Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a tv és egyéb...

Szerintetek a tv és egyéb elektronikus játékok, dolgok, rossz hatással vannak a házasság, ill. család boldog összetartására, családi szocializálódásra?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Maximálisan. Minél kevesebb teret engedsz ezeknek a dolgoknak, annál több időtök jut egymásra.
2012. nov. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Önmagában semmilyen eszköz nincs rossz hatással semmire, mert minden eszköz csak egy eszköz, amit lehet jóra is és rosszra is felhasználni. A házasság és a család tagjai döntenek afelől, hogy ezeket az eszközöket mire használják.


Például TV-t, videojátékokat internetet is lehet közös vidámság, beszélgetés, nevetés, érzelmi összetartozásra használni. Mi a feleségemmel és a gyerekekkel egy csomószor van hogy filmet nézünk együtt. Sokszor a gyerekeim pl. youtube-on mutatnak vicces videókat, és ott ragadunk órákig, nevetünk, és napokig emlegetjük és nevetünk rajta. De ez azért van, mert mi ezeket jóra használjuk, és amúgy is fontos nekünk a családi élet.


De van olyan család, ahol ezek az eszközök a problémáktól való menekülés, eltávolodás eszközei. De ilyen az alkohol is, játékgép stb. Szóval itt sem az eszközökkel van a baj, mert azokat jóra is fel lehet használni. Az emberekkel van baj, akik használják őket rosszra, ahelyett, hogy a problémákat meg tudnák oldani.

2012. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem.Nálunk legalábbis nem.Imádunk családilag bekucorodni a tévé elé,és megnézni egy jó kis filmet együtt. :)

Vagy éppen benyomni egy AC/DC koncert dvd-t,együtt nézni,hallgatni.Volt hogy együtt játszottunk számítógépes játékokon,kiskoromban együtt supermariozott a család :D

2012. nov. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, ha emiatt a családi összetartás összeomlik, akkor enélkül is gondok lennének.

Gyerekeknek káros lehet, mivel a sok addiktív játék miatt nem tanulnak, nem akarnak kimozdulni sehova, és ha a gyerekkorukat így töltik, akkor nagy eséllyel később se lesz jobb a helyzet, főleg mostanában, az internet világában.

Ez pedig a szülő felelőssége, hogy legyen élete a gyereknek a számítógépes kikapcsolódás mellett.

2012. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as, mi is marioztunk anno rengeteget anyával. :D A mai napig néha eszembe jut, hogy mennyire jó volt.


Mellesleg ismerek olyan embert, akinek az egész háza tele könyvvel, az összes pénze arra megy el, van hogy nem alszik egyáltalán, mert olvas. Ugyan úgy szétesett a családja, mégsem kezdi el senki azt magyarázni, hogy a könyvek tönkreteszik az emberi kapcsolatokat...

2012. nov. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha normális szinten tudja az ember tartani, akkor semmi rossz hatása nincs. De ha átlép egy bizonyos határt, akkor igen.

Ez kb. olyan, mint a Facebook, rengetegen szidják, de nem maga az oldal rossz, hanem az emberek nem tudják normálisan használni. (túl sokat vannak fenn, túl sokat osztanak meg magukról, stb.)

2012. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
csak akkor ha pl csak a férjem imádja én meg utálom és direkt is akkor játszik amikor egyutt lehetnénk:(
2012. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Flame87 válasza:
Sok-sok tanulmány írja, hogy a tévé központi szerepet játszik a család életében, mert összehozza őket. A közös vacsora volt eddig ilyen, most ez összekapcsolódott a tévével, vagy a tévé előtti nasizással, olyan műsorokkal, amiket a család minden tagja szeret. Beszédtémát ad, így tudják megbeszélni az emberek egymással a problémáikat, így nyílnak meg egymás előtt. Volt egy kísérlet, amiben sok pénzt ígértek egy családnak, ha egy évig nem néznek tévét. A 9. hónapnál feladták, mert szétesett a család, nem kommunikáltak egymással, visszakérték inkább a tévét és bukták a pénzt. Én csodálom, hogy egyáltalán eddig kibírták. Ezek a dolgok egyébként társas tevékenységek is lehetnek, nem csak egy ember szórakoztatására találták ki őket.
2012. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

OMG! Flame87, ez komoly????? nem tudom milyen család lehetett, de én anyámmal ketten éltem tini koromban, és folyton azon nyervogtam, h ne a tv-t nézze, hanem beszélgessünk, csináljunk együtt kaját. najó, azért mutter nem volt beteges tv-függő, csak este gyakran elvette a figyelmét, és nem mindig tudtam vele beszélgetni.


immáron 4 éve nem nézek tv-t, és köszönöm, ennél jobban még sosem voltam. a párommal is a 4. évünket tapossuk, pont akkor vágtam ki a készüléket, mikor hozzám költözött :) rengeteget beszélgetünk, nézünk a laptopon filmeket, kirándulunk, zenét hallgatunk, együtt főzünk-sütünk.


remélem senki nem akarja majd nekem később sem bemesélni, hogy a tv létszükség. pont az a jó a netben, hogy meg lehet állítani a filmet, ha eszembe jut valami, nem mágnesként szögez oda. gyerekkoromban is utáltam, ha kussolnom kellett a híradó alatt, mert annál fontosabb a világon nincs...


nem állítom, hogy rossz hatással van, ha van tv a lakásban, de én sokkal jobban érzem magam nélküle. remélem nem lesz degenerált lelki sérült a leendő gyerekem, amiért nem bámulhatja a zajládát...

2012. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem.Szerintem jó hatással van rá pl a számítógép,mert lehet együtt játszani.
2012. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!