19. 09:54
 10/33 anonim ***** válasza:
85%
családi béke miatt nem lehet szülni.ilyen nincs.ha eddig nem szerettek,egy gyerek miatt sem szeretnének,nem lennének kevésbé utálatosak sem.ez csak egy újabb ok a cseszegetésre részükről.mindent csináljatok úgy ahogy Ti szeretnétek,(ill. ahogy sikerül)ez a lényeg.Ez a Ti életetek nem az övéké.Tessék határozottan odaszólni nekik ha beszólnak.Amúgy ha simán lenne saját gyereketek akkor is lenne valami ami miatt szekálnak.Úgyhogy nem oldana meg semmit...
2012. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!